KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Krzysztof Meyze wrócił w tumanach kurzu. Wojciech Grodzki kontra Leon Madsen (ranking)

Sędzia Wojciech Grodzki, co najmniej dwa razy, dał się nabrać Leonowi Madsenowi. Tymczasem powrót Krzysztofa Meyze do PGE Ekstraligi oceniamy na piątkę z plusem. Od połowy zawodów strasznie się kurzyło na pierwszym łuku, ale nie ma tu winy arbitra.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Włókniarz - Get Well WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Włókniarz - Get Well

Oceniamy sędziów po piątkowych meczach PGE Ekstraligi. W Częstochowie (mecz Włókniarz Vitroszlif CrossFit - Get Well Toruń) miał Wojciech Grodzki trochę pracy z Leonem Madsenem. Duńczyk na starcie robił różne sztuczki. Co najmniej w dwóch przypadkach biegi z jego udziałem nadawały się do powtórzenia. Arbiter tego nie zauważył, dlatego ma od nas czwórkę.

W Zielonej Górze, w spotkaniu Ekantor.pl Falubaz - Betard Sparta Wrocław, oglądaliśmy natomiast powrót po zawieszeniu Krzysztofa Meyze. Oczywiście powrót do PGE Ekstraligi, bo wcześniej prowadził zawody niższych lig.

Meyze radził sobie dobrze. W 3. biegu nakazał powtórkę i dał ostrzeżenia dla Andrieja Karpowa i Jasona Doyle'a. Słusznie, bo obaj ruszali się na starcie. Karpow na tym nie zyskał, ale Doyle już tak, więc przerwanie wyścigu było uzasadnione.

Część kibiców skarżyła się na to, że w drugiej fazie meczu w Zielonej Górze strasznie się kurzyło. Zwłaszcza na pierwszym łuku, gdzie świeciło słońce i tor szybko się przesuszał. Nie można mieć jednak o to pretensji ani do sędziego, ani do komisarza.

ZOBACZ WIDEO Żużlowa prognoza pogody

Według nowych przepisów tor trzeba oddać cztery godziny przed zawodami, a w trakcie meczu można jedynie rosić nawierzchnię. Ten scenariusz był realizowany w spotkaniu Falubazu. Po każdej przerwie mieliśmy roszenie. Było nawet jedno dodatkowe, po upadku w pierwszym biegu. Sędzia i komisarz nie mogli zrobić nic więcej, bo złamaliby regulamin.

Swoją drogą, to tu trzeba by większej elastyczności. Zwłaszcza przy wysokich temperaturach i słonecznej pogodzie. Nawierzchnia w Zielonej Górze była dobrze namoczona, ale w połowie zawodów wszystko wyparowało. Roszenie nie pomagało. Gdyby jednak dobrze odmoczony tor można było oddać dwie godziny przed startem do 1. biegu, to spokojnie wytrzymałby on cały mecz.

Zaległe noty za mecze poprzedniej kolejki: Grodzki 4 za spotkanie Betard Sparta - Włókniarz. Artur Kuśmierz 6 za mecz Fogo Unia Leszno - MRGARDEN GKM Grudziądz.

Ranking sędziów w PGE Ekstralidze

Miejsce Sędzia Mecze Średnia not
1-2 Artur Kuśmierz 2 5,50
1-2 Paweł Słupski 2 5,50
3 Ryszard Bryła 4 5,00
4 Krzysztof Meyze 1 5,00
5 Wojciech Grodzki 4 4,50
6 Remigiusz Substyk 3 4,33
7 Tomasz Proszowski 3 3,67


SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Czy zgadzasz się z wystawiony przez nas notami dla sędziów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×