Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wygrana odjechała z defektem - Polonia Bydgoszcz vs Lokomotiv Daugavpils (relacja)

Defekt motocykla Patricka Hougaarda w ostatnim wyścigu zdecydował o przegranej bydgoskiej Polonii z Lokomotivem Daugavpils 43:47. Punkt bonusowy zgarnęli również waleczni Łotysze.

Andrzej Matkowski
Andrzej Matkowski
Drużyna Lokomotivu Daugavpils nie wygrała jeszcze nigdy pojedynku ligowego w Bydgoszczy. Przed obecnym sezonem Łotysze jednak znacznie wzmocnili swój skład, pozyskując Antoniego Lindbaecka i Fredrika Lindgrena. To zwiększyło siłę uderzeniową Lokomotivu przede wszystkim w meczach wyjazdowych.
Od początku spotkania Nice Polskiej Ligi Żużlowej w Bydgoszczy Lokomotiv pokazał, że nie zamierza tylko bronić punktu bonusowego. Co prawda inauguracyjna gonitwa, po ładnej walce Patricka Hougaarda z Maksimem Bogdanowem na pierwszym okrążeniu, zakończyła się podwójną wygraną Polonistów, ale Lokomotiv kolejne dwa biegi wygrał 4:2, doprowadzając do remisu.

Następne dwie gonitwy w takim samym stosunku zwyciężali Poloniści, choć trochę pomógł im pech Antonio Lindbaecka w biegu czwartym, gdyż motocykl Szweda odmówił posłuszeństwa w momencie, kiedy jechał on na trzeciej pozycji. W kolejnym wyścigu odważnie w pierwszym wirażu zaatakował Robert Kościecha, dzięki czemu odniósł biegowe zwycięstwo.

Biegi od szóstego do ósmego kończyły się remisami, choć walki i jazdy w kontakcie w nich nie brakowało. Kiedy w dziewiątej gonitwie Patrick Hougaard i Robert Miśkowiak wygrali podwójnie z dotychczas niepokonanym Joonasem Kylmaekorpim, wydawało się, że Poloniści pójdą za ciosem i zapewnią sobie zdecydowaną wygraną.

Nic bardziej mylnego! Kolejny wyścig to podwójna wygrana pary Lokomotivu, choć nie przyszło im to łatwo. Start wygrał Robert Kościecha, którego już na pierwszym okrążeniu wyprzedził Antonio Lindbaeck. Po słabszym starcie na pierwszym okrążeniu rozpędził się również Andriej Kudriaszow, który wyprzedził Andrzeja Lebiediewa, jednak na drugim wirażu popełnił błąd, uderzając w tylne koło motocykla Kościechy. Sytuację tę wykorzystał Lebiediew, który najpierw wyprzedził Kudriaszowa, a potem także Kościechę. W kolejnym biegu Łotysze wygrali 4:2, choć i tym razem gonitwa obfitowała w walkę. Po starcie prowadził Joonas Kylmaekorpi, do którego próbował dołączyć Maksim Bogdanow. Na prostej między parę rywali wcisnął się Szymon Woźniak, przedostając się na prowadzenie. Na drugim wirażu lepiej jednak pojechał Kylmaekorpi, odzyskując pierwszą pozycję.

W dwunastym wyścigu zanosiło się na podwójną wygraną Polonistów, gdyż do prowadzącego Roberta Kościechy dołączył świetnie spisujący się junior Dominik Kubera. Wtedy jednak w pogoń za parą gospodarzy rzucił się Fredrik Lindgren, dosiadający motocykla Joonasa Kylmaekorpiego. Jeszcze na pierwszym okrążeniu wyprzedził Kuberę, a potem próbował dogonić Kościechę, od którego był na linii mety minimalnie wolniejszy. Trener Jacek Woźniak postanowił wykorzystać dobrą dyspozycję występującego gościnnie juniora i w trzynastym biegu wystawił go za słabo jeżdżącego tym razem Andrieja Kudriaszowa. W tym samym biegu również trener Lokomotivu Nikołaj Kokin dokonał pierwszej zmiany, posyłając na tor znakomicie jeżdżącego Andrzeja Lebiediewa w miejsce Kjastasa Puodżuksa. Start wygrał Kubera, a po znakomitym manewrze na pierwszym okrążeniu dołączył do niego Patrick Hougaard. Duńczyk niepotrzebnie wyprzedził swojego młodszego kolegę na początku drugiego okrążenia, co natychmiast wykorzystali Lebiediew i Lindbaeck, ratując biegowy remis.

