Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Dwa miliony długu Falubazu! Czy klub zdoła wydostać się z tarapatów?

W potężnych tarapatach znalazł się SPAR Falubaz Zielona Góra. Klub z Winnego Grodu ma około dwa miliony długu. Na tę chwilę sposób na uporanie się z problemem tylko jest jeden - dokapitalizowanie spółki przez osoby związane do tej pory z klubem.
Mateusz Domański
Mateusz Domański

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa
Kwestię rozwiązania zaistniałego problemu podczas rozmowy z Radiem Zielona Góra poruszył Andrzej Napieraj, prokurent ZKŻ SSA. Sprawa ta została również podjęta w czasie niedawnego spotkania osób związanych z klubem. - Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze. Nasze propozycje nie spotkały się z negatywnym podejściem z żadnej strony. Raczej było pochylenie się nad sprawą, szukanie rozwiązań. My przedstawiliśmy trzy scenariusze, z czego najistotniejszym i możliwym do zrealizowania na ten moment była sprzedaż akcji ZKŻ SSA. Są trzy scenariusze - kompletnie negatywny - związany z ogłoszeniem upadłości, którego nie bierzemy w żaden sposób pod uwagę, ale takowy istnieje. Drugi, pozytywny, jeśli pojawiłby się sponsor, który zasiliłby kasę klubu kwotą dwóch milionów. O tej sumie rozmawiamy. Trzecia opcja - jest to sprzedaż akcji dla przyjaciół, mecenasów, sponsorów klubu, którzy są z nami od wielu lat - wyjaśnił.

Pewne jest już, iż zielonogórski klub nie otrzyma pomocy ze strony Urzędu Miejskiego - Wiemy, że miasto nie będzie zainteresowane zakupem akcji. W zaproszeniu było to wskazane. W zaproszeniach, które otrzymali przedsiębiorcy obecni na spotkaniu, była zawarta taka informacja. Miasto o tym wie, ale my sobie to wyjaśniliśmy i rozumiemy dlaczego na ten moment nie jest zainteresowane zakupem akcji. My jesteśmy na obiekcie miejskim, więc zapewne dobrą formą pomocy będzie to, jeżeli wypracujemy wspólnie jakiś model, abyśmy obniżając koszty, mogli dalej funkcjonować na tym obiekcie. Mamy mało czasu, więc nie możemy w tym momencie wymagać od miasta, aby wykonało zmian w budżecie. - dodał Napieraj.

Prokurent na łamach Radia Zielona Góra zaznaczył, że prognostyk na wyjście z tarapatów jest całkiem niezły. - To nie jest proste. Nie mamy pewności, że pozyskamy dwa miliony, natomiast podejście i nastawienie osób, które przybyły na spotkanie, daje nam prawo zakładać, że my tę sprawę związaną ze sprzedażą akcji doprowadzimy do szczęśliwego końca - zakończył.

Źródło: Radio Zielona Góra

 

Czy SPAR Falubaz upora się z kryzysem finansowym?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Radio Zielona Góra
Komentarze (109):
Zobacz więcej komentarzy (96)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×