WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Rosjanie ze zgodą federacji na start w polskich ligach tylko do 16 czerwca

Ważność zezwoleń wszystkich Rosjan na start w polskich ligach upływa w połowie czerwca. Wyjątkiem jest w tym przypadku Emil Sajfutdinow.
Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński

Już w grudniu ubiegłego roku stało się jasne, że Komisja Torowa Motocyklowej Federacji Rosji przyjmie za punkt honoru doprowadzenie do sytuacji, by czołowi zawodnicy zajęci zarabianiem pieniędzy w ligach zagranicznych, nie rezygnowali z udziału w indywidualnych mistrzostwach kraju.


W minionym sezonie ze startu w Indywidualnych Mistrzostwach Rosji zrezygnowali między innymi Emil Sajfutdinow, Artiom Łaguta i Aleksandr Łoktajew. Finansowe problemy spowodowały również, że w rozgrywkach Drużynowego Pucharu Świata porażkę poniosła startująca w osłabionym składzie reprezentacja.

Podczas podsumowujących sezon 2014 grudniowych obrad, szef rosyjskiego żużla Andriej Sawin wypowiedział te słowa: - Chcę podkreślić i doprowadzić do świadomości wszystkich zainteresowanych stron, że uczestnictwo rosyjskich zawodników w indywidualnych mistrzostwach kraju jest obowiązkowe. Bez gwarancji swojego udziału w zawodach, ani jeden zawodnik nie otrzyma od nas zgody na udział w rozgrywkach lig zagranicznych i nie zdoła otrzymać międzynarodowej licencji.

Słowa te zostały wprowadzone w czyn. Jak udało nam się ustalić, praktycznie wszyscy zawodnicy zgłoszeni do rozgrywek w polskich klubach legitymują się zgodą federacji, której ważność upływa 16 czerwca. Data nie jest przypadkowa. Na ten dzień na torze SK Oktiabrskij zaplanowano rozegranie półfinału Indywidualnych Mistrzostw Rosji. Jest sprawą oczywistą, że jeżeli jakikolwiek zawodnik odpuści sobie start w tych zawodach, zgoda na jego występy w ligach poza Rosją nie zostanie przedłużona.

Zwycięzcy z Gustrow i inni Rosjanie mają zgody jedynie do połowy czerwca Zwycięzcy z Gustrow i inni Rosjanie mają zgody jedynie do połowy czerwca
Wyjątkowo potraktowany został jedynie Emil Sajfutdinow. Jego dokument obejmuje cały sezon i tylko od Rosjanina zależy, czy wystartuje on w tegorocznej rywalizacji. Dodajmy, że przy wielu dotychczasowych osiągnięciach i trofeach, jeden z najlepszych zawodników rosyjskich nie ma do tej pory na koncie tytułu mistrzowskiego zdobytego we własnej ojczyźnie.

Zapytany o powód wyjątkowego potraktowania Emila Sajfutdinowa szef Komisji Torowej odpowiedział: - Ja, jak i cała komisja uważamy, że w indywidualnych mistrzostwach kraju powinni uczestniczyć wszyscy rosyjscy zawodnicy, niezależnie od tego czy mają ważny kontrakt z rosyjskim klubem czy też nie. Dlatego wydaliśmy wszystkim pozwolenia na ligi zagraniczne tylko do 16 czerwca. Oprócz Emila, którego poparło kierownictwo Motocyklowej Federacji Rosji. Takie pytanie powinno więc zostać zadane jej przewodniczącemu i generalnemu sekretarzowi. 

Urzędniczy dyktat to dobra metoda dyscyplinowania zawodników do udziału w zawodach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (12):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Jacek GKM 0
  Ja mówię o obywatelstwie.
  Krzyżacy RSKŻ co? Lagutowie maja łotewska licencję. przynajmniej Grisza
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Krzyżacy RSKŻ 0
  co? Lagutowie maja łotewska licencję. przynajmniej Grisza
  Jacek GKM Najczystszej wody nieprawda.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • tomas68 1
  Dobrze robi ich federacja pokazując kto jest dla kogo,żeby im się nie pomyliło że fim to słońce hehe.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (9)
Pokaż więcej komentarzy (12)
Pokaż więcej komentarzy (12)
Pokaż więcej komentarzy (12)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×