WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

PGE sponsorem Ekstraligi Żużlowej!

Speedway Ekstraliga pozyskała sponsora tytularnego. Dzięki nowej - trzyletniej umowie, na konto ligi i klubów trafią niespotykane dotąd w polskim żużlu pieniądze!
Damian Gapiński
Damian Gapiński

PGE Ekstraliga - pod taką nazwą w sezonach 2015, 2016 i 2017 startować będzie najsilniejsza liga żużlowa świata. Firma PGE zastąpi poprzedniego sponsora tytularnego rozgrywek i konkurenta z branży energetycznej - firmę Enea. Według naszych informacji na konto klubów Speedway Ekstraligi na mocy trzyletniej umowy trafi około 10 milionów złotych.


Przypomnijmy, że w grudniu władze Speedway Ekstraligi oficjalnie poinformowały o przedłużeniu umowy z platformą NC+, która pozyskała prawa do pokazywania rozgrywek w sezonach 2016-2018. Kwota za trzyletnie prawa transmisyjne opiewała na około 25 milionów złotych. Zatem łącznie na mocy nowych umów, na konto Speedway Ekstraligi i klubów żużlowych przez trzy lata wpłynie kwota około 35 milionów złotych. To niespotykane dotąd pieniądze w polskiej lidze żużlowej.

- Jesteśmy przekonani, że potencjał płynący ze wsparcia najlepszej ligi żużlowej na świecie jest bardzo duży i przyniesie korzyści obydwu stronom. Żużel to dyscyplina sportowa, którą z pewnością możemy określić mianem bardzo energetycznej, dlatego dobrze wpisuje się w naszą strategię i konsekwentne działania na rzecz budowania świadomości marki – powiedział Maciej Szczepaniuk, rzecznik prasowy PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

PGE Polska Grupa Energetyczna od wielu lat aktywnie włącza się w sponsoring najważniejszych wydarzeń sportowych w Polsce. Wspiera również wiele klubów sportowych wśród których wymienić można m.in. PGE Skrę Bełchatów, PGE GKS Bełchatów, PGE Turów Zgorzelec czy PGE Atom Trefl Sopot. PGE sponsoruje również sportowców indywidulanych - windsurferkę Zofię Noceti-Klepacką i kitesurfera Viktora Borsuka.

- Dołącza do nas duży i prestiżowy sponsor, który gwarantuje Ekstralidze Żużlowej stabilizację i jest dowodem na zainteresowanie żużlem ze strony wielkich marek. Wiążemy się kolejnym wieloletnim kontraktem z poważnym partnerem biznesowym, co zapewnia nam możliwość rozwoju i dalszą profesjonalizację rozgrywek – dodał Wojciech Stępniewski, prezes Ekstraligi Żużlowej.

Ekstraliga Żużlowa to spółka zarządzająca rozgrywkami najwyższej klasy w polskim sporcie żużlowym od 2007 roku. Jej większościowym udziałowcem jest Polski Związek Motorowy, natomiast mniejszościowymi – osiem klubów wchodzących w skład spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.


KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Czy 35 milionów złotych do podziału przez trzy lata to sukces Speedway Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/inf. prasowa

Komentarze (225):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • maku77 0
  Porównując do poprzednich lat, oczywiście jest sukces. Ale... to niecałe 3 mln € rocznie. To tak wiele? W innych sportach, pojedynczy zawodnicy tyle zarabiają. A jak wyglądają budżety ligowe w innych krajach? Może ktoś wie?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • RECON_1 0
  35baniek na 3lata z czego 10 od PGE, 3miliony rocznie wychodzi od sponsora tytulasrnego ligi, to niewiele w sumie ale powstaje pytanie ile tak naprawde z tego wplynie do klubow?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Poldi 0
  Pan Stępniewski tak nadzorował licencję, że dwa kluby są przez to w tarapatach. Teraz chwali się sponsorem tytularnym EL.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (222)
Pokaż więcej komentarzy (225)
Pokaż więcej komentarzy (225)
Pokaż więcej komentarzy (225)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×