KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Tłumiki mają odbudować Damiana Balińskiego

Damian Baliński marzy nadal o powrocie do formy, jaka pozwalałby mu startować na poziomie ekstraligowym. Nadzieją wydają się być dla niego powracające tłumiki przelotowe.

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Wychowanek leszczyńskiej Unii przedłużył o dwa lata swoją umowę z Bykami, ale wszystko wskazuje na to, że będzie występować w 2015 roku na wypożyczeniu w ŻKS ROW Rybnik. Cała transakcja nie została jeszcze sfinalizowana i obecnie przygotowuje się on do sezonu w swoim macierzystym klubie.
- Jest możliwość, że Damian trafi do Rybnika, ale na razie zostaje z nami w Lesznie. Tak jak inni zawodnicy, uczęszcza na zajęcia, które mamy na sali, a w niektóre dni wyjeżdża potrenować na crossie. Stara się po prostu pod naszym okiem jak najlepiej przygotować do sezonu - wyjaśnił w rozmowie z naszym portalem Roman Jankowski.

W Lesznie przyznają, że zbliżające się wielkimi krokami rozgrywki rozbudziły w Damianie Balińskim nowe nadzieje. Wszystko z powodu wchodzących na rynek tłumików przelotowych. Doświadczony żużlowiec chciałby powrócić przy ich pomocy do dyspozycji sprzed kilku sezonów. - Damian tych nowych tłumików, podobnie jak inni zawodnicy na pewno będzie próbować. Uważam, że mogą mu pomóc w odzyskaniu dawnej formy. W ostatnich paru sezonach Damian nie punktował tak dobrze jak wcześniej i szukał gdzieś dawnej formy. Podejrzewam, że jedną z przyczyn mogło być właśnie to, że zniknęły tłumiki przelotowe. Zobaczymy, co będzie teraz, gdy one wracają - stwierdził Jankowski.

Sam Baliński nie ukrywa, że chciałby nawiązać do wyników z sezonu 2010, gdy leszczyńska Unia sięgała po ostatnie mistrzostwo kraju. Wówczas, w rozgrywkach Ekstraligi uzyskał on średnią biegową 2,098.

Damian Baliński podpisał kontrakt, ale w Unii nie zostanie

Czy tłumiki przelotowe poprawią wyniki Damiana Balińskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (56)
Zobacz więcej komentarzy (7)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×