WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Jacek Rempała prosi o wsparcie dla Kacpra Woryny. "On również potrzebuje waszej pomocy"

Ojciec walczącego o życie Krystiana Rempały podziękował za wsparcie dla syna, ale zaapelował również o pomoc dla Kacpra Woryny. - Prosimy o to, aby wesprzeć modlitwą i dobrym słowem także i tego młodego chłopaka - przekazał Jacek Rempała.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Kacper Woryna

Krystian Rempała wciąż przebywa w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie trwa walka o jego życie. 18-latek nadal nie odzyskał przytomności, a jego stan nie zmienia się. Bliscy Krystiana czuwają w szpitalu i czekają na dobre wieści. Po tym, jak do jastrzębskiej kliniki przyjechał prof. Jan Talar, przeprowadzono badania i podjęto decyzję, że organizm żużlowca będzie pobudzany specjalną metodą stosowaną przez bydgoskiego profesora. Polega ona na stymulacji tkanek nerwowych, stosowaniu jednocześnie wielu bodźców.

Na stronie internetowej Unii Tarnów ukazał się list ojca Krystiana, Jacka Rempały, do kibiców, w którym prosi on o wsparcie również dla Kacpra Woryny. Rybniczanin brał udział w tej koszmarnej kraksie. - Oprócz Krystiana swoje bardzo ciężkie chwile przeżywa teraz również Kacper Woryna. Prosimy o to, aby wesprzeć modlitwą i dobrym słowem także i tego młodego chłopaka. Nie można go o nic oskarżać - przekazał Jacek Rempała.

Cały list Jacka Rempały:

Szanowni Państwo, wierni kibice żużla i wszyscy wspierający nas modlitwą,

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy za wszystkie czyny i słowa wsparcia dla Krystiana oraz naszej rodziny. Każda godzina jest dla nas prawdziwym cierpieniem. Wierzymy jednak, że Krystian wygra tę najcięższą w życiu walkę.

Ciężko cokolwiek wyrazić słowami w takich okolicznościach. Cały czas wraz z personelem szpitala czuwamy nad Krystianem. Niestety na razie jego stan zdrowia nie poprawia się. Czujemy jednak wsparcie z całego sportowego świata, które dodaje nam otuchy i siły. Dziękujemy raz jeszcze za wszystkie msze święte w intencji powrotu do zdrowia naszego syna. Będąc z Krystianem myślami i prośbami kierowanymi do Boga dajemy mu szansę, o którą tak mocno walczy. Pozostańcie więc proszę w tych staraniach i wy.

Ubiegłej niedzieli na rybnickim torze rozegrały się dwa dramaty, dwóch różnych – jakże młodych ludzi. Oprócz Krystiana swoje bardzo ciężkie chwile przeżywa teraz również Kacper Woryna. Prosimy o to, aby wesprzeć modlitwą i dobrym słowem także i tego młodego chłopaka. Nie można go o nic oskarżać. Wiemy, że żużel to bardzo niebezpieczny sport. Wszyscy chcą rywalizować i dbają o to, aby nie zrobić krzywdy swojemu rywalowi. Niedzielna tragedia dotyczy więc w tej chwili także i Kacpra Woryny. Prosimy o to, aby środowisko żużlowe się zjednoczyło i było wsparciem nie tylko dla naszego syna ale również dla Kacpra. On również potrzebuje waszej pomocy. Bądźmy więc w tych ciężkich chwilach razem, wspierając wszystkich, których dotknęła ta tragedia.

Pamiętajcie, tylko zjednoczeni jesteśmy w stanie otrzymać to, o co prosimy.

Jacek Rempała z rodziną i teamemKup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
unia.tarnow.pl

Komentarze (104):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • styr 0
  Ja tez to mam na mysli w Polsce sa Katole , Katolikow jest bardzo malo
  Przemek Polus Czyli podpisałeś się pod moim komentarzem idealnie. To typowy obraz polskiego Prawdziwego Polskiego Katolika. Zarzucasz mi głupoty? Więc posłuchaj. Wiesz co to Prawo Kanoniczne prawda? Czytałeś o nim? Proponuję tobie więc dokładnie przewertować, bo mój komentarz dotyczący łożenia na kościół, jest oparty właśnie o datkowanie na kościół, praktykę wiary - czyli coniedzielne uczestnictwo we mszy, obowiązkowych procesjach, obowiązkowej spowiedzi na Wielkanoc i wiele innych. Dorabianie sobie ideologi polskiego katolicyzmu, nie ma tutaj żadnego znaczenia. Rozmawiamy do czego katolicy są ZOBOWIĄZANI, i bez czego nie są w ogóle kalkulowani jako dorośli, spisywani co roku przez diecezję. Z tych oto danych wynika, że w zależności od diecezji, najwięcej procentowo pełnoprawnych katolików jest 40% w Polsce. Reszta nie jest brana w rachubę. Przykro mi, ale taka smutna prawda. Wasze przekonia o tym co katolik m,a w sercu... Widać to za każdym razem, w szczególności kiedy rozmawiam z katolikami o uchodźcach. Wtedy widać jak wiele tego serca jest w sercu. Panowie, ja jestem po apostazji dokonanej 20 lat temu, takie bajeczki opowiadajcie swoim dzieciom, może w nie uwierzą.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Michał Wamix 0
  Straszne buractwo z nie których tu wychodzi , tam gdzie sport tam jest walka a w sportach motorowych kontuzje są częste na żużlu walczy się ramię w ramię i tyle za nieszczęsliwy wypadek w ferworze walki nie można winić nikogo , co by było jak syt była by odwrotna i Woryna dziś by był tam gdzie Krystian ?
  Swoimi wypowiedziami w tym dniu okazujecie brak szacunku do zmarłego i to tyle
  ps nie jestem fanem żużla nigdy nie byłem na meczu oglądam je jedynie w TV po prostu patrzę obiektywnie a nie którym jak widzę obiektywizmu brak
  Był to po prostu nieszczęsliwy wypadek jak Senny na torze Monza
  śmierć i kontuzje są po prostu wpisane w sport
  czy bokser który nokautuje przeciwnika i ten umiera jest winny jego śmierci ? co za mocno uderzył ?
  Ogarnijcie się i szanujcie nawzajem
  jedynie co trzeba wyjaśnić to dla czego kask spadł z głowy Krystiana
  i o to trzeba zapytać mechaników i obsługę
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Qba Drucik 0
  CIIIIIszej !!!! Uszanujcie wolę Rodziny, w tym przypadku Ojca zmarłego KRYSTIANA !! nie okładajcie się ! SZACUN dla Pana Jacka !
  Kacper Woryna ! Trzymaj się to nie Twoja wina ! taki jest ten sport !
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (101)
Pokaż więcej komentarzy (104)
Pokaż więcej komentarzy (104)
Pokaż więcej komentarzy (104)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×