Wyścigi nominowane to dramat Polonistów. W czternastym start wygrał Robert Miśkowiak, który prowadził przez niemal dwa okrążenia. Pod koniec drugiego kółka wyprzedził go atakujący stopniowo z czwartej pozycji Lebiediew. Okrążenie później Miśkowiaka wyprzedził również Fredrik Lindgren i para Lokomotivu doprowadziła do remisu. O wszystkim decydował więc ostatni bieg. W nim najszybciej wystartował Patrick Hougaard, a na pierwszym okrążeniu Lindbaecka wyprzedził Szymon Woźniak. W momencie, kiedy zawodnicy pokonywali drugi wiraż, niemal cały stadion zamarł. Maszyna prowadzącego Hougaarda zdefektowała, a dodatkowo przeszkodziła w jeździe Szymonowi Woźniakowi, co natychmiast wykorzystali Joonas Kylmaekorpi i Antonio Lindbaeck. Co prawda Woźniak ambitnie gonił rywali, ale na mecie był tuż za Lindbaeckiem. Okazało się, że przyczyną defektu motocykla Patricka Hougaarda była odkręcająca się śrubka mocująca gaźnik.

Drużyna Lokomotivu Daugavpils zwyciężyła dzięki skutecznej jeździe czwórki zawodników - Joonasa Kylmaekorpiego, który tylko raz oglądał plecy rywali, Andrzeja Lebiediewa, Antonio Lindbaecka i Fredrika Lindgrena, a dodatkowo dzięki umiejętnemu wykorzystaniu dobrej formy Lebiediewa przez trenera Kokina, który desygnował na tor swojego "dżokera" w newralgicznych momentach meczu.

Trener Jacek Woźniak nie miał takiego komfortu, choć niedoświadczeni juniorzy Polonii i tak przywieźli w tym meczu kilka cennych punktów. Większych pretensji nie można mieć w zespole Polonii do Patricka Hougaarda (poza defektem), Szymona Woźniaka, a także Roberta Kościechy. W pierwszej części meczu cieszyła skuteczna w końcu jazda Roberta Miśkowiaka, który jednak zawalił końcówkę. Zawiódł tym razem Andriej Kudriaszow, który do tej pory spisywał się bardzo dobrze i jako jeden z dwójki (obok Roberta Kościechy) nie musiał dotąd pauzować w żadnym z meczów Polonii.

Lokomotiv dzięki tej wygranej praktycznie zapewnił sobie miejsce w tegorocznych play-offach. Żużlowcy Polonii nadal są blisko miejsca w czołowej czwórce, muszą jednak pokonać na własnym torze Speedway Wandę Instal Kraków i liczyć na to, że któryś z bezpośrednich konkurentów nie zanotuje jakiejś niespodziewanej wygranej.
Wybierz najlepszego zawodnika
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
wybierz zawodnika
 • Robert Kościecha
 • Patrick Hougaard
 • Robert Miśkowiak
 • Szymon Woźniak
 • Andriej Kudriaszow
 • Patryk Rydlewski
 • Dominik Kubera
Optibet Lokomotiv Daugavpils
wybierz zawodnika
 • Antonio Lindbaeck
 • Joonas Kylmaekorpi
 • Kjastas Puodżuks
 • Maksim Bogdanow
 • Fredrik Lindgren
 • Andrzej Lebiediew
 • Jewgienij Kostygow
Wydarzenie:

Polonia Bydgoszcz - Lokomotiv DaugavpilsSędzia:

Leszek Demski

Polonia Bydgoszcz - Lokomotiv Daugavpils 43:47

Lokomotiv Daugavpils - 47
1. Fredrik Lindgren - 8+2 (1,2,1*,2,2*)
2. Maksim Bogdanow - 3 (d,0,2,1,-)
3. Joonas Kylmaekorpi - 13 (3,3,1,3,3)
4. Kjastas Puodżuks - 1 (1,0,0,-)
5. Antonio Lindbaeck - 9+2 (d,3,3,1*,2*)
6. Jewgienij Kostygow - 1 (1,0,0)
7. Andrzej Lebiediew - 12+1 (3,2,2*,2,3)

Polonia Bydgoszcz - 43
9. Patrick Hougaard - 10+1 (2*,2,3,3,d)
10. Robert Miśkowiak - 7+2 (3,1*,2*,0,1)
11. Robert Kościecha - 9 (2,3,1,3,0)
12. Andriej Kudriaszow - 1 (0,1,d,-)
13. Szymon Woźniak - 10+1 (3,1*,3,2,1)
14. Dominik Kubera (gość) - 3 (0,2,1,0)
15. Patryk Rydlewski - 3 (2,1,0)

