Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Składy drużyn - Nice Polska Liga Żużlowa 2016

Do końca stycznia w Polsce trwał okres transferowy (kolejny rozpocznie się w połowie maja). Prezentujemy składy drużyn z Nice Polskiej Ligi Żużlowej na sezon 2016.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

Zestawienie obejmuje zawodników, którzy:
1. mają ważne kontrakty z klubami wynikające z umów zawartych przed sezonem 2015 lub wcześniej (niezależnie czy zawodnik ma podpisany aneks finansowy na sezon 2016 czy też nie).
2. przedłużyli umowy z dotychczasowym pracodawcą i ten fakt został oficjalnie potwierdzony.
3. zmienili barwy klubowe i ten fakt został oficjalnie potwierdzony.

W przypadku tychże zawodników (zwłaszcza określonych w pkt. 1) istnieje możliwość zmiany barw klubowych albo w drodze wypożyczenia albo rozwiązania obowiązującej umowy.

Stal Rzeszów

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia
Rene Bach Dania 1990
Karol Baran Polska 1981
Nicolas Covatti Włochy 1988
Maciej Kuciapa Polska 1975
Dawid Lampart Polska 1990
Norbert Magosi Węgry 1975
Scott Nicholls Wielka Brytania 1978
Nicklas Porsing Dania 1993
Jozsef Tabaka Węgry 1989
Juniorzy:
Grzegorz Bassara Polska 1995
Mateusz Rząsa Polska 1998
Patryk Wojdyło Polska 1999

Trener: Janusz Ślączka

Lokomotiv Daugavpils

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia
Maksim Bogdanow Łotwa 1989
Joonas Kylmaekorpi Finlandia 1980
Andrzej Lebiediew Łotwa 1994
Fredrik Lindgren Szwecja 1985
Iwan Pleszakow Łotwa 1994
Kjastas Puodżuks Łotwa 1986
Justin Sedgmen Australia 1992
Davey Watt Australia 1978
Juniorzy:
Jewgienij Kostygow Łotwa 1996
Davis Kurmis Łotwa 1999
Oleg Mihailow Łotwa 1999
Artiom Trofimow Łotwa 2000
Denis Zworygin Łotwa 1998

Trener: Nikołaj Kokin

Polonia Bydgoszcz

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia
Mikołaj Curyło Polska 1992
Marcin Jędrzejewski Polska 1987
Rafał Konopka Polska 1992
Andriej Kudriaszow Rosja 1991
Wiktor Kułakow Rosja 1995
Jesper Soegaard Dania 1988
Juniorzy:
Oskar Ajtner-Gollob Polska 1995
Bartosz Bietracki Polska 1995
Szymon Grobelski Polska 1996
Tomasz Orwat Polska 1999
Patryk Rydlewski Polska 1998
Damian Stalkowski Polska 1999
Patryk Sitarek Polska 1997

Trener: Jacek Gollob 

Speedway Wanda Instal Kraków

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia
Stanisław Burza Polska 1977
Josh Grajczonek Australia 1990
Kenneth Hansen Dania 1987
Chris Harris Wielka Brytania 1982
Patrick Hougaard Dania 1989
Mads Korneliussen Dania 1983
Sam Masters Australia 1991
Edward Mazur Polska 1993
Borys Miturski Polska 1989
Daniel Pytel Polska 1987
Zbigniew Suchecki Polska 1984
Juniorzy:
Eryk Budzyń Polska 1997
Michał Nowiński Polska 1997

Trener: Adam Weigel, menedżer: Radosław Simionkowski

Orzeł Łódź

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia
Damian Adamczak Polska 1991
Hans Andersen Dania 1980
Witalij Biełousow Rosja 1992
Craig Cook Wielka Brytania 1987
Jakub Jamróg Polska 1991
Timo Lahti Finlandia 1992
Robert Miśkowiak Polska 1983
Kamil Pulczyński Polska 1992
Mariusz Puszakowski Polska 1978
Rory Schlein Australia 1984
Rohan Tungate Australia 1990
Ricky Wells USA 1991
Juniorzy:
Oskar Bober Polska 1997
Michał Piosicki Polska 1996

Trener: Lech Kędziora

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia
Kamil Brzozowski Polska 1987
Krzysztof Jabłoński Polska 1977
Oskar Fajfer Polska 1994
Renat Gafurow Rosja 1982
Eduard Krcmar Czechy 1996
Damian Sperz Polska 1990
Linus Sundstroem Szwecja 1990
Marcel Szymko Polska 1992
Anders Thomsen Dania 1994
Magnus Zetterstroem Szwecja 1971
Juniorzy:
Patryk Beśko Polska 1996
Aureliusz Bieliński Polska 1997
Dominik Kossakowski Polska 1997
Dawid Wawrzyniak Polska 1998


