Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Bardzo silne składy na lubuskie sparingi. "Chcemy stworzyć najwyższej klasy produkt"

We wtorek i środę zostaną rozegrane sparingi między SPAR Falubazem Zielona Góra a Stalą Gorzów. Lubuskie pojedynki z pewnością dostarczą kibicom sporej dawki emocji.
Dawid Borek
Dawid Borek

Początkowo derbowe mecze kontrolne miały odbyć się w najbliższy weekend, lecz ostatecznie sparingi przełożono na wtorek (na stadionie w Gorzowie) i środę (na obiekcie w Zielonej Górze). - Mniej więcej o godzinie 11:00 dopięliśmy ustalenia ze stroną gorzowską. Muszę powiedzieć, że te sprawy zostały załatwione bardzo sprawnie, konstruktywnie i rzeczowo, z dużą wyrozumiałością z obu stron i z chęcią, by w sparingach zaprezentowano to, co najlepsze, by ten produkt był najwyższej klasy. W związku z tym, że prognozy na weekend, a szczególnie na sobotę, są bardzo złe dla Zielonej Góry i Gorzowa - w tym przypadku z kontynuacją nawet w kierunku niedzieli. Podjęliśmy decyzję, aby treningowe jazdy odbyć w innym terminie - skomentował Jacek Frątczak.

Jak się okazuje, niekorzystne prognozy pogody nie były jedynym argumentem za przełożeniem pojedynków SPAR Falubazu Zielona Góra i Stali Gorzów. W sobotę na torze w Leicester zostaną rozegrane Indywidualne Mistrzostwa Elite League, w których wystąpią Niels Kristian Iversen, Matej Zagar i Andreas Jonsson. - W środę w Warszawie spotkałem się z prezesem Stali - Ireneuszem Maciejem Zmorą i już wtedy zakiełkowała ta myśl, że nawet w przypadku bardzo dobrych prognoz pogody w Zielonej Góry czy Gorzowie, najlepsi zawodnicy gorzowscy musieliby wystartować w zawodach w Wielkiej Brytanii. Z prezesem Zmorą stwierdziliśmy, że lepiej jechać w składach optymalnych lub prawie optymalnych. Dlatego też w środę Stal awizuje praktycznie najmocniejsze zestawienie, może z wyłączeniem jednego zawodnika. Chcielibyśmy, aby w ramach dobrej współpracy klubów, takie przedsezonowe sparingi były tradycją. Chcemy stworzyć fajny przedsezonowy produkt - powiedział Kamil Kawicki.

W związku z przełożeniem dwóch sparingów, zielonogórskich zawodników w przyszłym tygodniu czeka wiele jazdy. - Przyszły tydzień startowy wygląda bardzo intensywnie. Wtorek i środa to potyczki ze Stalą Gorzów, w czwartek są eliminacje do Złotego Kasku, w piątek przenosimy się do Zielonej Góry i wespół z Polskim Związkiem Motorowym i trenerem kadry narodowej Rafałem Dobruckim będziemy organizować międzynarodowy trójmecz juniorów, z udziałem Polaków, Szwedów i Duńczyków. W składzie biało-czerwonych wystąpi dwóch zawodników Falubazu - Krystian Pieszczek i Alex Zgardziński, przynajmniej na ten moment taki jest plan. W niedzielę 29 marca o godzinie 15:00 rozpocznie się drugi z rzędu turniej memoriałowy - dodał Jacek Frątczak.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (12):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×