WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Półfinał DPŚ znakomitą promocją Gniezna. "O Pierwszej Stolicy Polski usłyszy cały świat!"

Działacze z Grodu Lecha nie kryją radości z tego, iż będą mogli zorganizować jeden z półfinałów DPŚ. Bezsprzecznie będzie to największa impreza w historii gnieźnieńskiego speedway'a.
Mateusz Domański
Mateusz Domański

Organizacja półfinału Drużynowego Pucharu Świata to ogromne wyzwanie logistyczne, ale też gigantyczna promocja Pierwszej Stolicy Polski. Zawody te będą reklamowane chociażby podczas rund Speedway Grand Prix w Pradze oraz Warszawie. Działacze wierzą, że Czesi obdarzą to wydarzenie ogromnym zainteresowaniem. Wielu z nich łączy "czarny sport" z Gnieznem, bowiem właśnie z tym miastem kojarzona była ikona żużla w ich kraju - Antonin Kasper. - Będzie głośno o Gnieźnie! - zapewnia Arkadiusz Rusiecki.


Prezes klubu Łączyńscy-Carbon Start Gniezno opowiedział nieco o negocjacjach z BSI. Te nie były zbyt łatwe, ale dzięki zaangażowaniu odpowiednich osób zakończyły się powodzeniem. - Pomysł zrodził się w grudniu ubiegłego roku. Zakiełkował po telefonie Włodzimierza Szkudlarka - biznesmena, ogromnego sympatyka speedwaya; człowieka, którego korzenie związane są z naszym miastem i regionem. Po konsultacjach w kilkuosobowym gronie propozycja wydała nam się atrakcyjna i kusząca. Sprawy nabrały tempa, kiedy w koncepcję zaangażował się finansowo Paweł Sochacki – właściciel Carbonu, naszego sponsora tytularnego. Później wszystko poszło już szybko i skończyło się tym, że w imieniu wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej klubu Paweł Ruszkiewicz zaprosił na rozmowy Paula Bellamy’ego. Po dwugodzinnej rozmowie panowie Sochacki i Bellamy uścisnęli sobie dłoń, co znaczyło, że "żużlowy mundial" 2015 zacznie się w Gnieźnie!

Warto przypomnieć, iż w przeszłości Gniezno również organizowało imprezy wyższej rangi. W sezonie 2011 w Pierwszej Stolicy Polski rozegrano półfinał oraz jeden z finałów IMŚJ, rok później natomiast - finałowy turniej DMŚJ. Nasuwa się tylko jedno pytanie. Czy stadion będzie odpowiednio przygotowany na tak ważne przedsięwzięcie, jakim jest niewątpliwie goszczenie półfinału DPŚ? Stadion Miejski w Gnieźnie jest technicznie gotowy na tę imprezę. Poprawimy jedynie detale - zapewnia działacz.

- Będzie głośno o Gnieźnie! - zapewnia Arkadiusz Rusiecki. - Będzie głośno o Gnieźnie! - zapewnia Arkadiusz Rusiecki.
Magnesem dla kibiców mają być atrakcyjne ceny biletów. Włodarze Startu wierzą, iż szóstego czerwca stadion wypełni się po brzegi. - Wszystko jest już określone i zaplanowane. Szczegóły przedstawione zostaną w drugiej dekadzie lutego na oficjalnej witrynie internetowej zawodów. Bilety będą w cenach dostępnych dla każdego kibica. W zależności od wybranej strefy będą kosztować od dziewięciu do dziewięćdziesięciu dziewięciu złotych. W zamyśle Pawła Sochackiego, BSI i naszym - jako wykonawcom organizacyjnym - zawody mają być ciekawym widowiskiem dla jak największej liczby widzów. Imprezę będziemy promować w kraju i za granicą wszelkimi dostępnymi kanałami. Z pewnością o Pierwszej Stolicy Polski usłyszy cały świat. - kończy Rusiecki.

