WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Tomasz Gollob wybudzony ze śpiączki! Poprosił o spotkanie z rodziną

Dobre wieści docierają do nas ze szpitala w Bydgoszczy. Tomasz Gollob został we wtorkowe popołudnie wybudzony ze śpiączki farmakologicznej. Informację podała TVP Info, a zaraz za nią klubowy Twitter MRGARDEN GKM Grudziądz.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
WP SportoweFakty / Łukasz Łagoda / Na zdjęciu: Tomasz Gollob

Tomasz Gollob wybudzony ze śpiączki. Zawodnik od niedzieli przebywa w Szpitalu Wojskowym w Bydgoszczy, gdzie trafił po wypadku na treningu przed zawodami motocrossowymi.

Tomasz jeszcze w niedzielę przeszedł operację kręgosłupa, po której został zaintubowany i podłączony do respiratora z powodu silnego stłuczenia obu płuc. Lekarze wprowadzili go też w stan śpiączki farmakologicznej. W poniedziałek zawodnikowi zmniejszono dawkę leków, rozpoczęło się wybudzanie. We wtorek, przed godziną 18.00 pojawiła się informacja, że żużlowiec jest świadomy i rozmawia z doktorem Robertem Włodarskim.

Z informacji, jakie do nas dotarły Gollob po wybudzeniu zapytał czy była przy nim rodzina. Poprosił też lekarza o to, by poinformował bliskich, żeby przyszli go odwiedzić. Zawodnik został już także odłączony od respiratora, oddycha samodzielnie. Doktor Włodarski w rozmowie z TVP3 Bydgoszcz potwierdził informacje o wybudzenia, nie chciał natomiast mówić, czy Tomasz odzyskał czucie w nogach.

Wiemy, że dziś Gollob miał już kontrolne badanie rezonansem magnetycznym. W jego trakcie lekarze sprawdzali też czucie. Tego czucia nie było, ale to nic nie znaczy, bowiem Tomasz był pod wpływem leków, a to zaciemnia obraz takiego badania.Polecamy:
2018 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland - KUP BILETY >>>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf.własna

Komentarze (111):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Wściekły Byk 0
  Ja nie musze iść do Nieba, gdyż Niebo mam na ziemi. Żyje swoim życiem, uczciwie pracuje, jestem zdrowy, podobnie rodzina. Czy można coś więcej mieć? Tu nie chodzi o pieniądze czy dogryzanie sobie wzajemnie, tylko o stan umysłu. I jeden z tego powodu ma Niebo, inny piekło (nawet z górą pieniędzy).
  bullet79 Zapewne pójdziesz do nieba...ciekawe na jaką planetę..?;)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • bullet79 0
  Zapewne pójdziesz do nieba...ciekawe na jaką planetę..?;)
  Wściekły Byk I to jak upadł współczesny człowiek widać na twoim przykładzie. Tylko modlitwa może ci pomóc.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Z oddali 0
  Ponieważ w wieku jesteśmy podobni, a z tego co pamiętam, w tamtych czasach, w szkole, zrozumienia w czytaniu wymagano... Pięknie "Dziady" cytujesz, tylko czy nie pomyliłeś wpisu, kiedy ta potrzeba cytowania Cię naszła? Ja się cieszę, że ludzie się modlą za Tomasza. Cieszę się, choć nie wiem czy to dobre słowo, że trzymają kciuki. Martwi mnie, że z dramatu człowieka, robi się temat ogórkowy, że zamiast człowieka wspierać, rozgorzała dyskusja o istnieniu Boga, a Ci którzy mianują się jego przyjaciółmi, sprawiają wrażenie zabiegających przede wszystkim o medialny blichtr. Na co wyskakujesz z zarzutem nieznajomości nazwy kraju, jak Filip z konopi, za moment pewnie próbując mnie zakwalifikować do stojących tam, gdzie ZOMO a nie prawdziwi Polacy, do (spółki z kibicem "wyklętym"). Jest taki dowcip o piekle. Gotują się w kotłach całe nacje. Każdy kocioł za wyjątkiem tego z Polakami, jest pilnowany przez diabły. Nowoprzybyła do piekła dusza, oprowadzana przez Lucyfera, pyta o to odstępstwo, wyraźnie zaciekawiona różnicą. Na co szef piekła odpowiada: a Polaków nie trzeba pilnować, jak tylko któryś wychyli się z kotła, reszta od razu ściąga go solidarnie w dół. Pozdrawiam i kończę niesportowy wątek, na sportowym forum.
  lk1983pl Z oddali już zapomniałeś jak się nazywa nasz kraj? Bardzo mi przykro, jak również czytać Twoje płytkie spojrzenie, które pozwala zauważyć tylko skrzepłą pokrywę lawy a ludzie naprawdę się modlą za Tomasza Golloba i jest on rzeczywistym bohaterem narodowym w przeciwieństwie do wszystkich obecnych 'ałtorytetów'. najgorszy w tej twojej teoretycznej 'polandii' (oprócz oczywiście tyrad Owsiaków itp) jest właśnie atak na polskość który czynisz i ateistyczna gównoburza, np w artykule że kibice zamawiają Msze św. za zdrowie Tomasza GollobaNaród nasz jak lawa/ z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa/ Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi/ Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi to o Polsce, jakbyś zapomniał
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (108)
Pokaż więcej komentarzy (111)
Pokaż więcej komentarzy (111)
Pokaż więcej komentarzy (111)