Daniel Jeleniewski nie odpuszcza i goni lidera (ranking)

Przedstawiamy ranking z notami pomeczowymi w 2. Lidze Żużlowej. W miniony weekend okazji do startu nie miał liderujący Marcin Nowak. Dystans do najlepszego zawodnika ligi zmniejszył za to goniący go Daniel Jeleniewski.

Tomasz Janiszewski
Daniel Jeleniewski i Bjarne Pedersen WP SportoweFakty / Karol Słomka / Daniel Jeleniewski i Bjarne Pedersen

Mecz GTM Startu Gniezno w Poznaniu z Naturalną Medycyną PSŻ-em został odwołany z powodu deszczu, dlatego Marcin Nowak nie miał szansy poprawić swoich i tak już fantastycznych statystyk w obecnym sezonie. Daniel Jeleniewski nie miał natomiast problemów z wykorzystaniem faktu, że do Lublina przybył outsider z Rawicza. Doświadczony senior Speed Car Motoru pojawił się na torze czterokrotnie i za każdym razem zjeżdżał z niego niepokonany.

Jeleniewski słusznie został nagrodzony notą 6, dzięki czemu podniósł swoją średnią do 5,00, zbliżając się do Nowaka. Wynik poprawił też jego klubowy kolega, Paweł Miesiąc. On także zakończył mecz niepokonany i z maksymalną oceną. Zawodnik Koziołków awansował tym samym na piątą lokatę w lidze. Swoje miejsce nieznacznie poprawił również Denis Gizatullin, który od początku rozgrywek jest pewnym punktem Stal-Met Kolejarza Opole.

Z uwagą należy przypatrywać się postawie Marcela Studzińskiego. Wypożyczony do TŻ Ostrovii Ostrów z Cash Broker Stali Gorzów 16-latek, aspiruje do miana jednego z objawień tegorocznej 2. Ligi Żużlowej. Studziński zdobył w niedzielę 6 oczek (wygrał dwa biegi) i w tabeli średniej biegowej zajmuje 29. miejsce (1,539). W naszym rankingu wśród młodzieżowców jest trzeci.

10 Kamil Kamiński Opole 6 1,33

SKALA OCEN 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - kompromitacja

UWAGA: uwzględnia się zawodników, którzy są klasyfikowani w tabeli średniej biegowej