WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Pomoc bez hamulców. One Sport nawiązało współpracę z fundacją DW#43

Wolontariusze w fioletowych koszulkach pojawią się na wszystkich imprezach żużlowych organizowanych przez One Sport w sezonie 2017. Będą oni widoczni na stadionach całej Europy, co sprawi, że "Pomoc bez hamulców" dotrze do szerszego grona kibiców.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Materiały prasowe / Konferencja One Sport

One Sport coraz mocniej angażuje się w sprawy prospołeczne i charytatywne, a dzisiejsza konferencja prasowa to efekt nawiązania współpracy z fundacją DW#43. - Jesteśmy pod wielkim wrażeniem, jak fundacja rozwinęła się w ostatnich miesiącach. Tak naprawdę stwarzamy przestrzeń do większego działania. Nie tylko robimy coś dla kibiców, ale także stwarzamy możliwość, by każdy mógł dać od siebie coś więcej - powiedział Jan Konikiewicz, wiceprezes One Sport.

Konferencja prasowa w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży, to krok kolejny krok we współpracy fundacji DW#43 i One Sport. Wolontariusze będą widoczni na zawodach z cyklu Speedway Best Pairs, Speedway Euro Championship,  FIM Speedway U-21 World Championship oraz na meczach Żużlowej Reprezentacji Polski.

Fundacja DW#43 powstała w 2015 po upadku Darcy'ego Warda, po którym Australijczyk porusza się na wózku inwalidzkim. Grupa ludzi zorganizowała produkcję i sprzedaż charakterystycznych, fioletowych koszulek z których zysk, został przeznaczony na rehabilitację dwukrotnego mistrza świata juniorów. Z biegiem czasu, fundacja przeprowadziła zbiórki publiczne, zainicjowała wiele akcji wsparcia, które zostały przeprowadzone wśród sportowców, muzyków, biznesmenów i kibiców. Szeroki zakres działalności, który przyniósł wymierne efekty sprawił, że Fundacja DW#43 objęła swoim patronatem dwóch innych poszkodowanych żużlowców: Witalija Biełousowa oraz Kamila Cieślara.

- Dla nas firma One Sport jest kluczowym partnerem. Tyle przychylności i dobroci, z jakimi spotkaliśmy się ze strony jej przedstawicieli sprawiło, że chcemy nadal się rozwijać. Stąd powstał pomysł projektu "Pomoc bez hamulców". Ideą jest pomoc szerszej ilości zawodników. Nie tylko kontuzjowanym, ale także tym, którzy zakończyli kariery i ich sytuacja materialna nie jest najlepsza - powiedział Marcin Kurzawski, przedstawiciel fundacji DW#43.

ZOBACZ WIDEO Daniel Kaczmarek liczy na rady Grega Hancocka

Cel, jaki przyświeca działaniom DW#43, to bezinteresowna pomoc sportowcom, niezależnie od poziomu, jaki prezentowali podczas sportowej kariery, którą przekreśliła jedna chwila. Przez 20 miesięcy działalności, na pomoc dla zawodników, zebrano 199 211,83 zł. Pierwsze efekty współpracy zobaczymy w miasteczku kibica przed zawodami Speedway Best Pairs w Toruniu, w którym specjalnie dla wszystkich fanów przeprowadzony zostanie kurs pierwszej pomocy.

Razem z fundacją DW#43, na zawodach pojawią się podopieczni fundacji Światło - toruńskiego hospicjum, którego głównym celem jest podejmowanie działań mających na celu optymalizację warunków opieki i promowania środowisk związanych z opieką długoterminową i hospicjami. - Współpracujemy z DW#43 od zeszłego roku. W tym sezonie pojawił się pomysł, aby zabierać nasze dzieciaki na zawody żużlowe. Jest to dobra okazja, aby wyrwać je z poczucia osamotnienia. Dziękuję firmie One Sport, która bardzo mocno pomoże nam w najbliższym sezonie - dodała Katarzyna Gucajtis, przedstawicielka fundacji "Światło".

25 marca, w Miasteczku Kibica przy toruńskiej Motoarenie, zorganizowany zostanie punkt "Jadłodzielni", której celem jest wsparcie potrzebujących poprzez dzielenie się żywnością w bardzo oryginalny sposób. - Jest to oddolny, społeczny ruch, mający na celu ograniczenie marnowania żywności. Zarówno w skali mikro, jak i makro. Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że będziemy mogli zbierać produkty żywnościowe w Miasteczku Kibica przed zawodami Speedway Best Pairs. Toruń stał się jakby wzorem do naśladowania, jeśli chodzi o Food Sharing w całej Polsce - zakończył Michał Piszczek, przedstawiciel "Jadłodzielni".

Dodajmy również, że 25 marca, podczas pierwszej rundy Speedway Best Pairs (transmisja w Eurosporcie), która rozpocznie się o godzinie 17:30, na trybunach pojawią się wolontariusze, którzy będą zbierać datki do puszek. Cel: pomoc kontuzjowanym zawodnikom - Kamilowi Cieślarowi oraz Witalijowi Biełousowowi.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • brazzo 1
  Super inicjatywa...Każda forma pomocy ma swój cel i oby była mądrze zorganizowana i przeprowadzona...Zdrowia przy okazji dla Warda Cieślara Biełousowa i innych sportowców świata...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×