Trener: Grzegorz Dzikowski

Polonia Piła

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia
Jonas Davidsson Szwecja 1984
Patryk Dolny Polska 1993
Rasmus Jensen Dania 1993
Daniel King Wielka Brytania 1986
Norbert Kościuch Polska 1984
Brady Kurtz Australia 1997
Kyle Newman Wielka Brytania 1991
Bjarne Pedersen Dania 1978
Michał Szczepaniak Polska 1983
Piotr Świst Polska 1968
Wadim Tarasienko Rosja 1994
Juniorzy:
Kacper Grzegorczyk Polska 1997
Bartosz Hassa Polska 1998
Arkadiusz Pawlak Polska 1995

Menedżer: Tomasz Żentkowski, trener: Janusz Michaelis

KSM Krosno

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia
Pontus Aspgren Szwecja 1991
Tobias Busch Niemcy 1988
Tomasz Chrzanowski Polska 1980
Mariusz Fierlej Polska 1980
Mirosław Jabłoński Polska 1985
Nikolaj Busk Jakobsen Dania 1994
Thomas Jorgensen Dania 1992
Ziga Kovacić Słowenia 1998
Ernest Koza Polska 1994
Siergiej Łogaczow Rosja 1995
Martin Malek Czechy 1985
Patryk Malitowski Polska 1993
Paweł Miesiąc Polska 1985
Kasper Lykke Nielsen Dania 1994
Marcin Rempała Polska 1984
Tomas Suchanek Czechy 1984
Gleb Szewczenko Rosja 1995
Piotr Szmyd Polska 1977
Claus Vissing Dania 1986
Juniorzy:
Adrian Bialk Polska 1999
Damian Dąbrowski Polska 1995

  Trener: Ireneusz Kwieciński

Kolejarz Rawicz

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia
Henning Bager Dania 1981
Jakob Bukhave Dania 1993
Daniel Davidsson Szwecja 1983
Adrian Gomólski Polska 1987
Emil Grondal Dania 1995
Zdenek Holub Czechy 1996
Ronnie Jamroży Polska 1985
Marcel Kajzer Polska 1990
Nikita Korolew Łotwa 1996
Wojciech Lisiecki Polska 1992
Steven Mauer Niemcy 1995
Stanisław Mielniczuk Ukraina 1995
Patrik Mikel Czechy 1998
Simon Nielsen Dania 1990
Anton Rosen Szwecj 1991
Michal Skurla Czechy 1996
Mariusz Staszewski Polska 1975
Hynek Stichauer Czechy 1987
Juniorzy:
-

 Trener: -

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia
Mateusz Borowicz Polska 1994
Artur Czaja Polska 1994
Daniel Jeleniewski Polska 1983
Tomas H. Jonasson Szwecja 1988
Nicolai Klindt Dania 1988
Andreas Lyager Dania 1997
Dawid Stachyra Polska 1985
Jacob Thorssell Szwecja 1993
Rafał Trojanowski Polska 1976
Juniorzy:
Michał Gruchalski Polska 1998
Tymoteusz Kasprzyk Polska 1995
Hubert Łęgowik Polska 1995
Oskar Nocuń Polska 1997
Oskar Polis Polska 1996
Przemysław Portas Polska 1996
Kamil Sobczyk Polska 1996
Paweł Staniszewski Polska 1998
Bartosz Świącik Polska 1997

Trener: Józef Kafel, menedżer: Michał Finfa 

Kolejarz Opole

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia
Joel Andersson Szwecja 1996
Arsłan Fajzulin Rosja 1999
Denis Gizatullin Rosja 1983
Valentin Grobauer Niemcy 1994
Andriej Kobrin Ukraina 1991
Michał Łopaczewski Polska 1989
Łukasz Przedpełski Polska 1992
Tomasz Rempała Polska 1978
Mathias Thoernblom Szwecja 1992
Kenny Wennerstam Szwecja 1996
Juniorzy:
Tomasz Gąsior Polska 1998
Adrian Woźniak Polska 1999
Jędrzej Zając Polska 1997

