Jak zrobi się chłodniej, to Martin Vaculik znowu będzie mocny

Stal Gorzów przegrała dwa ostatnie mecze przed wakacyjną przerwą. Prezes Ireneusz Zmora napisał na Twitterze, że trudno wygrać, jak się nie ma sprzętu. Kryzys najbardziej dotknął Martina Vaculika i Przemysława Pawlickiego.

Dariusz Ostafiński
ROW - Stal WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / ROW - Stal

Cash Broker Stal Gorzów dotąd budowała wynik na wystrzałowym duecie Przemysław Pawlicki - Martin Vaculik. W dwóch ostatnich meczach przed wakacyjną przerwą ci dwaj wyraźnie obniżyli loty. W wyjazdowym meczu z Włókniarzem Vitroszlif CrossFit Częstochowa (44:46) zdobyli łącznie 10 punktów i 2 bonusy. W kolejnym spotkaniu, z ROW-em w Rybniku (40:50), było jeszcze gorzej - 5 punktów i 2 bonusy.

- Martwię się o zawodników, ale mają oni prawie miesiąc czasu na rozwiązanie swoich problemów - mówi nam Stanisław Chomski, trener Stali. - Na pewno żaden z moich żużlowców nie będzie siedział z założonymi rękami. Najważniejsze, że kłopot został zdiagnozowany. Sprzęt wrócił z serwisu i już nie był taki dobry, jak przedtem. Kolejne zawody i treningi powinny jednak pomóc w lepszym dopasowaniu silników - ocenia szkoleniowiec.

Przemysław Pawlicki już chyba może powiedzieć, że powoli wychodzi na prostą. W piątkowym IME w Toruniu wypadł dobrze, zajął czwarte miejsce. A co jeśli idzie o Vaculika? W światku tunerskim przekonują, że trzeba będzie poczekać, aż zrobi się trochę chłodniej. Słowak korzysta z silników Ashley'a Holloway'a. Już w ubiegłym roku jego jednostki napędowe spisywały się gorzej w okresie największych upałów.

Gdyby przeanalizować ostatnie dwa mecze Vaculika, to wychodzi na to, że coś w tej teorii z pogodą chyba jest. W Częstochowie, kiedy mecz rozpoczął się po 20.00, Vaculik zdobył 7 punktów i wykręcił najlepszy czas dnia. W Rybniku spotkanie rozpoczęło się o 17.00 i Martin uzbierał już tylko 3 punkt z 2 bonusami. Oba dni były ciepłe, ale jednak, siłą rzeczy, w Częstochowie musiało być trochę chłodniej. A jeśli tak, to Vaculikowi nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie czekać na spadek temperatury.