Greg Hancock królem Grand Prix. Jak będzie w Warszawie?

Greg Hancock to absolutny dominator cyklu Grand Prix. Aktualny mistrz świata w zestawieniach statystycznych nie ma sobie równych.

Wojciech Ogonowski
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek

W Warszawie zobaczymy szesnastu najlepszych zawodników świata, jednego zawodnika z przechodnią dziką kartą oraz dwóch rezerwowych toru. Z szesnastki tylko trzech zawodników nigdy w karierze nie wygrało turnieju Grand Prix! Wszyscy to Polacy! To Patryk Dudek, Piotr Pawlicki i Przemysław Pawlicki.

Kto po LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland ma szansę na okrągłe liczby w zestawieniach statystycznych? Będą to sześćdziesiąte zawody w karierze dla Taia Woffindena i dwudzieste dla Martina Vaculika. To jeszcze nie wszystko. Trzeci warszawski wyścig będzie dla Nielsa Kristiana Iversena cztery setnym w historii startów wśród najlepszych. Ponadto jeżeli Duńczyk wygra trzy wyścigi, to w sumie będzie miał na koncie 100 biegowych zwycięstw w Grand Prix.

Rodakowi Iversena, Nickiemu Pedersenowi brakuje siedmiu punktów, aby mieć na koncie 1900 punktów w Grand Prix. Na razie Duńczyk wywalczył 1893 "oczka". I znowu ten Iversen! Dotąd zdobył w GP 595 punktów. Jeżeli w Warszawie przywiezie pięć, to będzie miał ich już 600.

Do tej granicy może się zbliżyć również Antonio Lindbaeck, ale ma o wiele trudniejsze zadanie. Jego dotychczasowy dorobek w elicie to 586 punktów. Pozostaje pytanie czy Szweda stać na 14 "oczek"? Na 200 punkt w karierze ma szansę Bartosz Zmarzlik. Polak jak dotąd wywalczył 187 punktów. Do dwusetki brakuje mu więc trzynastu.