WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Romano Hummel wygrał rundę kwalifikacyjną mistrzostw świata na długim torze

Najmłodszy uczestnik kwalifikacji, siedemnastoletni żużlowiec z Holandii pogodził wszystkich faworytów wygrywając wyścig finałowy.
Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński
Materiały prasowe / Jesper Veldhuizen / Longtrack

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
W sobotni wieczór, na 506-metrowym torze w Saint Macaire rozegrano pierwszy turniej kwalifikacyjny Indywidualnych Mistrzostw Świata cyklu Grand Prix 2017 na długim torze.

W zawodach zwyciężył siedemnastoletni Holender Romano Hummel, który w wyścigu finałowym pokonał prowadzącego przez cały turniej Francuza Mathieu Tresarrieu. Na najniższym stopniu podium stanął Fin Jesse Mustonen.

Awans do turnieju Challenge uzyskała czołowa siódemka.

Wyniki:
1. Romano Hummel (Holandia) - 26 (3,3,4,4,4,4,4)
2. Mathieu Tresarrieu (Francja) - 26 (4,4,4,4,4,3,3)
3. Jesse Mustonen (Finlandia) - 21 (2,4,3,3,3,4,2)
4. James Wright (Wielka Brytania) - 19 (4,4,3,2,3,2,1)
5. Stephane Tresarrieu (Francja) - 17 (3,3,3,3,2,3,0)
6. Josef Franc (Czechy) - 15 (4,3,4,3,u,1)
7. Hynek Stichauer (Czechy) - 13 (2,2,2,1,4,2)
---
8. Theo di Palma (Francja) - 12 (3,2,1,4,1,1)
9. Gaetan Stella (Francja) - 7 (1,2,2,1,1,0)
10. Alessandro Milanese (Włochy) - 7 (2,1,2,1,1,0)
11. Rodney McDonald (Australia) - 6 (0,1,1,2,2)
12. David Pfeffer (Niemcy) - 6 (1,u,d,2,3)
13. Lars Zandvliet (Holandia) - 2 (w,0,0,0,2)
14. Jens Benneker (Niemcy) - 2 (1,0,1,0,0)
15. Jeremy Coste Lescoul (Francja) - 1 (0,1,0,0,0)
16. Anthony Chauffour (Francja) - 0 (u,-,-,-,-)

Bieg po biegu:
1. Wright, S.Tresarrieu, Mustonen, Pfeffer, McDonald
2. M.Tresarrieu, Hummel, Milanese, Stella, Lescoul, Zandvliet (f/w)
3. Franc, di Palma, Stichauer, Benneker, Chauffour (u)
4. Mustonen, S.Tresarrieu, di Palma, Milanese, Zandvliet
5. Wright, Hummel, Stella, Lescoul, Pfeffer (u)
6. M.Tresarrieu, Franc, Stichauer, McDonald, Benneker
7. Franc, Mustonen, Stella, Benneker, Pfeffer (d)
8. Hummel, S.Tresarrieu, Stichauer, McDonald, Zandvliet
9. M.Tresarrieu, Wright, Milanese, di Palma, Lescoul
10. Hummel, Mustonen, Wright, Stichauer, Benneker
11. M.Tresarrieu, S.Tresarrieu, McDonald, Stella, Lescoul
12. di Palma, Franc, Pfeffer, Milanese, Zandvliet
13. M.Tresarrieu, Mustonen, McDonald, Milanese, Benneker
14. Hummel, Wright, S.Tresarrieu, di Palma, Franc (u)
15. Stichauer, Pfeffer, Zandvliet, Stella, Lescoul

Półfinał 1: Mustonen, M.Tresarrieu, Stichauer, Franc, Milanese
Półfinał 2: Hummel, S.Tresarrieu, Wright, di Palma, Stella

Finał: Hummel, M.Tresarrieu, Mustonen, Wright, S.Tresarrieu

Zawody sędziował Piotr Lis (Polska).

Drugi turniej kwalifikacyjny, z udziałem reprezentującego Polskę Mariusza Fierleja rozegrany zostanie w niedzielne popołudnie w Bielefeld.

ZOBACZ WIDEO Tomasz Kaczor pewny występu w Rio (Źródło TVP)

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
baansportfansite.nl

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×