Wyścig po wyścigu:
1. (62,74) Miśkowiak, Hougaard, Lindgren, Bogdanow (d/4) - 5:1
2. (63,87) Lebiediew, Rydlewski, Kostygow, Kubera - 2:4 (7:5)
3. (63,04) Kylmaekorpi, Kościecha, Puodżuks, Kudriaszow - 2:4 (9:9)
4. (62,10) Woźniak, Lebiediew, Rydlewski, Lindbaeck (d/3) - 4:2 (13:11)
5. (62,93) Kościecha, Lindgren, Kudriaszow, Bogdanow - 4:2 (17:13)
6. (62,53) Kylmaekorpi, Kubera, Woźniak, Puodżuks - 3:3 (20:16)
7. (63,42) Lindbaeck, Hougaard, Miśkowiak, Kostygow - 3:3 (23:19)
8. (63,32) Woźniak, Bogdanow, Lindgren, Rydlewski - 3:3 (26:22)
9. (64,19) Hougaard, Miśkowiak, Kylmaekorpi, Puodżuks - 5:1 (31:23)
10. (63,57) Lindbaeck, Lebiediew, Kościecha, Kudriaszow (d/4) - 1:5 (32:28)
11. (64,71) Kylmaekorpi, Woźniak, Bogdanow, Miśkowiak - 2:4 (34:32)
12. (65,27) Kościecha, Lindgren, Kubera, Kostygow - 4:2 (38:34)
13. (64,35) Hougaard, Lebiediew, Lindbaeck, Kubera - 3:3 (41:37)
14. (65,47) Lebiediew, Lindgren, Miśkowiak, Kościecha - 1:5 (42:42)
15. (65,04) Kylmaekorpi, Lindbaeck, Woźniak, Hougaard (d/1) - 1:5 (43:47)

NCD: 62,10 - Szymon Woźniak w biegu 4.
Sędziował: Leszek Demski (Ostrów Wlkp.)
Widzów: około 3000

Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania. 

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (54)
 • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
  Mecz wyrównany szczęście dopisało Łotyszom
  • TOM BKS BKS BKS Zgłoś komentarz
   Cieniasom zawsze wiatr w oczy wieje! Niestety tak jest już kolejny sezon w Polonii czyli fatalnie zarządzany klub, pała z marketingu i długi! Jak Władek przejmie klub(oby nie!!!) to
   Czytaj całość
   bedziemy mieli kopię Pałacu Bydgoszcz i jego prezesa sagana czyli drugoligową szkółkę z liderem ajtnerem na czele!!! Dzisiaj pech nas nie opuszczał, Kudriaszow zawiódł na całego i niestety porażka bydgoskiego żużelka!!!
   • yes Zgłoś komentarz
    Przed meczem i w jego trakcie przewidywałem wygraną Polonii. Stało się inaczej.
    • RECON_1 Zgłoś komentarz
     Polonia przegrala wygrany mecz i taka porazka boli najbardziej kibica, ale spory w niej udzial ma Miskowiak czy Kudriaszow, szczegolnie ten drugi dal ciala bo jeden pkt to troche malo jak na
     Czytaj całość
     niego.
     • Penhal Zgłoś komentarz
      Na następny mecz odsunąłbym na ławkę Kościechę siedząc na niej z Biedrackim czy Jóźwikiem omawialiby umiejętność jazdy w parze.
      • gacek Zgłoś komentarz
       Czyta sie te posty gnieznian i nie wiadomo, czy sie smiac czy wspołczuc...ale syty nigdy nie zrozumie głodnego ,a oni kipią forsą ,że ho ho ho..buhahhahah,do meczu nie bede wracał bo
       Czytaj całość
       swoje napisałem ..szkoda wyniku frajersko przegranego meczu ..tak sie zakonczył 15 bieg jak Polonia jedzie w tym roku..nic dodac nic ując
       • Jak Feniks z popiołu Zgłoś komentarz
        Ten wynik nie ma znaczenia - bankrut jest bankrut.
        • Marobyd Zgłoś komentarz
         Drogi Amonie pora przygotowywać się do baraży, a tam nie będzie tak łatwo, oj nie będzie... :)
         • Marobyd Zgłoś komentarz
          Przegrana boli, bo zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki - szkoda frajersko straconych punktów. Cieszy, że stadion żył niemal jak za dawnych lat. Polonia nigdy nie zginie!
          • Lipowy Batonik Zgłoś komentarz
           Mnie już jakoś niezrozumiałe decyzje Woźniaka nie dziwią.Od momentu jak objął stanowisko trenera Polonii mówiłem , że się do tego kompletnie nie nadaje.Szkoda tego meczu , niby w
           Czytaj całość
           tabeli nic to nie zmienia ale kiedyś było nie do pomyślenia , żeby Łotysze robili punkty na bydgoskim owalu.
           • roberTo10 Zgłoś komentarz
            Wladziu tak marudzil na Hougaard co on robi w skladzie kto go zatrudnil :)
            • pepsiBKS Zgłoś komentarz
             tak, obwiniajcie Kostka za zera tej lebiegi Kudriaszowa :D lepszy byłby na pewno Wasz przedsezonowy faworyt Porsing. niezależnie co się dzieje na torze, zawsze winny Kościecha. śmiech na
             Czytaj całość
             sali.
             • Santino BDG Zgłoś komentarz
              nadal dziwi mnie ciągłe zestawienie pary R.Kościecha - A.Kudriaszow ? , postawa Miśkowiaka jest strasznie żenująca ;/ myślałem że naprawdę to będzie kawał zawodnika a tu zonk.
              Zobacz więcej komentarzy (9)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×