Oni byli o krok od Włókniarza. Od Pedersena do Lamberta

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Nicki Pedersen, Andreas Jonsson
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Nicki Pedersen, Andreas Jonsson
zdjęcie autora artykułu

Zanim wykrystalizował się skład Włókniarza Częstochowa na sezon 2017, działacze odbyli mnóstwo rozmów. Jedni zawodnicy odpadli, bo byli za drodzy, inni bo zmieniała się koncepcja, a jeszcze inni sami uciekali wybierając ofertę konkurencji.

Największą gwiazdą, jaka znalazła się na celowniku Włókniarza Częstochowa był 3-krotny mistrz świata Nicki Pedersen. Duńczyk nie miał dla Włókniarza żadnej ulgowej taryfy. Zażądał tyle samo, co od innych, czyli 600 tysięcy złotych za podpis i 6000 za punkt. Częstochowianie chcieli dać milion, góra 1,2 miliona złotych plus preferencyjne warunki, gdy idzie o numery i pola startowe oraz status gwiazdy. Symboliczna rekompensata nie interesowała Pedersena.

Mocnym nazwiskiem na liście był też Szwed Fredrik Lindgren. - Postawiliśmy jednak na Andreasa Jonssona, uznaliśmy że dla nas ten wybór będzie lepszy - mówi prezes Michał Świącik, a życie już za kilka miesięcy zweryfikuje decyzję działacza.

Ciekawą, choć ryzykowną opcją mógł się wydawać Michael Jepsen Jensen. Dziś w częstochowskim klubie przyznają, że jego pojawienie się na transferowej liście życzeń można było przewidzieć na długo przed otwarciem okna. Duńczyk pojawiał się na meczach Włókniarza w Nice PLŻ i ponoć deklarował, że po sezonie zwiąże się z klubem, nawet jeśli ten zostanie w pierwsze lidze. Postawił jednak na Get Well Toruń.

Włókniarz rozważał też przeniesienie na częstochowski grunt obu duńskich liderów Unii Tarnów. Ostatecznie trafił tylko Leon Madsen, bo Kenneth Bjerre musiał się obejść smakiem. Podobnie jak Brady Kurtz, Sam Masters, Rohan Tungate, Maksim Bogdanow, Robert Lambert czy Andrzej Lebiediew. W tej grupie widziano wschodzącą gwiazdę na miarę Grigorija Łaguty. Lebiediew wybrał Betard Spartę Wrocław, pozostałych ostatecznie skreślony z listy. To samo zrobiono z Joonas Kylmaekorpi, który z przyczyn regulaminowych przestał pasować do koncepcji.

Warto wspomnieć także o Polakach, którzy z różnych względów nie trafili do Włókniarza. Tobiasz Musielak był bardzo blisko, ale akurat zmarła mama prezesa i nie miał kto dopilnować finalnych rozmów. Kacper Gomólski czy Damian Baliński nie byli aż tak bardzo pożądani, ale o nich również, z kronikarskiego obowiązku, trzeba wspomnieć.

Kup bilet na PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. KLIKNIJ i przejdź na stronę sprzedażową! ->

ZOBACZ WIDEO Pierwsze treningi i sparingi pokażą czy tor będzie ich atutem

Źródło artykułu:
Czy Włókniarz powinien był mocniej powalczyć o Pedersena?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (16)
avatar
Remik Banaszkiewicz
25.01.2017
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
To pokazuje że Włókniarz nie miał żadnej koncepcji na budowę składu i nie potrzebnie pchał się do ekstraligi.  
avatar
Bada Bing
24.01.2017
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Ostafiński zapomniałeś o Gollobie i Kasprzaku fantasto nostradamusie malinowy  
avatar
SullivanCKM
21.01.2017
Zgłoś do moderacji
0
2
Odpowiedz
Ja tam wole Holte a nie Musielaka bo Holta bedzie szarpac punkty na wyjazdach a Musielak juz by tego nie robil. Lindgren wcale lepszy od Jonssona nie bedzie bo szalu nie robil w nice plz.  
avatar
Kreutz
21.01.2017
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Zapomniano napisać o Szombierskim , który był już jedną nogą w Włókniarzu ale to jest fakt a tutaj o faktach się nie pisze . Tutaj obowiązują przypuszczenia , domysły , spekulacje jednym słowem Czytaj całość
avatar
sympatyk żu-żla
21.01.2017
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Jak przypominam sobie w karierze Nick jechał w kilku klubach w Polsce co w kolejnym sezonie kluby jechały ligę niżej.To czy jedzie lub nie jedzie w Częstochowie nie ma znaczenia. Znaczenie jes Czytaj całość