KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ekstraliga interweniuje w sprawie Emila Sajfutdinowa

Jak wyjawił Wojciech Stępniewski, Speedway Ekstraliga kontaktuje się z Rosyjską Federacją w sprawie zawieszenia Emila Sajfutdinowa. Toczona jest walka o to, by mógł on wystąpić w niedzielę.
Michał Wachowski
Michał Wachowski

Emil Sajfutdinow jest jednym z siedmiu zawodników, którzy zostali zawieszeni przez FIM po czwartkowym barażu DPŚ w Vojens. Ukaranie zawodnika Fogo Unii jest jednak dość kontrowersyjne. Jego menedżer Tomasz Suskiewicz przedstawił bowiem za pośrednictwem mediów społecznościowych dowód na to, że Rosjanin miał ważne zwolnienie lekarskie.


Speedway Ekstraliga postanowiła interweniować, by Emil mógł wystąpić w niedzielnym meczu Fogo Unii Leszno. "Ekstraliga wysłała już do Rosyjskiej Federacji prośbę o wyjaśnienie w sprawie Sajtfudinowa" - napisał na Twitterze Wojciech Stępniewski. Jak wyjaśnia prezes Ekstraligi, w piśmie załączono zdjęcia z dwóch upadków Rosjanina z Piły i Wrocławia wraz ze zwolnieniem lekarskim zawodnika.
Zawieszenie zawodników przez FIM nastąpiło właśnie na wniosek Rosyjskiej Federacji Motocyklowej, która zareagowała w ten sposób na wiadomość, iż bracia Łagutowie nie zjawią się w Vojens. Zignorowano jednak zwolnienie lekarskie Sajfutdinowa, nakładając na niego takie sankcje jak pozostałych sześciu zawodników.

Stępniewski zaznacza, że Ekstraliga może otrzymać odpowiedź dopiero w weekend. Z powodu święta w Rosji jest w piątek dzień wolny od pracy.

