WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Dmitrij Chomicewicz mistrzem świata w wyścigach motocyklowych na lodzie!

Rożnicą zaledwie jednego punktu Dmitrij Chomicewicz wyprzedził broniącego tytułu Dmitrija Kołtakowa. To pierwszy indywidualny tytuł w bogatej karierze aktualnego reprezentanta moskiewskiego CSKA.
Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński
Materiały prasowe / Olga Szapiłowa / Na zdjęciu: Dmitrij Chomicewicz przed Daniłem Iwanowem

KUP bilet na Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!
Niedzielnym turniejem w Inzell zakończone zostały tegoroczne Indywidualne Mistrzostwa Świata Gladiatorów. Po bardzo wyrównanej walce, po raz pierwszy w karierze, indywidualny tytuł mistrzowski wywalczył Dmitrij Chomicewicz. Na drugim miejscu uplasował się Dmitrij Kołtakow. Brązowym medalem zadowolił się Danił Iwanow.

Ostatnie zawody w Max Aicher Arena wygrał broniący tytułu Dmitrij Kołtakow. W wyścigu finałowym, walczących do ostatniej chwili o mistrzowską koronę dwóch pretendentów zdołał przedzielić Igor Kononow.

W przekroju całych mistrzostw, najlepszym zawodnikiem spoza Rosji, w sposób nie budzący żadnych wątpliwości został podejmujący walkę z "lodowymi dominatorami" Austriak Franz Zorn

Wyniki: 
1. Dmitrij Kołtakow (Rosja) - 18 (2,3,3,3,2,2,3)
2. Igor Kononow (Rosja) - 16 (1,3,3,2,3,2,2)
3. Dmitrij Chomicewicz (Rosja) - 19 (3,3,3,3,3,3,1)
4. Daniił Iwanow (Rosja) - 17 (3,2,3,3,3,3,0)
---
5. Franz Zorn (Austria) - 12 (3,2,2,3,1,1)
6. Jegor Myszkowiec (Rosja) - 10 (2,1,2,2,2,1)
7. Niklas Svensson (Szwecja) - 8 (1,1,1,2,3,0)
8. Daniel Henderson (Szwecja) - 7 (2,3,1,0,1,0)
---
9. Gunther Bauer (Niemcy) - 7 (3,2,0,1,1)
10. Jan Klatovsky (Czechy) - 7 (1,0,2,2,2)
11. Stefan Svensson (Szwecja) - 7 (2,0,2,1,2)
12. Max Niedermaier (Niemcy) - 4 (0,2,1,1,0)
13. Antonin Klatovsky (Czechy) - 3 (0,1,1,1,0)
14. Stefan Pletschacher (Niemcy) - 2 (1,0,0,0,1)
15. Ove Ledstrom (Szwecja) - 1 (u,1,0,0,0)
16. Luca Bauer (Niemcy) - 0 (0,0,0,0,0)
17. Markus Jell (Niemcy) - ns
18. Franz Mayerbuchler (Niemcy) - ns

Bieg po biegu:
1. Iwanow, Kołtakow, Kononow, A.Klatovsky
2. Chomicewicz, Henderson, N.Svensson, L.Bauer
3. Zorn, Myszkowiec, Pletschacher, Ledstrom (u)
4. G.Bauer, S.Svensson, J.Klatovsky, Niedermaier
5. Henderson, Niedermaier, A.Klatovsky, Pletschacher
6. Chomicewicz, Iwanow, Myszkowiec, J.Klatovsky
7. Kołtakow, G.Bauer, Ledstrom, L.Bauer
8. Kononow, Zorn, N.Svensson, S.Svensson
9. Chomicewicz, S.Svensson, A.Klatovsky, Ledstrom
10. Iwanow, Zorn, Henderson, G.Bauer
11. Kołtakow, J.Klatovsky, N.Svensson, Pletschacher
12. Kononow, Myszkowiec, Niedermaier, L.Bauer
13. Zorn, J.Klatovsky, A.Klatovsky, L.Bauer
14. Iwanow, N.Svensson, Niedermaier, Ledstrom
15. Kołtakow, Myszkowiec, S.Svensson, Henderson
16. Chomicewicz, Kononow, G.Bauer, Pletschacher
17. Kononow, J.Klatovsky, Henderson, Ledstrom
18. Iwanow, S.Svensson, Pletschacher, L.Bauer
19. Chomicewicz, Kołtakow, Zorn, Niedermaier
20. N.Svensson, Myszkowiec, G.Bauer, A.Klatovsky

Półfinał 1: Chomicewicz, Kononow, Myszkowiec, N.Svensson
Półfinał 2: Iwanow, Kołtakow, Zorn, Henderson

Finał: Kołtakow, Kononow, Chomicewicz, Iwanow

Zawody sedziował Jim Lawrence (Wielka Brytania).

Klasyfikacja końcowa

M Zawodnik Kraj I-II III-IV V-VI VII-VIII IX-X Suma pkt.
1 D. Chomicewicz Rosja 14+16 16+14 20+18 21+19 17+19 174
2 D. Kołtakow Rosja 18+19 16+16 17+14 18+20 17+18 173
3 D. Iwanow Rosja 12+13 19+21 18+16 17+17 15+17 165
4 I. Kononow Rosja 12+16 19+18 15+18 11+12 21+16 158
5 J. Myszkowiec Rosja 18+13 8+9,5 11+13 11+12 12+10 117,5
6 F. Zorn Austria 8+8 11+13 12+13 13+13 11+12 114
7 S. Svensson Szwecja 4+6 11+8 6+9 3+7 7+7 68
8 O. Ledstrom Szwecja 8+8 8+5 4+6 10+8 2+1 60
9 G. Bauer Niemcy 6+3 5+6,5 6+4 7+7 8+7 59,5
10 N. Svensson Szwecja 2+4 5+6 8+6 4+6 8+8 57
11 D. Henderson Szwecja 2+4 5+8 3+1 6+4 3+7 43
12 J. Klatovsky Czechy 3+4 1+2 6+4 3+4 5+7 39
13 N. Krasnikow Rosja 18+15 ns+ns ns+ns ns+ns ns+ns 33
14-16 M. Seifter Austria 7+6 8+7 ns+ns ns+ns ns+ns 28
14-16 S. Pletschacher Niemcy 2+2 ns+ns 3+5 8+3 3+2 28
14-16 M. Niedermaier Niemcy ns+ns 2+3 3+3 3+4 6+4 28
17 A. Aakko Finlandia 0+3 4+1 4+3 1+0 ns+ns 16
18 H. Weber Niemcy ns+ns ns+ns 2+4 ns+ns ns+ns 6
19 A.Klatovsky Czechy ns+ns ns+ns ns+ns ns+ns 1+3 4
20-21 L. Bauer Niemcy ns+ns ns+ns 0+0 ns+0 2+0 2
20-21 R. Stellingwerf Holandia ns+ns ns+ns ns+ns 1+1 ns+ns 2
22-25 S. Makarow Rosja 1+ns ns+ns ns+ns ns+ns ns+ns 1
22-25 Czebłokow Kazachstan ns+ns 0+1 ns+ns ns+ns ns+ns 1
22-25 Sliepuchin Kazachstan ns+ns 0+ns ns+ns ns+ns ns+ns 1
22-25 Niekrasow Kazachstan ns+ns 0+1 ns+ns ns+ns ns+ns 1
26-29 M. Jell Niemcy ns+ns ns+ns 0+ns ns+ns 0+ns 0
26-29 S. Reitsma Holandia ns+ns ns+ns ns+ns ns+0 ns+ns 0
26-29 R. Chołodow Rosja ns+ns ns+ns ns+ns ns+ns ns+ns 0
26-29 F. Mayerbuchler Niemcy ns+ns ns+ns ns+ns ns+ns ns+ns 0
Pokaż całą tabelę

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • yes 0
    Gdyby jechało więcej Rosjan, czołówka wyglądałaby inaczej - oczywiście z Zornem.
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×