Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Czarny tor w Krośnie zagadką dla gdańszczan. Wybrzeże ostatni raz przegrało z Wilkami w 1990 roku

Żużlowcy Wybrzeża Gdańsk, którzy w niedzielę pojadą w Krośnie z miejscowym KSM-em bardzo rzadko startowali na tym podkarpackim torze. Może to być ogromny atut gospodarzy.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Najwięcej, bo trzy razy razy na torze w Krośnie w swoim życiu startował Kamil Brzozowski. W ubiegłym sezonie w barwach klubu z Ostrowa Wielkopolskiego zdobył 7 punktów i bonus w pięciu startach. Było to dla niego pierwsze spotkanie na tym owalu od 2006 roku, gdy jako junior przywiózł dla Stali Gorzów 5 punktów i bonus w czterech startach. W Krośnie w barwach macierzystego klubu pojechał też w 2005 roku. Wówczas zdobył punkt w dwóch wyścigach.


Poza Brzozowskim, jeszcze trzej zawodnicy czerwono-biało-niebieskich mieli okazję startować w Krośnie. W 2009 roku Marcel Szymko był wypożyczony z Wybrzeża do Speedway Polonii Piła i w meczu ligowym w dwóch biegach nie przywiózł punktu. Dużo lepsze wspomnienia może mieć z tego owalu Renat Gafurow, jednak musi on... jeszcze bardziej odświeżyć swoją pamięć. Wielu kibiców utożsamia Rosjanina tylko z Gdańskiem, gdyż dla Wybrzeża jeździ bardzo długo. On na krośnieńskim torze wystąpił w 2005 roku, gdy bronił barw RKM-u Rybnik. W czterech biegach zdobył 12 punktów. Rok później również komplet, tym razem 11 punktów i 1 bonus w czterech startach przywiózł w barwach Fularu Gniezno Magnus Zetterstroem. Trzej najmłodsi zawodnicy Wybrzeża - Dominik Kossakowski, Eduard Krcmar i Patryk Beśko jeszcze w Krośnie nie jeździli.

Kibice obu klubów aby przypomnieć sobie ostatnie gdańsko-krośnieńskie pojedynki muszą cofnąć się jeszcze dalej. Od 2007 roku w Krośnie istnieje KSM, jednak od tego czasu ani razu nie spotkały się ze sobą kluby z obu miast. Wybrzeże nie mierzyło się również ze startującym od 2002 roku KSŻ-em. Ostatnie gdańsko-krośnieńskie pojedynki miały miejsce w 1998 roku.

Wówczas w Gdańsku Wybrzeże wygrało z ŻKS-em 65:24, natomiast w Krośnie czerwono-biało-niebiescy zwyciężyli jeszcze wyżej - 66:24. Komplety punktów dla Wybrzeża przywieźli wówczas Sam Ermolenko, Marek Dera, Paweł Stormowski i Jacek Woźniak, a w ŻKS-ie najskuteczniejszy był Robert Nagy, zdobywca 10 "oczek".

Co ciekawe zespół z Krosna - wówczas KKŻ po raz ostatni pokonał Wybrzeże 4 lipca 1990 roku. Wówczas Wilki wygrały u siebie 47:43, a 12 punktów zdobył dla nich dla Andrzej Surowiec. Zdobrej strony pokazali się też Bogdan Ciupak i Piotr Gancarz. W Wybrzeżu 17 punktów zdobył Jarosław Olszewski, a dobre zawody odjechali aktualny kierownik drużyny Mirosław Berliński i aktualny trener Grzegorz Dzikowski. Od tego czasu gdańszczanie wygrali jedenaście meczów z rzędu z krośnianami, najwyżej różnicą 51 punktów.

Czy nieznajomość gdańszczan toru w Krośnie będzie miała decydujący wpływ na wynik meczu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (15)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×