KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Patryk Beśko "wystrzelił" w biegach nominowanych

Patryk Beśko od początku spotkania z Kolejarzem Intermarche Rawicz nie błyszczał. W końcówce wygrał jednak podwójnie dwa biegi nominowane i może ten mecz zaliczyć do udanych.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Grzegorz Dzikowski zdecydował, że w wyścigach nominowanych w meczu z KolejarzemIntermarche Rawicz pojadą tylko i wyłącznie zawodnicy mający 18 i 19 lat. Dwukrotnie szansę otrzymał Patryk Beśko, a po razie Dominik Kossakowski i Eduard Krcmar. Oba wyścigi gdańszczanie wygrali 5:1. - Jako juniorzy pokazaliśmy, że też potrafimy pojechać szczególnie, gdy się dobrze dopasujemy - zauważył Patryk Beśko.
Junior Wybrzeża Gdańsk nie dostawał wcześniej szans w wyścigach nominowanych. - Nie spodziewałem się, że wygram podwójnie swoje dwa pierwsze biegi nominowane, ale dobrze się ustawiłem i to mi pomogło - zauważył zawodnik, który na piętnasty wyścig dojechał pod taśmę tuż przed upłynięciem czasu dwóch minut. - Spojrzałem na zegar i zostało mi zaledwie osiem sekund. Musieliśmy przygotować motocykl do kolejnego biegu. To nie było dużo czasu i mieliśmy mały problem - śmiał się po zawodach gdańszczanin. Wcześniej jazda Beśki nie wyglądała jednak tak dobrze. - Na koniec zmieniłem ustawienia motocykla, a także moją jazdę. Tor różnił się trochę od tego, który był na treningach - stwierdził zawodnik, który kilka dni przed meczem z rawiczanami awansował do finału Brązowego Kasku. - Wcześniejsze moje mecze nie wychodziły mi za bardzo. Mam nadzieję, że to się zmieni i będzie trochę lepiej. Czekają nas ligi młodzieżowe, a to świetny trening i nowe możliwości do poznania torów. Pomoże mi to w rozgrywkach ligowych - skomentował.

Punktów gdańskich młodzieżowców mocno brakowało podczas meczów wyjazdowych. - Mamy nadzieję, że zaczniemy też punktować na wyjazdach. Tory drugoligowe się różnią od tych, do których jestem przyzwyczajony. Na przykład w Rawiczu i w Krośnie byłem po raz pierwszy i nie do końca potrafiłem złapać dobre ścieżki - przyznał wychowanek Wybrzeża.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (5)
 • tomas68 Zgłoś komentarz
  Nawet w Gdańsku muszą sobie radzić z huśtawką wyników młodzieży.
  • Mateusz Makles Zgłoś komentarz
   Patryk robi z meczu na mecz coraz lepsze postępy. Szkoda że tak późno dali mu szanse aby pokazał na co go tak naprawdę stać. Patryk to zdolny chłopak z ambicjami tylko wiadomo że jesli
   Czytaj całość
   ma osiłki a nie sprzet to cieżko pokazac na co stać tego chłopaka ale jestem dobrej myśli że Patryk bedzie stanowił trzon gdańskiego Wybrzeża :)
   • kibic Gks-u Zgłoś komentarz
    Niech się rozjezdzaja w tej drugiej lidze szkoda tylko że tak mało meczy w tym roku
    • prezeso Zgłoś komentarz
     Brawo Patryk, Dominik też super!
     • yes Zgłoś komentarz
      Napisałem dzisiaj pod oceną meczu Wybrzeża z Rawiczem między innymi o dokonaniach gdańskich juniorów. Przytaczam właściwe fragmenty: 26 kwietnia Wybrzeże Gdańsk-KMŻ Motor Lublin
      Czytaj całość
      52:38; Beśko - 4 (3,0,1), Kossakowski - 4+1 (2*,1,1), 17 maja Kolejarz Rawicz-Wybrzeże Gdańsk 41:45, Kossakowski - 2 (2,0,0,0), Beśko - 2 (1,d,1), 24 maja KSM Krosno-Wybrzeże Gdańsk 46:44; Kossakowski - 1 (0,0,1), Beśko - 2 (1,1,0,0), 04 czerwca Wybrzeże Gdańsk-Polonia Piła 57:33; Beśko - 3+2 (2*,0,1*), Kossakowski - 7 (3,3,1,u), 14 czerwca Wybrzeże Gdańsk-Kolejarz Rawicz 60:30; Beśko - 6+3 (1,0,1*,2*,2*), Kossakowski - 9 (3,1,1,1,3).
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×