Fogo Unia chce wyjaśnień w sprawie Emila Sajfutdinowa

Czy zawieszenie Sajfutdinowa powinno być anulowane?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (244)
 • omlet Zgłoś komentarz
  Lepiej niech Extraliga zajmie się wiarygodnością L-4 .Wiadomo , że żużlowcy czasami "zachorują" stosownie do sytuacji. Kary bardzo słuszne , ale powinny być dłuższe np. 3 miesiące.
  Czytaj całość
  Skończmy wreszcie z tymi rozkapryszonymi pseudogwiazdami. Gdyby to był turniej, z dużą kasą , zapewniam , że wszyscy by wyzdrowieli na czas .
  • W-a-r-r-a-n Zgłoś komentarz
   no to w przyszłym sezonie będziemy mieli trzech nowych Polskich żużlowców, Łaguty oraz Emil, z Emilem sprawa prosta, ma już Polskie obywatelstwo, jak jest z braciszkami to nie wiem, ale w
   Czytaj całość
   przypadku sportowców to jest proste, ruski maja tendencję to strzelania sobie w kolano, zawsze to i tak lepsze niż strzał w potylice Polskiemu Oficerowi.
   • bobek123 Zgłoś komentarz
    Nikt nie ma takiego cykora bez Ruskich co Leszno,ale sie boją Rzeszowa...hihihi
    • miroslaw998 Zgłoś komentarz
     Pozwolę sobie na kilka zdań w tym temacie. Moim,zaznaczam moim prywatnym zdaniem zarówno władze naszego żużla jak i tych z FIM powinno się wsadzić do jednego wora,odpowiednio obciążyć
     Czytaj całość
     i na samo dno najgłębszego jeziora!!! Jeśli mnie pamięć nie myli,to przed niektórymi zawodami odgrywany jest hymn naszego kraju.Są to więc rozgrywki o randze mistrzowskiej ale nie Świata czy Europy a naszej mam nadzieję [a w zasadzie miałem] suwerennej ligi PAŃSTWOWEJ. Nie napiszę z grzeczności mam fakt przynależności naszej federacji do władz światowych bo patrząc że gdy idzie o SEC problem ten przestaje istnieć.Moim więc zdaniem nasze władze krajowe i to bez mydła włażą prosto w d...ę tym z FIM licząc zapewne na swoje przyszłe awanse do tychże władz w przyszłości.Wypada dodać że we władzach tych zasiada już zarówno Witkowski jak i Szymański.To marionetki które poza egzotycznymi wycieczkami są zwykłym mięsem armatnim służącym do podniesienia łapska podczas wyborów.Ci ludzie nie zrobili nic dla tej dyscypliny w naszym kraju poza faktem dostatniego życia czerpiąc z finansów klubów. Skoro ich zawieszono,to niech wiszą ale w rozgrywkach światowych.Skoro nie przeszkadza to w przypadku SEC a więc na poziomi europejskim to tym bardziej w Polsce w rozgrywkach krajowych.Ilość kontuzji a co za tym idzie kłopoty klubów ze złożeniem odpowiednich składów nie idzie w parze z decyzjami tak popieranymi przez nasze marionetki z Centrali.Odechciewa się oglądania tej farsy i z daleka śmierdzi na wzór tego co dzieje się w piłce nożnej. Te skostniałe gremia jedynych mądrych i sprawiedliwych należy rozgonić na cztery wiatry.Uwolnić ten sport i ten kraj dumnie zwany Polską od patologii tworzonej przez kilku czy kilkunastu cwaniaków,wypaczających nam zabawę i udział w zawodach. Jak dla mnie decyzja kompromitująca zarówno tych z FIM jak i naszych popleczników-cwaniaków.
     • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
      Jeżeli FIM lub ina organizacja każe zawodnika zawieszając, Musi wydać orzeczenie za jakie przewinienie i na jaki czas aby można było się odwołać jeżeli ktoś się czuje pokrzywdzony,
      • GKS Wybrzeże fan Zgłoś komentarz
       Po co miałoby zostać anulowane zawieszenie - w czwartek Emil był chory, a w niedzielę będzie zdrowy? To jakiś absurd! Jeśli nie pojechał, cwaniakuje to niech liczy się z karą. Ciekaw
       Czytaj całość
       jestem czy Emil również nie trenuje. Mentalność - gratuluję!
       • Hanibal Lecter Zgłoś komentarz
        A co ma ku... eliga do emila ,napiszcie że jest to prywatna wojenka aby emil pojechał z Rzeszowem bo srają rolnicy w gacie
        • Fugiel-z- Rzeszowa Zgłoś komentarz
         Nie ma kasy to nie ma jazdy z tym zwolnieniem lekarskim na jeden dzień to przekręt niezły jest, ale skoro ma zwolnienie wystawione przez lekarza to niech ścigają lekarza.
         • smok Zgłoś komentarz
          Zwolnienie lekarskie to tylko alibi, przykrywka. Emil po prostu ma za nic reprezentowanie swej kadry narodowej. Panie Stępniewski, to nie pana sprawa. Owszem, Emil zaliczył wypadek, a nawet
          Czytaj całość
          dwa, ale na mecz w polskiej lidze już nic by mu nie dolegało. Wyzdrowiałby nagle, bo w tym przypadku zapłaciliby mu ładną punktówkę. Tak się nie traktuje występów w kadrze narodowej. To jest smutne, co wyprawiają rosyjskie "gwiazdy".
          • buteo Zgłoś komentarz
           kup sobie słownik poprawnej polszczyzny
           • Mik Zgłoś komentarz
            Brawo dla pana Stępniewskiego.Po tym ile złego uczynił Unii Leszno w poprzednich latach duży plus ląduje na Pana kącie. Jak najbardziej Emil wykluczony jest nie słusznie. Ale czy się
            Czytaj całość
            uda czy też nie szacun za próby.A Leszno z THJ sobie poradzi z Rzeszowem.
            • Siwy 1944 Zgłoś komentarz
             To Emilek będzie zdrowy na Niedziele a wczoraj był tak obłorznie chory - cyrk
             • Marek T. Zgłoś komentarz
              A gdyby tak nasi zawodnicy odmówili by startu w reprezentacji to czy P.Stępniewski uważał by to za normalne? Rosjanie po prostu z barażu zrobili cyrk.
              Zobacz więcej komentarzy (67)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×