Zobacz radość Fogo Unii Leszno z mistrzostwa Polski (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: Janusz Kołodziej ogląda bieg z parku maszyn

Fogo Unia Leszno w finałowym dwumeczu pokonała Betard Spartę Wrocław i wywalczyła 15. w historii klubu mistrzostwo Polski. Leszczynianie nie kryli ogromnej radości z tego sukcesu.

Drużyna prowadzona przez Piotra Barona wzorcowo rozegrała trzy ostatnie wyścigi niedzielnego meczu we Wrocławiu, triumfując w nich 14:4. Spotkanie Betard Sparta - Fogo Unia zakończyło się remisem 45:45, co po zwycięstwie Byków w Lesznie w stosunku 49:41, dało leszczynianom 15. w historii klubu mistrzostwo Polski.

Zobacz ogromną radość przedstawicieli Fogo Unii po ostatnim, decydującym o złotym medalu, wyścigu rewanżowego finałowego pojedynku we Wrocławiu. Materiał został przygotowany przez PGE Ekstraligę.