Gospodarzem Grand Prix Niemiec ma być Teterow, niewielkie miasteczko w północnych Niemczech. O możliwości powrotu cyklu do kraju naszych zachodnich sąsiadów informowaliśmy już w lipcu. Teraz wiadomość ta została potwierdzona przez organizatorów. Jak przekazano, umowa z BSI została już podpisana.
Grand Prix Niemiec, które zostanie rozegrane na poniżej zamieszczonej arenie, wyprze z kalendarza cyklu fiński turniej, który przez ostatnie dwa lata odbywał się w Tampere. Impreza w Finlandii nie cieszyła się dużą popularnością a same zawody na sztucznie ułożonym torze były nudne. Zdecydowano się zatem postawić na naturalny obiekt w Teterow. Liczy się, że turniej ten przyciągnie spragnionych żużla na wysokim poziomie niemieckich kibiców, ale również ze względu na dogodne położenie fanów z Polski, Danii, czy Szwecji.
Posted by Andreas Abels on 10 październik 2015
Dotychczas w historii cyklu Grand Prix w Niemczech rozegrano 6 rund. Dwukrotnie w Pocking oraz po razie w Abensbergu, Landshut, Berlinie i Gelsenkirchen. W 2008 roku doszło do skandalu, gdy okazało się, że nie uda się na czas odpowiednio przygotować sztucznego owalu na rundę na Veltins-Arenie. Wówczas turniej przeniesiono do Bydgoszczy a z Niemcami pożegnano się, jak się okazuje, na aż 8 lat.
Tymczasem według nieoficjalnych doniesień szwedzkich mediów, znany jest już kalendarz przyszłorocznego cyklu wyłaniającego Indywidualnego Mistrza Świata. Jeśli doniesienia Szwedów się sprawdzą, rundy Grand Prix 2016 zostaną rozegrane w następującej kolejności:
1. Grand Prix Słowenii (Krsko) - 30 kwietnia
2. Grand Prix Polski (Warszawa) - 14 maja
3. Grand Prix Niemiec (Teterow) - 28 maja
4. Grand Prix Danii (Horsens) - 11 czerwca
5. Grand Prix Czech (Praga) - 25 czerwca
6. Grand Prix Wielkiej Brytanii (Cardiff) - 9 lipca
7. Grand Prix Szwecji (Malilla)
8. Grand Prix Polski (Gorzów Wielkopolski)
9. Grand Prix Skandynawii (Sztokholm)
10. Grand Prix Polski (Toruń)
11. Grand Prix Australii (Melbourne) - 22 października
Ponadto zdaniem szwedzkich dziennikarzy, pewniakiem do stałej dzikiej karty jest Jarosław Hampel. Pozostali trzej najpoważniejsi kandydaci to Peter Kildemand oraz dwaj Szwedzi - Andreas Jonsson i Antonio Lindbaeck.