FIM zmieniła przepisy. Zwiększa się rola rezerwowego w DPŚ

WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Piotr Pawlicki walczy w finale DPŚ 2016
WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Piotr Pawlicki walczy w finale DPŚ 2016

Po kilku latach przerwy w ubiegłym roku do rozgrywek Drużynowego Pucharu Świata wrócił rezerwowy. W nowym sezonie zasady zastępowania zawodników ponownie ulegną zmianie.

W tym artykule dowiesz się o:

Głosy o dodanie rezerwowego do składów ekip walczących o mistrzostwo świata nasiliły się w 2015 roku, gdy groźniej kontuzji w Gnieźnie doznał Jarosław Hampel. Polacy musieli w trójkę rywalizować z pozostałymi drużynami i nie wygrali półfinału.

W sezonie 2016 zdecydowano się wprowadzić możliwość zastępstwa kontuzjowanych żużlowców. Każda z reprezentacji mogła zgłosić pod numerem 5 zawodnika do lat 21, który w razie urazu żużlowca podstawowego składu mógł go zastępować. Z tego przepisu skorzystali między innymi Australijczycy, którzy w półfinale zastąpili Maksa Frickego Bradym Kurtzem.

W trakcie przerwy zimowej władze Międzynarodowej Federacji Motocyklowej zdecydowały się na kolejną modyfikację tego przepisu. Nadal rezerwowym będzie mógł być młodzieżowiec, jednak będzie on mógł w dowolnym momencie zastąpić zawodnika z podstawowej czwórki. Maksymalna liczba startów żużlowca rezerwowego to sześć wyścigów (w tym jeden bieg jako rezerwa taktyczna lub joker).

ZOBACZ WIDEO Show Piotra Zielińskiego, Napoli wygrywa - zobacz skrót meczu z Genoa CFC [ZDJĘCIA ELEVEN]

Źródło artykułu: