KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Po bandzie (27): Luz i brak presji po ostrowsku. Nauczka dla Cieślaka

- Przed niedzielnym spotkaniem działacze ostrowskiego klubu mówili, że jadą na luzie. Jak to się ma do tego, co się wydarzyło po spotkaniu w parku maszyn? - pyta w swoim felietonie "Po bandzie" Witold Skrzydlewski.
 Redakcja
Redakcja

Luz i brak presji po ostrowsku. Nauczka dla Cieślaka

W niedzielę w Ostrowie mieliśmy skandal, ale ten klub już nas do nich zdążył przyzwyczaić. Dla mnie prawda jest brutalna. Można mieć miliony na koncie, ale jak coś wystaje z butów, to nie da się tego ukryć. 

Działacze Ostrovii postanowili badać alkomatem trenera Marka Cieślaka, ale moim zdaniem należało również przebadać obu panów. Wcale bym się nie śmiał, gdyby okazało się, że całe towarzystwo wypiło wieczorem przed tym spotkaniem jakiś dobry koniaczek. W sporcie należy potrafić przegrywać. I wiem, co mówię, bo mi się to też zdarzało. Tak było między innymi z drużyną z Miszkolca. Nie było jednak żadnej zadymy, reklamacji i wielkiego ubolewania. Nawet się z tego śmiałem, bo pogrążył nas Siemion Własow. Nic szczególnego się jednak nie wydarzyło. Życie biegło dla mnie dalej. Mam jednak wrażenie, że w Ostrowie jest zły klimat. Trzeba sobie jednak odpowiedzieć na pytanie, kto go tworzy. W mojej ocenie odpowiada za to nikt inny tylko zarządzający. To oni generują presję. Proszę zwrócić uwagę na jedną zabawną rzecz. Przed tym spotkaniem działacze ostrowskiego klubu mówili, że jadą na luzie i celem wcale nie jest awans do Ekstraligi. Jak to się ma do tego, co się wydarzyło po spotkaniu w parku maszyn?

Panowie mówili coś pod publikę, ale w głębi duszy byli pewni, że awansują. Gdyby mecz przebiegał inaczej i wynik nie układałby się jeszcze bardziej po ich myśli, to pewnie nastąpiłaby awaria światła.

A co do zachowania trenera, to nie mam pojęcia, jak mam je oceniać. Marek Cieślak mówi, że był po pracy. I to w zasadzie kończy temat. Trochę mnie to zresztą śmieszy. Nie można mówić, że ten pan był pijany. Jeśli już to był po spożyciu. Gdyby jednak Ostrovia awansowała, to nikomu nie przeszkadzałoby nawet, że trener upił się jak nieboszczyk. 

Czytałem różne komentarze kibiców. Część z nich pisała, że to była zemsta Marka Cieślaka na klubie. Pytam się jednak: za co? Co trener mógł więcej zrobić? Pojechać za braci Szczepaniaków, którzy byli słabo dysponowani? Dzień konia miał Antonio Lindbaeck i dlatego w dużej mierze Łotysze trzymali bardzo dobry wynik. 

Tematem ma zająć się GKSŻ. Karę powinni ponieść przede wszystkim prezesi. Pomijam już to, co mówili, bo to skandal. Żenujące było także ich oświadczenie, które kompletnie nie trzymało się kupy. Co innego mówili, a co innego pokazało nagranie. Panowie powinni sobie po tym wszystkim zrobić długą przerwę od sportu.

A trener kadry narodowej ma życiową nauczkę. Do momentu, kiedy ktoś jest na stadionie, to trzeba mieć dystans. Poza tym, powinien chyba lepiej wybierać kluby. Jak widać, niekoniecznie najważniejsze jest to, ile ktoś może dać. Ważne, jacy ludzie rządzą. Przed sezonem mógłbym się założyć, że w przypadku braku awansu w Ostrowie będzie zadyma. Nigdy bym się tak nie zachował. Gdyby Orzeł spadł, to jedyne, co bym zrobił, to obniżył pensję naszemu trenerowi. Nawet bym go nie zwolnił. Tym się różnię od działaczy z Ostrowa.

Mam jednak nadzieję, że nie będziemy się bawić w kolejny konkurs ofert. Jeśli tak ma być, to darujmy sobie i powiedzmy, że w Ekstralidze pojedzie GKM Grudziądz. Jeśli nie uda się Łotyszom, to niech jedzie Ostrovia lub ŻKS ROW. Inny scenariusz nie powinien wchodzić w grę.

Nikt mnie nie przekona, że grudziądzanie budują zespół na pierwszą ligę. Na razie zresztą nie zastanawiam się nad tym, jak będzie wyglądać przyszły sezon. Oczekuję, że najpierw stanowisko zabierze centrala, która wreszcie określi, jak będą wyglądać rozgrywki. Chcę wiedzieć czy meczów będzie 12, 14, 20 czy może jeszcze więcej. To jest najbardziej istotne. Tymczasem zastanawiamy się nad tym, kto z kim poszedł na kielicha. A nikt nie wie, jak kontraktować zawodników. Dla mnie jako człowieka odpowiedzialnego to ważne, bo muszę oszacować, czy zapłacę drużynie za 600 czy 1300 punktów.

