Niedzielne mecze oczami Władysława Komarnickiego

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/
zdjęcie autora artykułu

W niedzielę odbędą się spotkania w PGE Ekstralidze i Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Ich wyniki wytypował [tag=406]Władysław Komarnicki[/tag].

PGE Ekstraliga

MRGARDEN GKM Grudziądz - KS Toruń

Patrzyłem wczoraj na smutną minę Tomasza Golloba, który nie był w pełni sił podczas SEC. Widać, że kontuzja nie jest do końca wyleczona. To duży problem dla GKM-u. W dodatku w IMŚJ świetnie pojechał Paweł Przedpełski. Chłopak pokazał lwi pazur i zrobił na mnie duże wrażenie. Torunianie wiedzą, o co jadą. Gospodarze wprawdzie też, ale to goście mają zdecydowanie lepszy skład. Do tego dochodzi wspomniana wcześniej niedyspozycja Golloba. Typuję wynik 42:48.

MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów - Betard Sparta Wrocław

Mecz z wieloma znakami zapytania. Wrocławianie od początku rozgrywek sygnalizują, że mają naprawdę wyrównany zespół. Wielu twierdziło, że są wysoko, bo wygrywają u siebie, a wszystko zmieni się, kiedy przyjdą wyjazdy. To była nieprawda. Mają świetnych juniorów i w pełni zasługują na pozycję, którą obecnie mają. W Stali są dziury. Najbardziej niezrozumiała dla całego środowiska jest forma Krzysztofa Kasprzaka. Słaba jest też druga linia złożoną z Gapińskiego i Sundstroema. Myślę jednak, że gorzowianie zmobilizują się przed własną publicznością i wykorzystają atut własnego toru. Typuję wynik 48:42.

Unia Tarnów - PGE Stal Rzeszów

Gdyby jechał Kildemand, to wynik mógłby kręcić się w okolicach remisu. Tej dziury w składzie rzeszowianom nie uda się zasypać. Unia Tarnów ma w tej sytuacji zdecydowaną przewagę. Typuję wynik 50:40.

Nice Polska Liga Żużlowa

Orzeł Łódź - MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia

To będzie ciekawy mecz. Ostrowianie nie będą mieć łatwo z łodzianami. Zespół Marka Cieślaka pod względem sportowym ma więcej do zaoferowania, aczkolwiek gospodarze się mocno postawią. Typuję wynik 44:46.

Polonia Bydgoszcz - Speedway Wanda Instal Kraków

Gospodarze powinni spokojnie wygrać to spotkanie. Mają lepszy zespół i jadą u siebie. Typuję wynik 50:40.

Łączyńscy-Carbon Start Gniezno - Lokomotiv Daugavpils

Lokomotiv nie będzie mieć żadnego kłopotu z odniesieniem kolejnej wygranej. To bardzo słaby rok dla Gniezna. Dziś się nagle nic nie zmieni. Typuję wynik 32:58.

Źródło artykułu: