Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Znani uczestnicy turnieju w Częstochowie

Sezon żużlowy w Częstochowie ma zamknąć III Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Organizatorzy, Stowarzyszenie Włókniarza, ogłosili nazwiska uczestników.
Mateusz Makuch
Mateusz Makuch

Włodarze częstochowskiego klubu zapewniali, iż na liście startowej znajdą się utytułowani zawodnicy z sukcesami rangi międzynarodowej. Kompletowanie uczestników zawodów nie ułatwiał im termin. 4 października odbędą się inne imprezy żużlowe, w tym baraż o PGE Ekstraligę pomiędzy MDM Komputery ŻKS Ostrovią a PGE Stalą Rzeszów. O dziwo w niedzielę w Częstochowie pojechać ma Scott Nicholls, zawodnik ostrowskiego klubu.

Prezentację uczestników turnieju Włókniarz rozpoczął we wtorkowy wieczór za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku. Wówczas przedstawiono 8 nazwisk, natomiast reszta została uzupełniona w środę. Listę otworzył Andreas Jonsson, tegoroczny zdobywca Drużynowego Pucharu Świata i uczestnik cyklu Grand Prix. Są też mistrzowie Polski z Leszna - Grzegorz Zengota i Przemysław Pawlicki.

Uczestnicy niedzielnego turnieju w Częstochowie:
Andreas Jonsson (Szwecja)
Grzegorz Zengota (Polska)
Patryk Dudek (Polska)
Maksym Drabik (Polska)
Kacper Gomólski (Polska)
Krzysztof Buczkowski (Polska)
Adrian Miedziński (Polska)
Andriej Karpow (Ukraina)
Przemysław Pawlicki (Polska)
Leon Madsen (Dania)
Vaclav Milik (Czechy)
Dawid Stachyra (Polska)
Wiktor Kułakow (Rosja)
Scott Nicholls (Wielka Brytania)
Nicolai Klindt (Dania)
Hubert Łęgowik (Polska)

Jak poinformował częstochowski klub, numery startowe zostaną zawodnikom przyznane po przeprowadzeniu losowania. Zawody zaplanowano na niedzielę, 4 października, na godzinę 15:00. Ceny biletów zaczynają się od 15 złotych.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
facebook.com/wlokniarz.czestochowa
Komentarze (6):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×