Niedzielne mecze oczami Sławomira Kryjoma

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Wojciech Tarchalski /
WP SportoweFakty / Wojciech Tarchalski /
zdjęcie autora artykułu

W niedzielę odbędą się spotkania w PGE Ekstralidze i Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Ich wyniki wytypował [tag=2638]Sławomir Kryjom[/tag].

PGE Ekstraliga

MRGARDEN GKM Grudziądz - KS Toruń

Myślę, że grudziądzanie tanio skóry nie sprzedadzą. Będą walczyć do samego końca. Na swoim torze to zupełnie inna drużyna niż na wyjazdach. Poza tym, to mecz derbowy, a takie spotkanie zawsze mają swoją specyfikę. Torunianie będą z pewnością równorzędnym partnerem, ale punkty zostaną w Grudziądzu. Typuję wynik 48:42.

MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów - Betard Sparta Wrocław

Stal wykorzysta kolejny raz atut własnego toru. Wrocławianie są czarnym koniem tegorocznych rozgrywek. Przed sezonem nikt na nich nie stawiał. Wydaje mi się, że kolejny raz wykonają swoją misję i przywiozą z wyjazdu punkt bonusowy. To jest jak najbardziej w ich zasięgu, bo w dobrej formie są tacy zawodnicy jak Woffinden czy Janowski. Świetnie jadą juniorzy, a gorzowski tor bardzo dobrze zna Jepsen Jensen. Te atuty mogą dać im bonus. Typuję wynik 49:41.

Unia Tarnów - PGE Stal Rzeszów

Rzeszowianie będą osłabieni, bo nie wystartuje Kildemand. To jeden z filarów tego zespołu, więc strata jest naprawdę duża. Unia Tarnów świetnie jedzie u siebie. Kwartet Bjerre, Madsen, Vaculik, Kołodziej jest bardzo skuteczny i dziś powinno być podobnie. Typuję wynik 53:37.

[ad=rectangle]

Nice Polska Liga Żużlowa

Orzeł Łódź - MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia

Ostrowianie będą chcieli dołożyć kolejną cegiełkę, by utrzymać się w szczycie tabeli. Mają braci Szczepaniaków, którzy startowali w barwach Orła i doskonale znają ten tor. Łodzianie są cały czas rozbici. To inny zespół niż ekipa, która przed startem ligi wydawała się mocna na papierze. Typuję wynik 42:48.

Polonia Bydgoszcz - Speedway Wanda Instal Kraków

Bydgoszczanie wykorzystają atut własnego toru. Krakowianie mają duży problem, bo zabraknie im lidera Rafała Trojanowskiego. To duże osłabienie. Typuję wynik 52:38.

Łączyńscy-Carbon Start Gniezno - Lokomotiv Daugavpils

Wiadomo, w jakiej sytuacji są gnieźnianie. Oni praktycznie wywiesili już białą flagę. Lokomotiv nie zmarnuje okazji i dopisze trzy punkty do swojego dorobku. Typuję wynik 35:55.

Źródło artykułu: