IM Rumunii: 56-latek niepokonany

Marian Gheorghe zwyciężył w niedzielę 6 sierpnia w kolejnej odsłonie zmagań o tytuł mistrza Rumunii. 56-letni reprezentant kraju triumfował we wszystkich swoich biegach.

Przemysław Jany
Koła od motocykla żużlowego WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Koła od motocykla żużlowego
Na torze w Braiła obyła się czwarta runda Indywidualnych Mistrzostw Rumunii. Kolejne zwycięstwo w sezonie zapisał na swoim koncie Marian Gheorghe. Zawodnik CSTA Bukareszt okazał się bezkonkurencyjny. Druga pozycję wywalczył syn triumfatora Adrian Gheorghe. Multimedalista krajowego czempionatu Alexandru Toma stanął na najniższym stopniu podium. Wyniki IV rundy IM Rumunii: 1. Marian Gheorghe (CSTA Bukareszt) - 8 pkt. 2. Adrian Gheorghe (CSTA Bukareszt) - 7 3. Alexandru Toma (CSM Braiła) - 6 4. Gabriel Comanescu (CSM Braiła) - 4 5. Stanel Gheorghe (CSM Braiła) - 3 6. Sorin Popa (CSM Braiła) - 3 7. Stefan Popa (CSM Braiła) - 1 8. Adrian Dragu (CSM Braiła) - 1 9. Sorin Barabasu Sorin (CSM Braiła) - 0

Tego samego dnia rozegrano także trzecią rundę Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Rumunii. Ex aequo triumfowali Andrei Popa oraz Dragos Moosz.