Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Znakomita przedsprzedaż Renault Zdunek Wybrzeża. Będzie drugoligowy rekord frekwencji?

Aż 2 tysiące kibiców kupiło w przedsprzedaży bilety na mecz Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Polonia Piła. To wiele razy lepszy wynik niż przed pozostałymi meczami klubu znad morza.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

W tym sezonie przedsprzedaż w Gdańsku nie cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Mimo, że w rundzie zasadniczej na mecze z Polonią i KMŻ-em Motor obejrzało odpowiednio 5 i 4,5 tysiąca widzów, najlepszy dotychczasowy wynik, to zaledwie 274 bilety. Przedsprzedaż przebiła też najlepszy wynik z 2014 roku mimo, że wówczas Wybrzeże jeździło w ENEA Ekstralidze, a do dyspozycji fanów była sprzedaż biletów przez internet. Po raz ostatni nieco więcej fanów skorzystało z przedsprzedaży podczas meczu z GKM-em. Wówczas stadion odwiedziło 11 tysięcy osób.

Tylko w piątek i w sobotę zakupiono 1700 wejściówek. - Oczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników przedsprzedaży. Liczymy, że jutro liczba sprzedanych biletów będzie rosła w równie szybkim tempie i żużlowcy obu drużyn będą ścigać się przy pełnych trybunach i głośnym dopingu - powiedział Marek Balicki, członek zarządu Stowarzyszenia GKŻ Wybrzeże.

Na spotkanie z Polonią Piła pojemność stadionu wynosi 9 tysięcy osób. Wszystko wskazuje na to, że kibice znad morza przebiją ubiegłotygodniową frekwencję z Piły, gdzie na stadion przyszło 6 tysięcy osób. Jako że mecz zacznie się o godzinie 13:00, a prezentacja rozpocznie się kwadrans wcześniej, kibice którzy zdecydowali się na zakup biletu w dniu meczu są proszeni o nie robienie tego na ostatnią chwilę. - Wszystkich kibiców, którzy jeszcze nie zdecydowali czy jutro odwiedzić stadion serdecznie do tego zachęcam. Będą na pewno wielkie emocje i miejmy nadzieję szczęśliwe zakończenie dla naszej drużyny - dodał Balicki.

Z inicjatywy gdańskich kibiców i archidiecezjalnego Caritasu przed meczem z Polonią Piła zorganizowana zostanie zbiórka odzieży i przyborów szkolnych dla najbiedniejszych rodzin. Stanowisko Caritasu usytuowane będzie w okolicach bocznego boiska stadionu im. Zbigniewa Podleckiego. Organizatorzy proszą o to by każdy kto może przyniósł ze sobą czystą używaną bądź nową odzież, zbierane będą również przybory szkolne. Wszystkie zebrane artykuły trafią do potrzebujących, najbiedniejszych rodzin z regionu, którymi opiekuje się Caritas.

Czy w niedzielę zostanie pobity drugoligowy rekord frekwencji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×