Grigorij Łaguta zwyciężył w finale Indywidualnych Mistrzostw Rosji

W środę, na torze we Władywostoku, Grigorij Łaguta po raz czwarty w karierze wywalczył złoty medal indywidualnych mistrzostw Rosji.

Jacek Cholewiński

W środowy wieczór, przy sztucznym oświetleniu stadionu żużlowego Awangard we Władywostoku, po raz 57. w historii, rozegrany został finał Indywidualnych Mistrzostw Rosji.

W zawodach rosyjskiej czołówki po raz kolejny nie wziął udziału Emil Sajfutdinow. Żużlowiec, który wciąż nie ma na koncie tytułu mistrzowskiego, ostatnie z medali krajowego czempionatu (srebrny i brązowy) odbierał w latach 2008-2009.

Turniej, który z trybun obserwował komplet kibiców, zakończył się wygraną faworyzowanego Grigorija Łaguty. Wychowanek dalekowschodniego klubu w pełni wykorzystał atut własnego toru i pewnie wygrał wszystkie swoje wyścigi. Zdobyty przez niego tytuł jest już czwartym w dotychczasowej karierze. Srebrny medal wywalczył Andriej Kudriaszow, zaś na najniższym stopniu podium stanął Renat Gafurow.

W wyścigu szóstym doszło do upadku z udziałem Siergieja Darkina i Siergieja Łogaczowa. Obaj żuzlowcy opuścili tor w karetkach pogotowia i nie byli zdolni kontynuować zawodów. Z ostatnich doniesień wynika, że u Darkina doszło do złamania ramienia, natomiast Łogaczow doznał wstrząśnienia mózgu i zasłabł w parku maszyn.