KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Juniorzy Włókniarza po pierwszych treningach. Czują głód jazdy

W czwartek zawodnicy Włókniarza Vitroszlif CrossFit Częstochowa po raz pierwszy wyjechali na swój tor. Póki co były to indywidualne jazdy, ale żużlowcy nie kryli radości z próbnych jazd. - Zaczynało tego brakować - przyznał Oskar Polis.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa wykorzystał korzystną pogodę, która w tym tygodniu panowała w kraju. Żużlowcy częstochowskiego klubu już w środę mogli wyjechać na własny tor, ale wtedy nie były jeszcze gotowe remontowane bandy na wyjściach z łuków. Ostatecznie pierwszy trening udało się przeprowadzić w czwartek, a na piątek zaplanowano kolejne jazdy.

Na zajęciach zjawiło się czterech młodzieżowców Włókniarza. Wszyscy mogli liczyć na cenne rady trenera Lecha Kędziory, który pilnował, by młodzi zawodnicy sprawdzili wszystkie posiadane motocykle.

- Fajnie, że udało się wyjechać na tor, bo naprawdę zaczynało już tego brakować. Nawierzchnia była dosyć twarda, ale chodziło głównie o to, by pojeździć i połapać kąty. Nie chodzi o dopasowanie, ale o to, by poruszać się po zimie. Wierzymy, że pogoda nam nie pokrzyżuje planów i odbędą się kolejne treningi - przyznał po zakończeniu próbnych jazd Oskar Polis.

Nie był on jedynym zawodnikiem, którzy chwalili przygotowanie toru. - Mam wrażenie, że częstochowski tor w ogóle nie odczuł zimy. Był twardy, dobrze się po nim jeździło - powiedział Michał Gruchalski. - To spora zasługa toromistrza Andrzeja Puczyńskiego, on jest dobry w tym co robi - ocenił trener Lech Kędziora.

Tuż po zakończeniu treningu Andrzej Puczyński rozpoczął prace torowe, by na piątek przygotować już nieco inną nawierzchnię. Z kolei żużlowcy już szykowali się do jazdy spod taśmy. - Mimo że na treningu było wielu zawodników, to każdy z nas pojeździł tyle, ile chciał. Na piątkowym treningu mamy zmienić koncepcje, a dla nas lepiej, że już będziemy mogli jeździć nie w pojedynkę - przyznał Gruchalski.

ZOBACZ WIDEO Daniel Kaczmarek liczy na rady Grega Hancocka
Kto będzie liderem formacji juniorskiej Włókniarza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×