Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Noty po meczu Wanda - Unia. Kapitan sprawił ogromny zawód

Oceniamy zawodników po meczu Arge Speedway Wanda Kraków - Grupa Azoty Unia Tarnów (46:44). Niekwestionowanym bohaterem meczu został Mateusz Szczepaniak. Mocno zawiódł z kolei Kenneth Bjerre, w którym goście pokładali duże nadzieje.
Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Mikkel Michelsen, Kenneth Bjerre

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Noty dla zawodników Arge Speedway Wanda Kraków:

Mateusz Szczepaniak 5. Nie był to idealny występ, bo zgubił punkty w dwóch biegach, choć w obu nawiązał walkę z wyprzedzającymi go zawodnikami. W pierwszym biegu nie znalazł sposobu na Petera Ljunga, ale odbił to sobie w 15 gonitwie, kiedy na ostatniej prostej wyprzedził Szweda i zapewnił zwycięstwo gospodarzom. Po raz kolejny udowodnił, że zbudował bardzo dobrą formę na sezon 2017.

Scott Nicholls 3. Przeciętny występ Anglika. W swoim drugim starcie wyprzedził na dystansie Rolnickiego i dowiózł dwa oczka, a pierwszą i jedyną trójkę zapisał w biegu 11, kiedy atomowo wyszedł spod taśmy i był nie do ugryzienia dla rywali. Nie przekonało to jednak trenera, by znalazł się w biegu nominowanym, więc zakończył mecz z dorobkiem sześciu punktów oraz dwóch bonusów. 

Nicolai Klindt 3. Bardzo szybki na dystansie, o czym można było się przekonać w 10 biegu, kiedy wyprzedził najpierw Bjerre, a potem Nowińskiego. Wcześniej w dwóch biegach to on tracił punkty, co wynikało bardziej z niekorzystnych ścieżek jakie sam obierał. Jeśli zapozna się lepiej z krakowskim owalem, jego zdobycze mogą być jeszcze lepsze.

Ernest Koza 4. Zaczął od wpadki w swoim pierwszym starcie, a później był pewnym punktem w zespole Adama Weigela. Dysponował bardzo dobrym startem, potrafił odpierać ataki rywali, a w 15 wyścigu przyczynił się do ostatecznego triumfu Wandy, przywożąc za sobą Artura Czaję.

Patrick Hougaard 4. Świetnie radził sobie od początku zawodów, ale z rytmu wytrącił go upadek w 11 biegu, po którym stracił siłę rażenia. W biegu nominowanym nie zdołał nawet rozdzielić pary gości, przez co losy meczu rozstrzygnęły się dopiero w ostatniej gonitwie.

Szymon Szlauderbach 1. Zapisał dwa punkty w wyścigu młodzieżowców, ale za plecami przywiózł jedynie kolegę z drużyny. W kolejnym wyścigu przydarzył mu się defekt na starcie, a w 12 gonitwie nie był w stanie podjąć walki z przeciwnikami

Eryk Borczuch 1. Zdobył punkcik w drugim wyścigu, ale pomogło mu to, że wykluczony po upadku został Nowiński. Potem sam zaliczył upadek, a w swoim ostatnim występie przyjechał do mety na szarym końcu.

Noty dla zawodników Grupy Azoty Unia Tarnów:

Peter Ljung 4. Dla Szweda był to pierwszy mecz w Nice 1. Lidze Żużlowej i może być z niego umiarkowanie zadowolony. Na pewno zapamięta mu się, że pozwolił na skuteczną szarżę Szczepaniaka w 15 biegu, ale sam też potrafił odbijać punkty na dystansie - jak choćby w piątym wyścigu rywalizacji, kiedy uporał się z Nicolaiem Klindtem.

Artur Mroczka 3. Na początku przywiózł dwa zera, ale potem trzykrotnie przekroczył metę na drugiej pozycji. Rzecz w tym, że raz zostawił za plecami Petera Ljunga i juniora Wandy, a w kolejnym biegu poobijanego po upadku Hougaarda. Trzeba mu jednak oddać, że świetnie wystrzelił spod taśmy w 14 gonitwie i podtrzymał szanse tarnowian na korzystny wynik przed ostatnim wyścigiem.

