DPŚ: Polska liderem klasyfikacji medalowej

W sobotę na torze w Manchesterze reprezentacja Polski sięgnęła po siódmy złoty medal w Drużynowym Pucharze Świata. Biało-Czerwoni są dominatorem tych rozgrywek.

Łukasz Witczyk
WP SportoweFakty / Jakub Janecki

Reprezentacja Polski w Drużynowym Pucharze Świata zdobyła łącznie jedenaście medali. Do siedmiu złotych Polacy dorzucili trzy srebrne i jeden brązowy krążek. Więcej medali zdobyli tylko Duńczycy i Szwedzi (po 12), ale w klasyfikacji generalnej ustępują Biało-Czerwonym, gdyż na swoich kontach mają kolejno cztery i trzy zwycięstwa w DPŚ.

Dzięki wygranej w Manchesterze Polska przesunęła się na drugą pozycję w łącznej klasyfikacji medalowej, która obejmuje zarówno DPŚ, jak i rozgrywane do 2000 roku Drużynowe Mistrzostwa Świata. Łącznie nasi reprezentanci w żużlowych mundialach odnieśli 12 zwycięstw i zajmują drugą pozycję. Lepsi są jedynie Duńczycy - 15 triumfów. Z kolei najwięcej medali w historii zdobyli Szwedzi - 35.