KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Joonas Kylmaekorpi najlepszy w turnieju Grand Prix na długim torze w Eenrum

Wygrywając po raz drugi z rzędu finałowy turniej, "Latający Fin" ustawił się na najlepszej drodze do odzyskania tytułu indywidualnego mistrza świata.
Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński

Podobnie jak dwa miesiące temu w pierwszym finale w Herxheim, także w drugim, rozegranym w niedzielę na torze w holenderskim Eenrum triumfował Joonas Kylmaekorpi. Zdeterminowany by odzyskać tytuł czempiona Fin, wyprzedził w finale panującego mistrza świata Niemca Erika Rissa oraz aktualnego mistrza Europy Holendra Jannicka de Jonga.

W połowie cyklu Grand Prix (do rozegrania zostały finały w Vechta i Morizes), Joonas Kylmaekorpi stał się głównym faworytem do złota indywidualnych mistrzostw świata na długim torze. Broniący tytułu Riss traci do niego dziewięć punktów.


Wyniki:
1. Joonas Kylmaekorpi (Finlandia) - 24 (2,4,4,3,3,4,4)
2. Erik Riss (Niemcy) - 22 (3,3,1,4,4,4,3)
3. Jannick de Jong (Holandia) - 19 (4,0,4,3,3,3,2)
4. Josef Franc (Czechy) - 20 (4,3,3,2,4,3,1)
5. Theo Pijper (Holandia) - 18 (4,4,4,0,4,2,0)
-----------------------------------------------------------
6. Richard Hall (Wielka Brytania) - 15 (3,3,3,1,3,2)
7. Stephane Tressarieu (Francja) - 13 (2,2,1,4,3,1)
8. Dimitri Berge (Francja) - 12 (2,2,3,4,1,0)
9. Dirk Fabriek (Holandia) - 11 (1,4,2,2,2,0)
10. Glen Philipps (Wielka Brytania) - 10 (1,1,2,3,2,1)
------------------------------------------------------------
11. Andrew Appleton (Wielka Brytania) - 4 (3,0,1,0,d)
12. Henry van der Steen (Holandia) - 4 (0,1,0,2,1)
13. Kai Huckenbeck (Niemcy) - 4 (1,2,0,1,0)
14. Stefan Katt (Niemcy) - 4 (0,1,2,1,0)
15. Jorg Tebbe (Niemcy) - 2 (0,0,0,0,2)

Bieg po biegu:
1. de Jing, Riss, Kylmaekorpi, Fabriek, Tebbe
2. Franc, Appleton, Berge, Phillips, Katt
3. Pijper, Hall, Tresarrieu, Huckenbeck, van der Steen
4. Fabriek, Riss, Berge, van der Steen, Appleton
5. Kylmaekorpi, Franc, Tressarieu, Phillips, de Jong
6. Pijper, Hall, Huckenbeck, Katt, Tebbe
7. de Jong, Hall, Phillips, Riss, Huckenbeck
8. Pijper, Franc, Fabriek, Appleton, Tebbe
9. Kylmaekorpi, Berge, Katt, Tressarieu, van der Steen
10. Riss, Kylmaekorpi, Franc, Hall, Pijper
11. Tressarieu, Phillips, Fabriek, Katt, Tebbe
12. Berge, de Jong, van der Steen, Huckenbeck, Appleton
13. Riss, Hall, Tebbe, Berge, Katt
14. Franc, Kylmaekorpi, Fabriek, van der Steen, Huckenbeck
15. Pijper, de Jong/Tressarieu, Phillips, Appleton (d)

Półfinał 1: Riss, de Jong, Pijper, Tressarieu, Fabriek
Półfinał 2: Kylmaekorpi, Franc, Hall, Phillips, Berge

Finał: Kylmaekorpi, Riss, de Jong, Franc, Pijper

Klasyfikacja

M Zawodnik Kraj GP 1 GP 2 GP 3 GP 4 Razem
1 J. Kylmaekorpi Finlandia 22 24 46
2 E. Riss Niemcy 15 22 37
3 J. de Jong Holandia 17 19 36
4 T. Pijper Holandia 15 18 33
5 D. Berge Francja 18 12 30
6 J. Franc Czechy 7 20 27
7-8 R. Hall Wielka Brytania 5 15 20
7-8 M. Tressarieu Francja 20 - 20
9-11 S. Tressarieu Francja 5 13 18
9-11 M. Haertel Niemcy 18 - 18
9-11 D. Fabriek Holandia 7 11 18
12 J. Tebbe Niemcy 15 2 17
13 G. Phillips Wielka Brytania 3 10 13
14 A. Appleton Wielka Brytania 7 4 11
15 S. Katt Niemcy 3 4 7
16-17 H. van der Steen Holandia - 4 4
16-17 K. Huckenbeck Niemcy - 4 4

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
baansportfansite.nl
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×