Nie mogę zrozumieć w tym temacie pana Fiałkowskiego, który jest za tym, by liga była taka jak do tej pory. Grudziądzanom marzy się ponownie jazda w Ekstralidze, ale nie można wykorzystywać stanowiska do tworzenia nacisków. Na ten temat powinni wypowiadać się prezesi, sponsor i telewizja. Głównym orędownikiem status quo jest tymczasem członek GKSŻ, a dawny prezes GKM-u. Pan Fiałkowski może się na mnie teraz obrazić, ale twierdzę, że tak być nie powinno i koniec. Większość prezesów chce więcej meczów, podobne stanowisko ma telewizja. Należy zatem iść w tym kierunku. To zresztą podejście, w którym liczy się kibic. Jeśli obierzemy inną drogą, to możemy równie dobrze zwijać interes i likwidować żużel.

Witold Skrzydlewski

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (178)
 • CzarnyP Zgłoś komentarz
  Może to i przykre ale w 100 % prawdziwe . W Polsce wybitni ludzie danych dziedzin piją! Morał z tego jest prosty opierdzielić ,zabrać część wynagrodzenia, ale nie skreślać bo lepszych
  Czytaj całość
  nie będzie !
  • RZESZA RULEZ Zgłoś komentarz
   Pan Witek ma 100% racji, Fifołek powinien być bezstronny a nie jest ! Kolejnego wałku nie zniosę i przestanę płacić tym frajerom z gksż. Kibić ściemy nie znosi, sport musi być fair
   Czytaj całość
   Play !!!
   • półkownik Zgłoś komentarz
    męczą mnie już tematy o wordzie i ostrowi nie macie nic innego i ciekawszego do napisania.
    • speed_koleina Zgłoś komentarz
     W ostrowie zabrakło prądu, Marek myśląc, że jak popije to będzie FAZA to odzyskają światło. Cała spraw dotyczy więc kolejny raz prądu a konkretnie jego braku.
     • Jaśko Zgłoś komentarz
      A ty Witek wejrzyj w swoją metrykę , zobaczysz ile tam jest pokreślone spraw twojego życia...... Na Mirka plują , a z ciebie się smieją.... POZDRAWIAM
      • speed_koleina Zgłoś komentarz
       Kolejny raz Panie Witoldzie święte słowa płyną z Pana ust. Takich działaczy jak Pan potrzebuje ta dyscyplina. Działaczy patrzących na ogólny interes żużla na dyscyplinę jako
       Czytaj całość
       całość a nie przez pryzmat szkiełka sięgającego własnej zagrody. Takim działaczom (niszczącym żużel) mógłby Pan wyprawić niezły pogrzeb!!!
       • Tool Zgłoś komentarz
        Świetny felieton Panie Skrzydlewski.
        • -xyz- Zgłoś komentarz
         Świetny felieton panie Witold Skrzydlewski ! :) Popieram w całej rozciągłości Pana stwierdzenie , iż " należało przebadać obu panów " , bo wyglądali na
         Czytaj całość
         " chorych ". Pozdrawiam !
         • Armin Van Tłumik Zgłoś komentarz
          Fajnie napisanec.. Witek to spoko gość ... Niestety coś z butów wystaje w tamtej mieścinie
          • AMON Zgłoś komentarz
           Witek przy Mireczku to grzeczny chłopiec niestety dla kibiców z Ostrowa Mireczek okazał się zwykłym burakiem i chamem .
           • kaz Zgłoś komentarz
            I kolejny, który pojechał po zarządzie, a winy Cieślaka nie widzi. Każda ze stron, w moich oczach się skompromitowała. W związku z tym trener powinien ponieść srogą karę, aby swoje
            Czytaj całość
            alkoholowe zapędy, zachował na emeryturę. Teraz jest trenerem klubu i kadry. Osobą publiczną pracującą z ludźmi, w tym z młodzieżą. I tak długo jak trwają zawody i kręci się telewizja po parku maszyn, na gorzałę nie ma prawa spojrzeć. Jak ma kaprys wypić z Kokinem, to jako gospodarz, niech go zaprosi do knajpy lub domu i niech świętują ile wlezie. Stwierdzenie Cieślaka, że był po pracy, może sobie w buty wsadzić. Bardzo łatwo przecież wyliczyć, ile i kiedy trener wypił (w przybliżeniu, oczywiście).
            • luki 0428 Zgłoś komentarz
             Cieślak odpocznie od żużla bo prawdopodobnie będzie miniumum zawieszony. Działacze Ostrovii dali ciała, ponieważ przed zawodami powinni go przebadać alkomatem wtedy Cieślak byłby
             Czytaj całość
             frajerem , a tak zostali nimi sami!
             • dn9tfw Zgłoś komentarz
              Zachowanie Wodniczaka , mówi samo za siebie to gość który nie ma szacunku dla innych,wydaje mu się że jest ponad wszystkimi.Jestem kibicem Ostrowa,ale wstyd mi za naszego prezesa,bo
              Czytaj całość
              zachował się /sami dobrze wiecie jak/,nie będę zniżał się do jego poziomu,taki człowiek nie powinien pełnić żadnych funkcji publicznych,to co teraz zobaczyłem uświadomiło mnie w przekonaniu że grubo się myliłem co do jego osoby .Mógł to załatwić gdzieś na uboczu a nie na oczach kamer .Natomiast jeśli chodzi o trenera,ten pan powinien zakończyć swoją karierę by nie rozmieniać na drobne swych zasług.Ale to tylko moje zdanie jak będzie zobaczymy.
              Zobacz więcej komentarzy (51)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×