Źródło: start.gniezno.pl

Czy gnieźnieńscy działacze poradzą sobie z organizacją półfinału DPŚ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
start.gniezno.pl

Komentarze (24):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • AMBROS 1
  Sam już nie wiesz o czym piszesz, przecież napisałeś wyraźnie:
  ,, Nie obchodzi mnie czy masz rację czy nie! "
  Jesteś głuchy na argumenty i fakty, masz swój chory punkt widzenia, ale to Twój problem.
  Subiektywnie oceniasz moje argumenty i przedstawione fakty. Masz do tego prawo, aeże bładzisz to Twój problem. Każdy sam sobie wystawia świadectwo, więc błaźnij się dalej.
  Taka jest moja ocena do której mam prawo.
  I tyle, szukaj spółek wśród jaskółek.
  UnrealGno Jest na tym forum jeszcze jeden taki co to niby mówi "prawdę" ale tylko po to by "wbijać szpilę" w Start. Jemu się nie dziwię bo pochodzi z innego miasta (Bydgoszcz) Ty pod przykrywką kulturalnej rozmowy robisz dokładnie to samo a nawet coś gorszego bo jesteś z Gniezna... A przedstawianie w kółko swojego "punktu widzenia" to nie żadna rozmowa. Po rozmowie zwykle powinno się dojść do jakichś wniosków. A jedyny wniosek jaki można wyciągnąć po rozmowie z tobą to "mamy odmienne zdanie". Nie reagujesz na żadne argumenty. Twierdzisz że piszesz te brednie po to aby nikt nie zapomniał kto jest winny całej sytuacji. Ok, ale tylko matoł zapomni. Normalnym ludziom nie trzeba tego w kółko powtarzać. A przypominanie takie, osoby z zewnątrz które są nie w temacie mogą odebrać jak jakieś nowe problemy Startu. Ty się do złej opinii o naszym klubie WALNIE PRZYCZYNIASZ! Do tego masz teorie których SAM NIE POTRAFISZ UDOWODNIĆ. Ja nie wiem co się dzieje wewnątrz klubu dlatego SIĘ NIE WYPOWIADAM o czymś o czym nie mam pojęcia. A ile spółek ma Start można sprawdzić np na CEIDG... Ale to już ponad twoje siły jak widać... Lepiej publicznie wieszać psy na klubie pod pretekstem "dbania o fakty i pamięć". Masz fobie na punkcie Startu i tyle. Albo na punkcie zarządu jak pan Związko...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • UnrealGno 0
  Jest na tym forum jeszcze jeden taki co to niby mówi "prawdę" ale tylko po to by "wbijać szpilę" w Start. Jemu się nie dziwię bo pochodzi z innego miasta (Bydgoszcz) Ty pod przykrywką kulturalnej rozmowy robisz dokładnie to samo a nawet coś gorszego bo jesteś z Gniezna... A przedstawianie w kółko swojego "punktu widzenia" to nie żadna rozmowa. Po rozmowie zwykle powinno się dojść do jakichś wniosków. A jedyny wniosek jaki można wyciągnąć po rozmowie z tobą to "mamy odmienne zdanie". Nie reagujesz na żadne argumenty. Twierdzisz że piszesz te brednie po to aby nikt nie zapomniał kto jest winny całej sytuacji. Ok, ale tylko matoł zapomni. Normalnym ludziom nie trzeba tego w kółko powtarzać. A przypominanie takie, osoby z zewnątrz które są nie w temacie mogą odebrać jak jakieś nowe problemy Startu. Ty się do złej opinii o naszym klubie WALNIE PRZYCZYNIASZ! Do tego masz teorie których SAM NIE POTRAFISZ UDOWODNIĆ. Ja nie wiem co się dzieje wewnątrz klubu dlatego SIĘ NIE WYPOWIADAM o czymś o czym nie mam pojęcia. A ile spółek ma Start można sprawdzić np na CEIDG... Ale to już ponad twoje siły jak widać... Lepiej publicznie wieszać psy na klubie pod pretekstem "dbania o fakty i pamięć". Masz fobie na punkcie Startu i tyle. Albo na punkcie zarządu jak pan Związko...
  AMBROS A ty nie piszesz prawdy? Po co dyskutujesz jak cię to nie interesuje? ! Prezentujesz bardzo niski poziom, jak inaczej można określić to co piszesz: ,, Nie obchodzi mnie czy masz rację czy nie!" Żenada. Jeżeli ktoś zasługuje to trzeba go pochwalić, a jak nie to zganić. Nie można być dwulicowym i wybiórczym w pisaniu i mówieniu prawdy. Albo mówi się ,, prawdę" albo kłamie, nie ma innej możliwości. Zrozum to. Żegnam.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • AMBROS 0
  Tu się zgadzamy 100%.
  Miłej niedzieli.
  nikt Gniezno Trzymajmy wszyscy kciuki aby wszystko było dobrze bo to nasz wspólny interes. Nasz klub, Nasze dobro. Miłej niedzieli :-)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (21)
Pokaż więcej komentarzy (24)
Pokaż więcej komentarzy (24)
Pokaż więcej komentarzy (24)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×