Kwota odstępnego blokuje Norberta Krakowiaka

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Norbert Krakowiak znajduje się w kręgu zainteresowań KS Toruń. Transfer wychowanka ŻKS Ostrovii uzależniony jest jednak od ustalenia kwoty odstępnego.

120 tysięcy złotych - tyle zgodnie z przepisami może żądać ŻKS Ostrovia za transfer Norberta Krakowiaka. Zainteresowanie wychowankiem tego klubu wyraził KS Toruń. Póki co przeszkodą jest jednak kwota, jakiej żąda Ostrovia.

Po negocjacjach cena za Krakowiaka spadła do 80 tysięcy złotych. Rozmowy jednak nadal trwają. Z władzami klubu negocjuje ojciec zawodnika, który nie zgadza się z tak wysoką kwotą. Jak ustaliliśmy, Krakowiak miał podpisany kontrakt zawodowy z niewielką kwotą za podpis i "punktówką" za turnieje juniorskie i ligowe. Koszty przygotowania do zawodów spoczywały na nim. Właśnie dlatego ojciec zawodnika uważa kwotę odstępnego za wygórowaną.

Przedstawiciele KS Toruń podkreślają, że w sezonie 2016 chcą dać szansę przede wszystkim własnym wychowankom. Jedynym wzmocnieniem formacji juniorskiej ma być właśnie Krakowiak. Kolejne rozmowy z ostrowskim klubem zaplanowano na najbliższy piątek.

Źródło artykułu: