Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Zarząd Ostrovii złożył rezygnację!

W związku z wydarzeniami, które miały miejsce po niedzielnym finale Nice Polskiej Ligi Żużlowej zarząd ŻKS Ostrovii złożył rezygnację.
Damian Gapiński
Damian Gapiński

Oświadczenie Ostrovii:

"Szanowni Państwo,

wobec ostatnich wydarzeń, a w szczególności publikacji materiału wideo przez Pana Marka Radziszewskiego, Prezes Zarządu Mirosław Wodniczak oraz Wiceprezes Zarządu Zbigniew Warga rezygnują z pełnionych funkcji w Zarządzie ŻKS Ostrovia.

Wyjaśniamy, że w dniu 27 września 2015 roku, Pan Marek Radziszewski, z ukrycia nagrał kilka osób w bardzo emocjonującej sytuacji. Żaden z uczestników zajścia nie wiedział o tym, że jest nagrywany. Mimo to całe zajście zostało bardzo szybko upublicznione w mediach, choć nie został upubliczniony ten materiał.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia doszli do porozumienia i w dniu 28 września 2015 roku wydali wspólne oświadczenie. Miało to zakończyć ostatecznie sprawę i umożliwić skoncentrowanie się na dalszych rozgrywkach, a zwłaszcza przygotowań do awansu do Ekstraligi.

Po wydaniu powyższego oświadczenia, Pan Marek Radziszewski upublicznił zmanipulowany materiał wideo z zajścia z dnia 27 września 2015 roku, w którym zawarł nieprawdziwe zarzuty wobec Klubu.

Nie zgadzamy się na dyktat Pana Marka Radziszewskiego oraz na jego bezprawne wpływanie na bieg wydarzeń w Ostrowie Wielkopolskim. Niemniej jednak dobro sportu jest dla nas najważniejsze i dlatego uważamy, że decyzja o rezygnacji jest decyzją właściwą.

Chcemy, aby ŻKS Ostrovia dalej osiągała sukcesy w sporcie żużlowym i dlatego prosimy wszystkich kibiców o wsparcie podczas meczów barażowych."

Dziennikarz Marek Radziszewski opublikował na swoim profilu na Facebooku odpowiedź na oświadczenie dwóch członków zarządu ŻKS Ostrovii.

Oto jego treść:

"Ze zdumieniem przeczytałem oświadczenie dwóch członków zarządu klubu ŻKS Ostrovia. Mogłem z niego dowiedzieć się, że Panowie Mirosław Wodniczak oraz Zbigniew Warga nie uważają za powód do dymisji własne zachowanie – niestety nie pierwsze – które zdaniem kibiców przyniosło hańbę ostrowskiemu klubowi. Panowie z Zarządu klubu postanowili znaleźć tego złego, byleby tylko tym złym nie był żaden z dwóch w/w panów.

Panowie wyrazili zdziwienie faktem, że zostali nagrani. Fakty są takie, że akcja działa się w parku maszyn, w czasie gdy normalnie przeprowadzane są wywiady. Jeżeli Panowie chcieliby załatwiać swoje brudne sprawy, to mogli znaleźć bardziej ustronne miejsce do obrzucania się inwektywami.

Dziwi mnie, że panu prezesowi nie przeszkadzała obecność pani prezydent Ostrowa Wlkp., która chcąc nie chcąc, musiała własnym ciałem odseparowywać pana prezesa od pana trenera.

Trudno również mówić o nagrywaniu z ukrycia dużą kamerą, której do kieszeni niesposób schować. Swoją drogą panowie prezesi zapominają kim jest dziennikarz. Otóż pragnę poinformować, że dziennikarz służy społeczeństwu. Ma przekazywać obiektywne i rzetelne informacje, nawet takie, które rodzą u opisywanych nienawiść, bo… pokazują o nich prawdę.

Dziennikarz, czasami zamienia się w dziennikarza śledczego. Obserwując rozwój wydarzeń dochodzi do wniosków, że wielce naganne zachowanie panów prezesów w miejscu publicznym może utrwalić nie afiszując się z kamerą.

A od czego się wszystko zaczęło? Jak zawsze po meczu brać dziennikarska udała się w stronę wejścia do parku maszyn. Tam chodził wyraźnie poddenerwowany pan Zbigniew Warga, który kilkukrotnie mówił: Panie Radziszewski, niech pan nagra trenera, w jakim jest stanie.

Widząc rozwój sytuacji nie byłbym dziennikarzem, gdybym nie zrelacjonował tych wydarzeń.

Kolejnym zarzutem jest RZEKOME zmanipulowanie. Szkoda, że panowie nie wskazali chociaż jednej zmanipulowanej sekundy materiału wideo. Uważam takie stwierdzenie za niezgodne z prawdą i godzące w moje imię jako bezstronnego dziennikarza. Ale w sumie czego oczekiwałem od panów, z których jeden każe lizać trenerowi buta, a drugi (czego jeszcze świat nie widział) wyzywa się z trenerem od idiotów.

