Będzie wystawa i Memoriał Igora Marko

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Międzynarodowy turniej żużlowy w Równem poprzedzi wystawa w Miejskim Domu Kultury. Przez dwa tygodnie dostępne będą pamiątki, między innymi te udostępnione przez rodzinę.

W tym artykule dowiesz się o:

19 czerwca, na kilka dni przed żużlowym turniejem, w Miejskim Domu Kultury otwarta zostanie wystawa poświęcona pamięci jednego z najlepszych w historii zawodników ukraińskich, mistrza Europy juniorów z roku 1986, czterokrotnego indywidualnego mistrza kraju, Igora Marko. Podczas zwiedzania będzie można zobaczyć fotografie z domowego archiwum, motocykle, kombinezony i plastrony, a także puchary i medale zdobyte przez zawodnika w trakcie ponad dwudziestoletniej kariery. Wystawa czynna będzie do końca miesiąca. [ad=rectangle] Z kolei w ostatnią sobotę czerwca, na stadionie Mototrek w Równem, odbędą się pierwsze w tym sezonie zawody z prawdziwego zdarzenia. Organizowane są one pod nazwą Otwarty Puchar Dnia Młodzieży i Memoriał Igora Marko. W turnieju, który będzie się składać z dwudziestu wyścigów i biegu memoriałowego, wezmą udział żużlowcy z Polski, Czech, Słowacji, Bułgarii i Ukrainy. W przerwach między seriami wyścigów swoje umiejętności zaprezentują szkółkowicze dosiadający motocykli o pojemności 125 i 250 cc.

Wystawa pamiątek i turniej uświetniający 50 rocznicę urodzin Igora Marko organizowany jest z inicjatywy miejscowego Stowarzyszenia Kibiców Sportu Żużlowego.

Źródło artykułu: