W Lublinie powstanie dream team? KM Cross z pierwszym seniorem!

Lublinianie wracają do ligowych rozgrywek i w sezonie 2017 pojadą w Polskiej 2. Lidze Żużlowej. W niedzielę klub podpisał kontrakt z pierwszym seniorem.

Dawid Borek
Dawid Borek
Bjarne Pedersen WP SportoweFakty / Tomasz Oktaba / Bjarne Pedersen
Umową z KM Cross Lublin związał się z Bjarne Pedersenem. Transfer ten wisiał w powietrzu już od jakiegoś czasu. Duńczyk w minionym sezonie reprezentował Polonię Piła, w barwach której wystąpił w 11 meczach, wykręcając w nich średnią biegową na poziomie 2,000.

W piątek przedstawiciele pilskiego klubu oficjalnie poinformowali, że rozstają się 38-latkiem, a ten już w sobotę zakomunikował, że znalazł nowy klub. Jest on pierwszym seniorem w kadrze KM Cross Lublin, który w przyszłorocznych rozgrywkach pojedzie w Polskiej 2. Lidze Żużlowej.

Kto dołączy do Pedersena? W kuluarach mówi się, że z lubelskim zespołem mogą związać się także Daniel Jeleniewski, Paweł Miesiąc czy Maciej Kuciapa, natomiast trenerem drużyny ma zostać Dariusz Śledź. Jeśli wszystkie z zaplanowanych transferów dojdą do skutku, KM Cross Lublin może zbudować prawdziwy dream team, jak na warunki klubu z najniższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

ZOBACZ WIDEO Emil Sajfutdinow gotowy na powrót do SGP. Chce wjechać na szczyt


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Cyz transfer do PLŻ2 to dobry krok Bjarne Pedersena?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×