Nazwa stadionu: Stadion Marketa
Adres: U Vojtesky, 169 00 Praha 6
Długość toru: 353 metry
Szerokość prostych: 10 m
Szerokość łuków: 15,5 m
Pojemność: ok. 17,5 tys.
Rekord toru: 62,4 s - Greg Hancock (17.05.1997)
Praga (ok. 1,2 mln mieszkańców) to największe miasto Republiki Czeskiej, położone w centralnej części kraju, nad rzeką Wełtawą. Miasto to jest ośrodkiem administracyjnym, przemysłowym, handlowo-usługowym, akademickim, turystycznym oraz kulturalnym. W Pradze mieszczą się siedziby parlamentu, prezydenta i rządu. Stolica Czech stanowi również najważniejszy w skali kraju węzeł drogowy i kolejowy oraz posiada międzynarodowy port lotniczy i sieć metra.
Najchętniej odwiedzaną przez turystów częścią Pragi jest zabytkowe centrum miasta, które w 1992 roku zostało zapisane na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W stolicy Czech znajduje się mnóstwo atrakcji turystycznych: zamek i katedra na Hradczanach, Złota Uliczka, Mala Strana, XVIII-wieczny kościół św. Mikołaja, XIV-wieczny Ratusz Staromiejski, Kościół Marii Panny przed Tynem, XV-wieczny Ratusz Nowomiejski, Most Karola, ściana Johna Lennona, wzgórze Wyszehrad, wzgórze Petrin, praski metronom, Galeria Narodowa oraz Brama Prochowa.
Turnieje o Grand Prix Czech rozgrywane są w Pradze od 1997 roku, a areną zmagań najlepszych żużlowców świata za każdym razem był Stadion Marketa. Praskie rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata znane są z tego, że szczególnie upodobali je sobie kibice z Polski, którzy rokrocznie tłumnie przybywają do stolicy Czech, żeby wspierać swoich ulubieńców. Podczas zawodów w Pradze zawsze panuje przyjazna atmosfera, a piwo leje się hektolitrami i nie ma problemu ze spożywaniem tego złocistego trunku na trybunach stadionu.
Na Stadionie Marketa na co dzień swoje mecze odjeżdżają żużlowcy PSK Olymp Praga - najbardziej utytułowanego klubu w historii czeskiej ligi żużlowej (26-krotny mistrz Czechosłowacji i 8-krotny mistrz Czech). Zespół ten miał nawet jednosezonowy epizod w polskiej II lidze, w której wystartował w sezonie 2007, zajmując siódme (ostatnie) miejsce w tabeli.
Królem turniejów o Wielką Nagrodę Czech jest w tej chwili Jason Crump, który zwyciężał w Pradze w latach 2002-2004. Po dwa zwycięstwa na Stadionie Marketa mają na swoim koncie Billy Hamill, Tony Rickardsson (obaj zakończyli już kariery) oraz Nicki Pedersen - triumfator dwóch ostatnich imprez. Polacy w Grand Prix Czech na podium stawali sześciokrotnie, a jedynym biało-czerwonym zwycięzcą praskiej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata jest Tomasz Gollob (1999). W sobotę turniej Grand Prix zostanie rozegrany w Pradze po raz trzynasty, co stawia to miasto na pierwszym miejscu pod względem ilości zorganizowanych odcinków cyklu zarządzanego przez Ole Olsena.