TŻ Ostrovia rozpoczyna transfery. Drugoligowiec z pierwszym kontraktem

Dopiero w szóstym dniu okienka transferowego swoją aktywność na rynku zaznaczyło Towarzystwo Żużlowe Ostrovia. Pierwszym zawodnikiem drugoligowca został Łukasz Sówka.

Mateusz Kozanecki
Łukasz Sówka WP SportoweFakty / Karol Słomka / Łukasz Sówka

Dla Sówki będzie to drugi z rzędu sezon w biało-czerwonych barwach. Przed rozpoczęciem minionego sezonu związał się z TŻ Ostrovia, aby mieć więcej czasu na znalezienie klubu startującego w rozgrywkach ligowych. Wybór padł na Polonię Bydgoszcz. 23-latek wystartował w czterech meczach, w których zdobył zaledwie 7 punktów w 14 biegach.

- Łukasz zapewnił, że solidnie przepracuje zimę, a następnie da z siebie wszystko. Ma świadomość tego, że nadchodzący sezon będzie dla niego niezwykle ważny w kontekście dalszej przygody z żużlem - powiedział Radosław Strzelczyk, prezes TŻ Ostrovia.

O Łukaszu Sówce zrobiło się głośno pod koniec 2009 roku, kiedy jako 15-letni zawodnik sensacyjnie stanął na najniższym stopniu podium w finale Brązowego Kasku. Lepsi od niego byli tylko Maciej Janowski i Patryk Dudek. Wychowanek Klubu Motorowego Ostrów najlepsze wyniki osiągał w Stali Rzeszów, której zawodnikiem był w latach 2012-2015.

Przejście w wiek seniora okazało się dla niego trudne. W ciągu dwóch ostatnich sezonów pojechał w zaledwie dziesięciu spotkaniach ligowych, a także kilku zawodach młodzieżowych i w Turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa. Jeśli nie odzyska formy z czasów juniorskich, może nie otrzymać już kolejnej szansy.

Czy Łukasz Sówka odbuduje formę w Ostrovii?