Magosi mistrzem Węgier, wygrana Tabaki, ósme miejsce Bobera

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Na zdjęciu: Norbert Magosi
/ Na zdjęciu: Norbert Magosi

Norbert Magosi wywalczył złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Węgier. Doświadczony żużlowiec podczas piątkowej, ostatniej rundy był trzeci.

W zawodach w Debreczynie triumfował Jozsef Tabaka, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie 26-latek był drugi. Brązowy medal zdobył Roland Benko.

W turnieju wystąpiło dwóch polskich zawodników. Lepiej z nich spisał się Oskar Bober, który uzbierał cztery oczka i był ósmy. Żadnego punktu nie zdobył Kamil Brzeziński.

Wyniki: 1. Jozsef Tabaka - 14 (3,3,2,3,3) + 1 miejsce w finale 2. Roland Benko - 13 (3,2,3,3,2) + 2 miejsce w finale 3. Norbert Magosi - 10 (1,2,3,3,1) + 3 miejsce w finale 4. Stanisław Mielniczuk - 9 (2,2,3,2,0) + 4 miejsce w finale 5. Zsolt Bencze - 8 (1,3,2,2) 6. Sandor Tihanyi - 6 (2,3,1,d) 7. Sandor Fekete - 5 (3,1,0,1) 8. Oskar Bober - 4 (2,d,-,2) 9. Róbert Tabaka - 4 (1,1,1,1) 10. Csaba Balogh - 2 (0,0,2,0) 11. Mark Barany - 2 (0,1,0,1) 12. Kamil Brzeziński - 0 (0,u,u,0)

Bieg po biegu: 1. Fekete, Mielniczuk, R. Tabaka, Brzeziński 2. Benko, Tihanyi, Magosi, Barany 3. J. Tabaka, Bober, Bencze, Balogh 4. J. Tabaka, Magosi, R.Tabaka, Brzeziński (u) 5. Tihanyi, Mielniczuk, Barany, Balogh 6. Bencze, Benko, Fekete, Bober (d) 7. Benko, Balogh, Szegvari, Brzeziński (u) 8. Mielniczuk, Bencze, R. Tabaka, Barany 9. Magosi, J. Tabaka, Tihanyi, Fekete 10. Magosi, Bencze, Barany, Brzeziński 11. Benko, Bober, R. Tabaka, Tihanyi (d) 12. J. Tabaka, Mielniczuk, Fekete, Balogh

Półfinały: 13. Magosi, Bencze, R. Tabaka, Fekete (u) 14. Mielniczuk, Tihanyi, Bober, Balogh

Finał: 15. J. Tabaka, Benko, Magosi, Mielniczuk