KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

GTM Start otrzymał dotację na organizację turnieju. Uczestnicy uczczą pamięć czeskiej legendy

17 września (sobota) na gnieźnieńskim stadionie zorganizowany zostanie turniej Hil-Gaz "Back In Town, żużel wraca do Gniezna". Przedsięwzięcie zostało wsparte przez Urząd Miejski.
Mateusz Domański
Mateusz Domański
Banner GTM Start Gniezno WP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Na zdjęciu: Banner GTM Start Gniezno

- Nie może być żużla bez wsparcia miasta Gniezna. Takie wsparcie stało się faktem. Klub otrzymał dotację na realizację turnieju. Jest mi bardzo miło, że żużel wraca do Gniezna. Wierzę, że jest to wydarzenie, które sprawi, iż w przyszłym roku klub wystartuje w rozgrywkach ligowych. Z przyjemnością rozstrzygnąłem konkurs na przyznanie dotacji - powiedział Tomasz Budasz, prezydent miasta Gniezna.

Na konto organizatorów turnieju Hil-Gaz "Back In Town, żużel wraca do Gniezna" została przekazana kwota 40 tysięcy złotych. Dotacja ta początkowo miała być przeznaczona na turniej "O Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski", jednak w tym roku impreza ta nie dojdzie do skutku. - Dotacja wynosi 40 tysięcy złotych. To są pieniądze, które nie zostały wykorzystane przez poprzednie Towarzystwo Żużlowe. W związku z tym uznaliśmy za stosowne przekazanie wspomnianej kwoty na organizację tych zawodów - wyjaśnił Budasz.

Działacze GTM Startu Gniezno chcieliby, aby na wrześniowych zawodach pojawiło się jak największe grono zawodników, którzy w przeszłości bronili czerwono-czarnych barw. Tyczy się to zarówno czynnych jeźdźców, jak i tych emerytowanych. Do osób spełniających wymienione kryteria wystosowana została prośba, by skontaktowały się z sekretariatem klubu, celem ustalenia szczegółów uczestnictwa w imprezie.

Warto podkreślić, że dwudziesta odsłona turnieju "Back In Town" będzie miała szczególny wymiar. Bieg ten zostanie rozegrany ku czci ikony gnieźnieńskiego speedwaya - Antonina Kaspera. Zwycięzca wyścigu otrzyma okolicznościowy puchar ufundowany przez kibiców Startu.

Poniżej prezentujemy aktualną obsadę turnieju Hil Gaz "Back In Town, żużel wraca do Gniezna":
Tai Woffinden
Wadim Tarasienko
Krzysztof Jabłoński
Mirosław Jabłoński
Oskar Fajfer
Kacper Gomólski
Norbert Kościuch
Bjarne Pedersen
Adrian Gała
Jesper Soegaard
Linus Sundstroem 
Greg Hancock 

Zawody odbędą się 17 września (sobota) o godzinie 18:00. Turniej zostanie rozegrany według formuły znanej z cyklu Grand Prix. Po części zasadniczej, składającej się z dwudziestu wyścigów, odbędą się dwa półfinały oraz finał.

ZOBACZ WIDEO Kucharczyk: Ramos i Pepe? Mogą mnie nie dogonić

Jak oceniasz ideę organizacji turnieju Hil-Gaz "Back In Town, żużel wraca do Gniezna"?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4)
 • WASIU Zgłoś komentarz
  Super sprawa z biegiem ku pamięci Antonina Kaspera!!! Tak w ogóle to w przyszłości powinien być organizowany Memoriał. Zasłużył!!!
  • yes Zgłoś komentarz
   "To są pieniądze, które nie zostały wykorzystane przez poprzednie Towarzystwo Żużlowe" - od początku dotacja od miasta. Nie jest to złe jednak myślałem, że nowi mają na początek
   Czytaj całość
   tyle ile trzeba a nawet więcej...
   • Aero-GKS Zgłoś komentarz
    "żuzel wraca do Gniezna" chyba na rok.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×