KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Po Walnym Zebraniu Członków Poznańskiego Stowarzyszenia Żużlowego

We wtorek w sali TS Olimpia odbyło się Walne Sprawozdawczo ? Wyborcze Zebranie Członków Poznańskiego Stowarzyszenia Żużlowego. Najważniejszą decyzją podjętą przez Walne było przedłużenie kadencji obecnych władz klubu do 31 października.

Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski

W zaplanowanym porządku obrad był wybór nowych władz klubu, bowiem w tym roku upływa 4-letnia kadencja zarządu. Obecne władze złożyły jednak wniosek o przedłużenie kadencji do końca sezonu 2008. - To w żadnym wypadku nie jest podyktowane żądzą stanowisk czy przyspawaniem do stołków - zapewnił Tadeusz Wiencek, członek zarządu. - Taki wniosek ma bardzo racjonalne podstawy. Budowanie składu zakończyliśmy w styczniu, mamy podpisane umowy ze sponsorami i patronami medialnymi. Jednym słowem podjęliśmy konkretne zobowiązania, określiliśmy cel sportowy i to my powinniśmy wziąć za to pełną odpowiedzialność. Gdybyśmy teraz wybrali nowe władze, niezależnie od ich osobowego składu, stanęłyby one przed obowiązkiem realizowania umów, na które nie miały wpływu - wyjaśnił Tomasz Wójtowicz, prezes zarządu PSŻ-u. Argumentację władz podzielili członkowie Stowarzyszenia i jednogłośnie zgodzili się z wnioskiem zarządu.

W trakcie spotkania Tadeusz Wiencek podał informację, która z pewnością ucieszy wszystkich kibiców poznańskiego żużla. We wtorek do klubu dotarła wiadomość, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji dało zielone światło przejęciu obiektu na Golęcinie przez władze miasta. Komunalizacja obiektu ? zdaniem władz poznańskiego klubu ? jest warunkiem dalszego rozwoju PSŻ-u.

Walne Zebranie Członków zdecydowało także o zmianach w Statucie, które są niezbędne, aby Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe uzyskało status organizacji pożytku publicznego. Uzupełniono również skład komisji rewizyjnej ? nowym członkiem został Jacek Dreczka, a przewodniczącym - Marcin Michalski.

Szukamy współpracowników! Dołącz do redakcji żużlowej WP SportoweFakty! ->

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×