Menedżer: Bartłomiej Czekański

Kto Twoim zdaniem wygra w 2016 roku rozgrywki Nice PLŻ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (64):
  • SpeedwayRow557 Zgłoś komentarz
    Według mnie: 1.Włókniarz Częstochowa 2.Lokomotiv Daugvaplis 3.Orzeł Łódź 4.Polonia Bydgoszcz --------------------------------------- 5.Wanda Instal Kraków 6.Polonia Piła 7.Stal
    Czytaj całość
    Rzeszów 8.KSM Krosno 9.Wybrzeże Gdańsk 10.Holistic Rawicz 11.Kolejarz Opole
    • Wandziarz1957 Zgłoś komentarz
      1.Częstochowa 2.Łódz 3.Daugavpils 4.Gdańsk 5.Kraków 6.Rzeszów 7.Piła 8.Krosno 9.Bydgoszcz 10.Rawicz 11.Opole
      • trz1971 Zgłoś komentarz
        Polonia Bydgoszcz według niektórych pewny spadek do przyszłorocznej 2 - ligi..
        • Przemek Rodziewicz Zgłoś komentarz
          1.Wybrzeże Gdańsk 2.Wanda Kraków 3.Włókniarz Częstochowa 4.Orzeł Łódź 5.Lokomotiv Daugavpils 6.Stal Rzeszów 7.Polonia Piła 8.Polonia Bydgoszcz 9.KSM Krosno 10.Kolejarz
          Czytaj całość
          Opole 11.Kolejarz Rawicz\
          • pies pajonk Zgłoś komentarz
            Obiektywnie 1.Wybrzeze Gdansk 2.Wlokniarz Czestochowa 3.Loko Dauga 4.Orzel Lodz 5.Polonia Pila 6.Wanda Krakow 7.Stal Rzeszow 8.Ksm Krosno 9.Polonia Bydgoszcz
            • MATT30 Zgłoś komentarz
              Ja to widzę tak: 1.Częstochowa 2.Daugavpils 3.Gdańsk 4.Kraków 5.Łódź 6.Piła/Rzeszów 7.Rzeszów/Piła 8.Bydgoszcz/Krosno 9.Krosno/Bydgoszcz 10.Rawicz/Opole 11.Opole/Rawicz Co do
              Czytaj całość
              opinii,że Piła może mieć długi po sezonie: Myślę,że Polonia zebrała odpowiednie doświadczenie i podążała dobrą drogą,czyli rok 2013-wielka porażka,rok 2014-play-off,2015-finał ligi.Uważam,że włodarze z rozsądkiem wydają pieniądze i nie zadłużą klubu.Mam nadzieję,że chora ambicja nie uderzyła im do głowy. Chciałbym też odnieść się do ewentualnego awansu do Ekstraligi: Polonia,żeby awansować potrzebuje 4-5 lat.Przede wszystkim trzeba uzbierać dużo mniejszych firm,które mogą wspierać klub.Wychować talenty w szkółce i podpisać wieloletnią umowę dzierżawy stadionu.I pozyskać jeszcze jednego dużego sponsoraa.
              • Rychu GKM Zgłoś komentarz
                Ja to widzę tak: Częstochowa, Daugavpils, Łódź, Kraków i Gdańsk będą walczyć o finał ligi i być może awans. Piła i Rzeszów racze się do tej walki nie włączą ale z pewnością
                Czytaj całość
                napsują krwi faworytom Krosno i Bydgoszcz będą walczyć o 8 miejsce dające gwarancję startu w 1 lidze w 2017 Opole i Rawicz z tymi składami nie mają szans aby wyprzedzić Krosno i Bydgoszcz jadąc tylko u siebie. Te składy które zbudowali są chyba nawet słabsze niż KSM i Polonii
                • Speedy88 Zgłoś komentarz
                  Ciekawe kto trenerem w Opolu i jacy jeszcze zawodnicy będą:-D?
                  • UNIA LESZNO kks Zgłoś komentarz
                    Kolejarz Rawicz INFO JUTRO BEDZIE SKLAD PODANY CALY NA RAZ!
                    • emcio sparta Zgłoś komentarz
                      Skład na mecz Włókniarza: 1.Trojanowski 2.Czaja 3. Jonasson 4.Jeleniewski 5.Klindt lub Thorssell 6.Łęgowik 7.Polis
                      • Piła Zgłoś komentarz
                        Polonia Piła Seniorzy: Patrk Dolny - Polska Piotr Świst - Polska Norbert Kościuch - Polska Michał Szczepaniak - Polska Bjarne Pedersen - Dania Rasmus Jensen - Dania Brady Kurtz -
                        Czytaj całość
                        Australia Jonas Davidsson - Szwecja Kyle Newman - Wielka Brytania Vadim Tarasienko - Rosja Daniel King - Wielka Brytania Juniorzy: Arkadiusz Pawlak - Polska Kacper Grzegorczyk - Polska Bartosz Hassa - Polska
                        • Gospo Zgłoś komentarz
                          W Pile jeszcze Bjarne Pedersen ;)
                          • matkub Zgłoś komentarz
                            Juz wtorek a w skladzie Ksm Krosno nic kompletnie nic na co oni czekaja.Paranoja
                            Zobacz więcej komentarzy (51)
                            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
                            ×
                            Sport na ×