Gleb Czugunow zwyciężył w finale Indywidualnych Mistrzostw Rosji U-19

Wychowanek SK Saławat, reprezentujący obecnie Mega-Ładę Togliatti piętnastoletni Gleb Czugunow wywalczył tytuł indywidualnego mistrza juniorów do lat dziewiętnastu.

Jacek Cholewiński

Stadion żużlowy w Saławacie był w niedzielę miejscem rozegrania finału Indywidualnych Mistrzostw Rosji juniorów do lat dziewiętnastu. W zawodach dominowali reprezentanci Mega-Łady Togliatti i Turbiny Bałakowo. Młodzieżowcy tych dwóch klubów w całości zajęli górną połowę końcowej klasyfikacji.

Zwycięzcą turnieju okazał się utalentowany Gleb Czugunow, który jeszcze w ubiegłym sezonie reprezentował Rosję w Pucharze Świata 250 cc. Złoty medal przypieczętował on wygrywając bieg dodatkowy. Obok wychowanka Salawatu miejsca na podium zajęli Władimir Morozow i Władimir Bogma.
Wyniki: 1. Gleb Czugunow (Mega-Łada) - 13(+3) (3,1,3,3,3) 2. Władimir Morozow (Turbina) - 13(+2) (3,3,3,3,1) 3. Władimir Bogma (Turbina) - 12 (3,3,3,2,1) 4. Michaił Litwinow (Mega-Łada) - 11 (3,2,3,w,3) 5. Iwan Bolszakow (Mega-Łada) - 11 (2,3,2,1,3) 6. Siergiej Mizunow (Turbina) - 11 (2,2,1,3,3) 7. Roman Lachbaum (Mega-Łada) - 10 (2,2,2,2,2) 8. Wiaczesław Monachow (Mega-Łada) - 9 (1,1,2,3,2) 9. Nikita Zubariow (Oktiabrskij) - 5 (0,3,1,d,1) 10. Daniił Szczurin (Turbina) - 5 (2,2,0,1,0) 11. Dmitrij Soljannikow (Saławat) - 5 (1,1,2,1,0) 12. Rinat Mulikow (Saławat) - 4 (d,0,w,2,2) 13. Aleksandr Hasanow (Oktiabrskij) - 4 (w,1,1,0,2) 14. Danił Hamidullin (Saławat) - 2 (1,0,0,0,1) 15. Witalij Wiedeniejew (Saławat) - 1 (w,0,1,w,0)