Falubaz kusi mistrza świata!

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Nicki Pedersen przez dwa lata w Falubazie Zielona Góra? Z informacji Super Expressu wynika, że zielonogórski klub zaproponował Duńczykowi dwuletnią umowę. Za sezon mistrz świata miałby zgarnąć ok. 1,5 mln. zł.

Co na to prezes Robert Dowhan? - Nie chcę wywoływać żadnej sensacji. Nie mogę zdradzać rzeczy, które się dzieją. Dziwię się, że takie rzeczy już wypłynęły - powiedział na antenie Radia Zachód.

Tymczasem negocjacje z zielonogórskim klubem potwierdził Helge Frimodt Pedersen, menadżer Nickiego. - Owszem rozmawiamy, ale musimy przedyskutować pewne sprawy. Interesuje nas klub, w którym Nicki mógłby jeździć we wszystkich spotkaniach. Wiemy, że Zielona Góra ma zawodników, którzy jeżdżą w Grand Prix i dla nich może być to wielki problem. Jeśli chodzi o pozostałe kluby - w tym momencie rozmawiamy jeszcze z dwoma innymi - powiedział menadżer dla Radia Zachód. - No cóż, nie do końca wiem kiedy to się skończy. Oczywiście zależy nam, aby stało się to jak najszybciej. Z drugiej strony nie chcemy się spieszyć. Mam nadzieję, że znajdziemy klub w przeciągu kilku najbliższych dni - dodał.

Falubaz ma już w swoim zestawieniu dwóch uczestników GP - Grzegorza Walaska i Fredrika Lindgrena. Większość kibiców nie wyobraża sobie drużyny bez tych dwóch zawodników. Zapewne oni również nie wyobrażają sobie siedzenia na ławce mimo dobrych wyników uzyskiwanych na początku sezonu.

Przypomnijmy, że Duńczyka w swoim zespole widziałaby także Marta Półtorak. Wątpliwe jest jednak, że najlepszy żużlowiec świata zdecyduje się na występy w I lidze.

Źródło artykułu: