Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Wadim Tarasienko: Twardy tor to dla mnie tragedia

Młody Rosjanin w niedzielę zadebiutował przed pilską publicznością. Łącznie uzbierał pięć punktów i bonus, ale nie był zadowolony ze swojej postawy, a w szczególności narzekał na tor, który mu nie odpowiadał.
Maciej Brzeziński
Maciej Brzeziński

Niedzielny mecz był dla Wadima Tarasienko debiutem w ligowych zawodach w Pile. Rosjanin bardzo źle zaczął mecz przyjeżdżając na metę na szarym końcu. Tłumaczył się złym doborem ustawień i mylącymi warunkami pogodowymi w Grodzie Staszica - Pogoda mnie zmyliła. Było pochmurno i pokropił deszcz. Myślałem, że będzie bardziej przyczepnie i ustawiłem mocniej motocykl - opowiadał zawodnik Polonii.

Zawodnik męczył się nie tylko w pierwszym biegu, ale także w swoich pozostałych trzech startach tego dnia. Rosjanin nie ukrywa tego, że nie lubi twardych torów, a niestety dla niego taki był pilski owal - Szczerze to mi się w niedzielę nie jechało dobrze. Nie lubię twardego toru, bo to dla mnie tragedia. We wtorek i w piątek tutaj na treningach był zupełnie inny tor, bo było przyczepnie. Dzisiaj użyłem wszystkich zębatek i nic mi nie pasowało, więc teraz będę szukał odpowiednich ustawień w silnikach - opowiadał zawodnik, co mu nie pasowało i co musi zmienić na przyszłość, aby mieć miejsce w składzie pilskiego zespołu.

W sumie Tarasienko uzbierał pięć punktów i bonus więc mógł mieć cichą nadzieję, że pojedzie w biegu nominowanym kosztem Michała Szczepaniaka. Tak się jednak nie stało, ale nie ma on o to do nikogo żalu - Nie byłem zawiedziony tym, że nie pojechałem w biegu nominowanym. Jak bym ja decydował o tym to wiadomo, że chciałbym jechać w każdym wyścigu, ale od tego mamy kierownika i to on decyduje, kto kiedy jedzie.

Pilska Polonia po drugim zwycięstwie w tegorocznych rozgrywkach objęła prowadzenie w tabeli Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Za tydzień pilanie o kolejne ligowe punkty będą walczyć w Krośnie. Nawierzchnia tamtejszego toru może odpowiadać Rosjaninowi, a on sam wierzy, że rozegra lepsze zawody - Tam może być przyczepnie i będzie mi łatwiej się dopasować. Tydzień temu w Łodzi tor był przyczepny i wygrałem wszystkie starty. Liczę, że tak samo będzie w Krośnie i dobrze dopasuje mój motor - zakończył Tarasienko.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (4):

 • KACAP.C.I.U.L Zgłoś komentarz
  Bardzo dobry i perspektywiczny zawodnik, ale 2 sezony spędzone w niewypłacalnym Gnieźnie swoje zrobiły... Szkoda.
  • Lipowy Batonik Zgłoś komentarz
   Wadim faktycznie nie pokazał pełni swoich możliwości ale to zawodnik na którego warto stawiać i na pewno to spotkanie nie powinno decydować o rezygnacji z jego usług.
   • BKSIK Zgłoś komentarz
    Ciężkie decyzje przed Piłą o tym kto ma jechać w najbliższych meczach. Kogo odstawić a kogo puścić, ale tak to jest jak kontraktuje się sporą nadwyżkę seniorów i jak dostaną
    Czytaj całość
    szansę to ją wykorzystują. W kolejce czekają następni chętni, ale za kogo?
    • kibic122 Zgłoś komentarz
     Mam nadzieje, że menedżer i trener Polonii nie podejmą żadnych pochopnych decyzji i nie odstawią Tarasienki od meczu w Krośnie. Wczoraj nie zachwycił, ale w Krośnie można sie
     Czytaj całość
     spodziewać toru dziurawego i pod koło czyli podobnego jak jest w Łodzi, a w Łodzi na takim właśnie torze wypadł bardzo fajnie dlatego dla każdego kto zna sie żużlu oczywistym jest, że Tarasienko musi być w składzie Polonii na mecz w Krośnie. Odstawienie go na taki tor byłoby głupotą. To walczak, trzyma gaz więc taki zawodnik na dziurawym torze gdzie trzeba trzymać gaz na full powinien zrobić dobry wynik. Do Krosna powinien jechać skład Bjarne, Norbi, Szczepan, Tarasienko, Dolny. Dolny zasługuje na kolejną szanse a Świst wczoraj wypadł blado a dokładając do tego fakt, że Świstowi tor w Krośnie nigdy nie pasował to w 2 linii powinni jechać Wadim i Dolny.
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×