Dlatego komunikat o dymisji, nie pierwszej zresztą w wykonaniu przedstawicieli zarządu ŻKS Ostrovii, odbieram jako dramatyczną próbę ratowania swojej reputacji i przerzucenie obciążenia za sytuację na osobę, która utrwaliła brutalną prawdę o wspomnianym zarządzie."

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
zksostrovia.pl

Komentarze (163):

 • xbiegacz Zgłoś komentarz
  Woda na młyn dla Grudziądza...
  • RECON_1 Zgłoś komentarz
   Ciezko mowic o manipulacji w nagraniu skoro ppkazije cale zajscie,swoja droga to wszyscy moglo pic razem skoro pada stwiwrdzenie ze widzial jak ten pije do 3rano,a jesli bylo ppdejrzenie bycia
   Czytaj całość
   pod wplywem to nalexalo dmuchanie zrobic przed lub w trakcie meczu a nie godzone po nim bo teeaz to wyglada na,zwykla zemste ktota z kolei rzuca,nienajlepsze swiatlo na,ostrowski klub.
   • dami Zgłoś komentarz
    WODNICZAK JAKIE ZMANIPULOWANE NAGRANIA TY TŁUSTY LENIWY SPASIONY KOCIE WYRAŹNIE BLUZGASZ I GROZISZ CIEŚLAKOWI O JAKICH MANIPULACJACH W TEJ TŁUSTYM MÓŻDŻKU SIĘ TOBIE UROIŁO
    Czytaj całość
    !!!!!!!!!!!!!!!11
    • dami Zgłoś komentarz
     WODNICZAK JAKIE ZMANIPULOWANE NAGRANIA TY TŁUSTY LENIWY SPASIONY KOCIE WYRAŹNIE BLUZGASZ I GROZISZ CIEŚLAKOWI O JAKICH MANIPULACJACH W TEJ TŁUSTYM MÓŻDŻKU SIĘ TOBIE UROIŁO
     Czytaj całość
     !!!!!!!!!!!!!!!11
     • Borysek ROW Zgłoś komentarz
      [b]Kombinatorzy z Ostrowa![/b]
      • Borysek ROW Zgłoś komentarz
       I po co ten Ostrów tworzył takie żałosne wypowiedzi, jak chociażby ta Holty. Zmanipulowali kibiców, naciągnęli i kasa się zgadza. Jeszcze ten Wodniczak wyzywał Cieślaka. Brak kultury.
       Czytaj całość
       Prostacki klub, zgasić światło i kombinować. Kosa na zawsze.
       • cim Zgłoś komentarz
        bardzo dobrze że z ukrycia przynajmniej zobaczyliśmy prawdziwe twarze prezesów byłych prezesów. a emocje nie były z powodu sportowej porażki tylko powodu straty tej forsy którą pan
        Czytaj całość
        gasić światło widział przed swoimi oczami
        • Krzyżacy RSKŻ Zgłoś komentarz
         to była Prezydent Miasta?? aż wierzyć mi się nie chce, że do czegoś takiego doszło. ja pier*ole...
         • viva UL Zgłoś komentarz
          Skoro razem pili(a przynajmniej jeden drugiego widział jak chłepta) a aferę kręci się po meczu logiczny wniosek jest jeden-albo szukanie winnych sportowej klapy albo próba znalezienia
          Czytaj całość
          furtki do zerwania kontraktu(3li nie wypłacenia siana). Słyszałem też kiedyś o pieczeniu dwóch pieczeni na jednym ogniu... Tak czy inaczej kwas na cały Kraj,TVN24 złapał temat i pokazują szarże Wodniczaka i zdziwionego Polewaczke - z lizakiem w dziobie. Żenua jak mówią żabojady Pozdrawiam
          • chaosik Zgłoś komentarz
           Już przecież wcześniej ten łysy gbur ze słomą w butach wydzwaniał i wyzywał trenera ROW p.Grabowskiego , który miał iść ze sprawą do sądu. Teraz tylko to powtórzył tylko przy
           Czytaj całość
           świadkach i kamerze.
           • Stercel Zgłoś komentarz
            Chcemy aby dalej Ostrovia odnosiła sukcesy w sporcie żużlowym:)) To co działo się po tym decydującym o awansie meczu można nazwać sukcesem? A może to co stało się w Gorzowie w
            Czytaj całość
            2007-ym też w decydującym o awansie meczu, to tez jest sukcesem. ? Niesportową walką sukcesów nie osiągniecie. A na czystą sportową walkę Was nie stać.
            • LUK_ROW Zgłoś komentarz
             i jak Łysy flecie ;) sam zakończyłeś chyba swój wizerunek i działanie w żużlu ;) teraz zwinie manatki i oby tylko nie zostawił w Ostrowie długu --- a tekst do Polewaczkowego że jest
             Czytaj całość
             złotówa ;) śmieszny bo sam mu dałeś ten kontrakt do podpisania ;) hahahah i co nie spodziewał się że "CIELAK" upomni się o sporą gratyfikację kontraktu za awans do finału ligi :)
             • MACIUŚ PIŁA Zgłoś komentarz
              Co sezon to cyrki jakich mało.
              Zobacz więcej komentarzy (150)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×