Artur Czaja 4. Rozpoczął od dwóch wygranych biegów, w kolejnym skutecznie odpierał ataki Szczepaniaka i przywiózł dwa punkty z bonusem, ale w jedenastej odsłonie uczestniczył w kolizji z Hougaardem i został z niej wykluczony. Z pokiereszowaną ręką i na zmienionym motocyklu został desygnowany do 15 wyścigu, jednak w nim zupełnie się nie liczył.

Mikkel Michelsen 4. Duński żużlowiec miał swoje momenty w tym meczu. Gdy wygrywał start (w biegu 9 i 14) był nieuchwytny dla rywali. Na dystansie nie potrafił jednak podjąć skutecznej walki, w związku z czym trzykrotnie dojeżdżał na trzeciej lokacie.

Kenneth Bjerre 2. Dla Duńczyka był to debiut na torze w Krakowie i pewnie chciałby szybko o nim zapomnieć. W swoim pierwszym biegu skutecznie obronił się przed Hougaardem i przywiózł trzy punkty, jednak później było już tylko gorzej, bo momentami nie potrafił nawet nawiązać walki na dystansie. To zdecydowanie największe rozczarowanie. 

Patryk Rolnicki 4. W Tarnowie są zadowoleni z postawy młodzieżowca w wyjazdowym meczu i mają do tego pełne prawo. Wykonał nie tylko plan minimum, zwyciężając w biegu juniorów, ale w 12 wyścigu przekroczył linię mety jako pierwszy - przed Nicolaiem Klindtem oraz Peterem Ljungiem.

Michał Nowiński 1. Swój jedyny punkt zdobył w wyścigu czwartym, który ukończyło trzech zawodników. W biegu juniorów zaliczył upadek na trzeciej pozycji i stracił punkt, dzięki któremu Unia mogłaby przynajmniej zremisować w Krakowie.

SKALA OCEN
6 – fenomenalnie
5 – bardzo dobrze
4 – dobrze
3 – przeciętnie
2 – słabo
1 – kompromitacja

ZOBACZ WIDEO Nowy pakiet w żużlu? To może być złoty interes

Czy Kenneth Bjerre powinien zostać odsunięty od składu na następny mecz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (5):

 • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
  Oceny po meczu Wandy z Tarnowem nie które zostały zawyżone niektóre zaniżone. Wanda..Szczepaniak dawno takim potencjałem i wynikiem zawodnika nie widziałem.Scott pojechał nie źle 4
  Czytaj całość
  powinien mieć ,Klindt nie pełna trója.Koza młody pracowity chłopak przed nim przyszłość 5 zasłużył,Hugaard 4 od tego zawodnika powinno się więcej wymagać stać jest na to.Juniorka chłopaki dopiero po licencji za wiele wymagać od nich nie idzie,Tarnów, Ljung mógł pojechać lepiej stać stać go na lepszy występ.4 Mroczka może sie wreszcie odbuduje i odbije od dna 3 naciągana,Czaja chłopak zaskoczył 5 jest wart,Mikkel 3 stać go na więcej, Bjerre dowalił dokładnie 1, Rolnicki chłopak zaczyna jechać widać już pracę Jacka 5. Michałowi ocena 1 to zasłużona.Musi się bardzo dużo jeszcze dużo uczyć.
  • fazion Zgłoś komentarz
   Redaktorka tam mocno boli wygrana Wandy że przynajmniej w notach dał wygraną Unii. Pożal się Boże jakie teraz pismaki piszą o żużlu na tym portalu.
   • yes Zgłoś komentarz
    Brak/odejście Kołodzieja to wielka różnica.
    • Skam Zgłoś komentarz
     Nowiński jechał bardzo ładnie w jednym z biegów gdzie przez trzy okrążenia wiózł dwa punkty. I za to zasługuję na ocenę numer dwa. Natomiast na ocenę numer jeden zasługuję tylko i
     Czytaj całość
     jedynie Bjerre!
     • fan netsów Zgłoś komentarz
      Szlauderbach zdecydowanie lepiej niż Borczuch więc 2 a nie 1
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×