WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Zarząd Stali Gorzów: Zengota rekordzistą toru!

W piątek zebrał się Zarząd klubu Stal Gorzów Wielkopolski S.A. Tematem spotkania były nieprawidłowości podczas wtorkowego finału kr. elim. do IMŚJ. Zarząd uznał nowy rekord toru Grzegorza Zengoty i przeprosi oficjalnie zawodnika.
 Redakcja
Redakcja

Oświadczenie Zarządu Stal Gorzów Wielkopolski S.A. w sprawie nieprawidłowości podczas finału krajowych eliminacji IMŚJ w Gorzowie.

Po rozpoznaniu sprawy domniemanych nadużyć przez osoby funkcyjne podczas finału krajowych eliminacji do IMŚJ (Gorzów Wlkp., 21. kwietnia), oraz przesłuchaniu osób pełniących funkcje podczas wymienionych zawodów, Zarząd Stal Gorzów Wielkopolski S.A. podjął następujące decyzje:

1. Działając na podstawie Regulaminu Klubu, zawieszamy w prawach członka Klubu pana Mirosława Szabłowskiego, pełniącego podczas zawodów funkcję chronometrażysty. Uzasadnienie: p. Szabłowski, pod wpływem nacisku osoby nieuprawnionej do przebywania w pomieszczeniu chronometrażysty, zmienił czas zwycięzcy wyścigu trzeciego, odbierając jednocześnie Grzegorzowi Zengocie osiągnięty sukces, w postaci ustanowienia nowego rekordu gorzowskiego toru. Ponadto, na podstawie Regulaminu Sportu Żużlowego (Przepisy Dyscyplinarne Sportu Żużlowego; art. 332, ust. 5), Zarząd skieruje wniosek do Głównej Komisji Sportu Żużlowego oraz Zarządu Okręgu PZM o zawieszenie licencji p. Mirosławowi Szabłowskiemu, oraz wyciągnięcie konsekwencji za nadużycia których się dopuścił. Na posiedzeniu Zarządu zapadła również decyzja o zakazie pełnienia funkcji przez p. Mirosława Szabłowskiego podczas zawodów organizowanych przez Stal Gorzów Wielkopolski S.A., oraz KS Stal Gorzów.

2. Zarząd Stal Gorzów Wielkopolski S.A po przesłuchaniu świadków (w tym osób funkcyjnych i urzędowych, pracujących podczas zawodów 21.04.2009 r.) postanowił zawiesić w prawach członka Klubu p. Bogdana Sobeckiego. Decyzja w sprawie jego ewentualnego wykluczenia zostanie podjęta po złożeniu przez niego wyjaśnień. Zeznania świadków jednoznacznie wskazują na wywieranie nacisku na osoby funkcyjne przez p. Sobeckiego. Zarząd skieruje również wniosek do Głównej Komisji Sportu Żużlowego oraz Zarządu Okręgu PZM o ukaranie p. Sobeckiego. Zarząd Stal Gorzów Wielkopolski S.A. podjął też decyzję o zakazie pełnienia funkcji przez p. Bogdana Sobeckiego podczas zawodów organizowanych przez Stal Gorzów Wielkopolski S.A., oraz KS Stal Gorzów. Zarząd nie może podjąć decyzji o jego wykluczeniu, bez umożliwienia przedstawienia mu swojego stanowiska.

3. Zarząd Stal Gorzów Wielkopolski S.A. skieruje wniosek do GKSŻ-u oraz ZO PZM z prośbą o uwzględnienie korekty do protokołu zawodów, zawierającej faktycznie uzyskany czas przez Grzegorza Zengotę (60,60 sek.), będący jednocześnie nowym rekordem gorzowskiego toru.

4. Przedstawiciel Klubu uda się dnia 3. maja 2009 r. do Zielonej Góry, gdzie podczas prezentacji przed meczem IV rundy CenterNet Mobile Speedway Ekstraligi (Falubaz Zielona Góra - Lotos Gdańsk) wręczy zawodnikowi Grzegorzowi Zengocie list gratulacyjny z przeprosinami.

Dbając o dobre imię naszego Klubu, przepraszamy zawodnika Grzegorza Zengotę, Zielonogórski Klub Żużlowy SSA oraz wszystkich kibiców żużla, za samowolne i skandaliczne działanie panów Sobeckiego i Szabłowskiego. Z całą mocą podkreślamy, że manipulacje których się dopuścili, były przez nich samowolnie inspirowane. Jednocześnie dziękujemy Jackowi Dreczce za postępowanie zgodne z duchem sportu i nagłośnienie całej sprawy. Postawa pana Dreczki jest godna naśladowania. Na słowa uznania zasługują również osoby składające wyjaśnienia, które w naszej ocenie nie pozostawiają złudzeń, co do winy wymienionych osób. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Zarządu, nie ulegli oni presji, mówiąc prawdę. Wyrażamy im wdzięczność i szacunek. Jesteśmy przekonani, że wydarzenia z wtorkowych zawodów miały miejsce ostatni raz w historii Stali Gorzów. Działalności Zarządu przyświeca cel, którym jest dbałość o nagradzanie sukcesów zawodników, niezależnie od ich pochodzenia. Cieszymy się, że rekordzistą toru pozostaje żużlowiec naszego regionu. W gorzowskim klubie nie ma miejsca dla osób nieuczciwych, próbujących podważyć wyniki uzyskane na torze.

Z poważaniem
Zarząd Stal Gorzów Wielkopolski S.A.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (152):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Polonia fan 0
  Panie Komarnicki. Opowiada pan o jakichś mega sensacjach w wykonaniu Emila Sajfutdinowa, przez co widać, że zaczyna pan swoje "uczciwe" podchody nasączone kasą, aby go "przekonać" do Gorzowa. Przyznaje pan swemu rywalowi zza miedzy rekord toru. A co pan zrobisz z tym "bardzo uczciwym, rzetelnym i prawdomównym" chornometrażystą? Jeśli ten gość nadal zostanie na tym miejscu, to w razie, gdy jakiś inny zawodnik nie ze Stali znów pobije rekord toru, to bez decyzji Zarządu tego rekordu nie będzie. Swoją drogą, w bardzo "trudnych" sprawach ten biedny Zarząd musi się wypowiadać.
  Odpowiedz Zgłoś
 • nowystoper 0
  Stoper startuje równo z taśmą a jest zatrzymywany ręcznie więc następnym razem zatrzymam go jak Gollob będzie na ostatnim wirażu tak około 55,50 może być?
  Odpowiedz Zgłoś
 • zniesmaczony 0
  Barwo!!
  Jestem pod wrażeniem!
  To jak rozwiązał tą sprawę Gorzów jest godne naśladowania przez inne kluby!! Szacunek dla działaczy Gorzowa!
  Chciałoby się powiedzieć panowie prezesi i działacze wszystkich klubów w Polsce łączcie się!! Eliminujcie ze swoich szeregów ludzi którzy swoimi manipulacjami ,krętactwami szkodzą i rzucają złe światło na swoje kluby i działaczy.
  Panie Jacku szacunek ! Oby takich ludzi jak pan było jak najwięcej!!
  ps.( nadal mam wątpliwości co do tego czy w tej całej sprawie nie poległy tylko pionki )
  Pozdro dla prawdziwych!
  Odpowiedz Zgłoś
Pokaż więcej komentarzy (149)
Pokaż więcej komentarzy (152)
Pokaż więcej komentarzy (152)
Pokaż więcej komentarzy (152)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×