Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Zawodnicy mówią "NIE" propozycji Wybrzeża. Chcą minimum 70 proc. pieniędzy

Stowarzyszenie GKŻ Wybrzeże chce spłacić 700 tysięcy złotych zobowiązań spółki. Taka propozycja zostanie niedługo przedstawiona zawodnikom. Już teraz wiadomo jednak, jakie będzie ich stanowisko.
Jarosław Galewski
Jarosław Galewski

W środę w Poznaniu odbyło się spotkanie Głównej Komisji Sportu Żużlowego z przedstawicielami Stowarzyszenia GKŻ Wybrzeże, na którym gdańszczanie przedstawili swoją propozycję spłaty długu poprzednika. Jak już wcześniej informowaliśmy, są oni gotowi zapłacić 700 tysięcy złotych byłym zawodnikom GKS Wybrzeże SA w zamian za otrzymanie bezwarunkowej licencji. Takie warunki żużlowcom w najbliższym czasie ma przedstawić Przewodniczący Stowarzyszenia Żużlowców Metanol Krzysztof Cegielski. Przypomnijmy również, że samo zadłużenie względem zawodników Wybrzeża wynosi około 2,1 miliona złotych, a łączny dług klubu to blisko 3,5 miliona złotych.


Już teraz wiadomo jednak, że wspomniana wyżej propozycja nie spotka się z aprobatą części żużlowców. Żaden z nich nie chce wprawdzie oficjalnie komentować całej sprawy, ale jak udało nam się ustalić, zawodnicy liczą na spłatę minimum 70 proc. zobowiązań. Byli reprezentanci gdańskiego klubu są poza tym coraz bardziej zdegustowani całą sytuacją. Przede wszystkim tym, że klub w sprawie spłaty zaległych pieniędzy nie kontaktuje się bezpośrednio z nimi, ale z żużlową centralą. 

Żużlowcy i reprezentujący ich mecenasi nie wyobrażają sobie również, że PZM mógłby narzucić im warunki porozumienia z gdańskim klubem. Gdyby do takiej sytuacji doszło, mogą zdecydować się na dalsze kroki prawne.

Czy GKŻ Wybrzeże dojdzie do porozumienia z byłymi zawodnikami?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (62):

Zobacz więcej komentarzy (49)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×