Niedzielne mecze oczami Krzysztofa Cegielskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W niedzielę odbędą się spotkania w PGE Ekstralidze i Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Ich wyniki wytypował [tag=3128]Krzysztof Cegielski[/tag].

PGE Ekstraliga

MRGARDEN GKM Grudziądz - KS Toruń

Zespołowi z Grudziądza motywacji raczej nie zabraknie. W związku z tym spodziewam się zaciętego meczu, aczkolwiek dużym znakiem zapytania jest dla mnie kontuzja Tomasza Golloba. Nie jechał wczoraj w Szwecji i to rodzi obawy. Jeśli wystartuje i będzie w dobrej formie, to gospodarze mogą postawić duże wymagania i wygrać. Wiele też zależy jak szybko dopasują się goście do warunków torowych. Dla mnie bardziej prawdopodobna jest wygrana GKM-u, ale spotkanie będzie zacięte. Typuję wynik 47:43.

MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów - Betard Sparta Wrocław

Gorzowianie muszą wygrać i na własnym torze są pewnie faworytem. Wrocławianie w dalszym ciągu szukają przede wszystkim punktów bonusowych. Postarają się zwyciężyć i mają sporo argumentów. Na własnym torze bardziej kompletną ekipą powinna być Stal. Typuję wynik 49:41.

Unia Tarnów - PGE Stal Rzeszów

Nie pojedzie Kildemand i to olbrzymia strata. To jeden z niewielu zawodników PGE Stali, który mógł ciągnąć wynik w Tarnowie. Mimo wszystko to nadal nieobliczalna ekipa. Druga linia może zaskoczyć na tym torze, bo zna go z niedawnych własnych doświadczeń. Wiele wyścigów może być ciekawych, aczkolwiek więcej argumentów powinni mieć tarnowianie. Typuję wynik 52:38.

[ad=rectangle]

Nice Polska Liga Żużlowa

Orzeł Łódź - MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia

Faworytem są goście, którzy chcą potwierdzić rosnącą formę. Ta ekipa jedzie od jakiegoś czasu na pewno dobrze. Orzeł walczy dzielnie z problemami i na własnym torze na pewno postawi solidny opór. Stawiam jednak na ostrowian. Typuję wynik 41:49.

Polonia Bydgoszcz - Speedway Wanda Instal Kraków

Nie jedzie Rafał Trojanowski, który doznał poważnej kontuzji. To wielka strata dla Wandy Kraków. Mecz stanie się dla nich jeszcze trudniejszy. Bydgoszczanie na ogół jadą u siebie dobrze. Typuję wynik 51:39.

Łączyńscy-Carbon Start Gniezno - Lokomotiv Daugavpils

Faworytem jest tylko jeden. Każdy inny rezultat niż wygrana gości będzie dużą niespodzianką. Typuję wynik 34:56.

Źródło artykułu: